Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
 
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

RENGINIŲ KALENDORIUS
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba
Pradžia


Savivaldybės naujienos
Turistų skaičius Druskininkuose pasiekė neregėtas aukštumas

Tai, kad Druskininkai tampa pačia patraukliausia vieta Lietuvos ir užsienio turistams, yra neginčijamas faktas. Tą patvirtina  oficialūs  Lietuvos statistikos departamento naujausi duomenys.

Pagal juos, pirmąjį šių metų pusmetį, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, turistų skaičius Druskininkuose padidėjo net 7,2 proc. ir sudarė 176 tūkst. 230. Jei tokia pat sėkminga bus ir antroji metų pusė, Druskininkai šiemet gali sumušti 21 metų turistų lankomumo rekordą ir pasiekti 350 tūkst. svečių.

 

Analizuojant turistų skaičių, atvyksiančių iš Lietuvos ir užsienio, lietuvių turistų skaičius padidėjo 7,6 proc., o užsieniečių – 6,3 proc. , užsieniečiai sudarė 33 proc. visų turistų, o lietuviai – 67 proc.

Statistikos departamento pateiktoje medžiagoje matyti, jog daugiausia užsienio svečių atvyksta iš Lenkijos ir jų skaičius nuolat didėja. Štai pernai per pirmą pusmetį mūsų kurortą aplankė 12 707 lenkų turistai, o šiemet per tą patį laikotarpį jų skaičius padidėjo net 13,2 proc. ir sudarė 14 385 žmones.  

Džiugina ir padidėjęs turistų iš Baltarusijos skaičius, jų šį pusmetį, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, padidėjo 5,6 proc.

Įdomu tai, jog smarkiai padidėjo turistų iš Izraelio skaičius, jų šį pusmetį atvyko net 30,4 proc. daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį.

Taip pat padidėjo turistų iš Vokietijos ( 6,4 proc.) , Estijos ( 9,4 proc.) bei kitų pasaulio šalių ( 26,5 proc.).

Pagal pateiktą statistiką, šiemet sumažėjo turistų iš Rusijos ( -5,1) proc.

Jei analizuosime turistų nakvynių Druskininkuose pokyčius, tai verta pastebėti, jog bendras nakvynių skaičius šių metų pirmąjį pusmetį padidėjo net 8 proc. Iš jų lietuvių nakvynės padidėjo 11,7 proc., o užsieniečių – 4,3 proc. Taip pat galime teigti, jog ilgėja turistų buvimo laikas Druskininkuose.

Per dvidešimt metų, kai pradėta fiksuoti turistų skaičius, svečių Druskininkuose padidėjo beveik 8 kartus.

Druskininkų turizmo ir verslo centro direktoriaus Rimanto Palionio teigimu, tokių gerų rezultatų pavyko pasiekti aktyviai ir sistemingai dirbant su užsienio partneriais bei Druskininkų verslo bendruomene.

Paklaustas, kodėl, jo nuomone, sumažėjo turistų skaičius iš Rusijos, centro vadovas paminėjo tam tikrus politinius aspektus ir padidėjusias rusų turistų galimybes išvykti į Turkijos kurortus.

„Mes atlikome daug rinkodarinių veiksmų, ir Lietuvoje, ir užsienyje, taip pat dirbome tiesiogiai su kelionių organizatoriais Lietuvoje ir užsienyje, todėl galima pasidžiaugti gerais rezultatais“, -- sakė R.Palionis. 

 

Linas Urmanavičius, Druskininkų mero pavaduotojas:

„Turistų srauto augimas maloniai nustebino. Džiugu, kad daugėja turistų iš Lenkijos, akivaizdu, jog jiems esame patrauklūs, taip pat džiugina tai, kad platėja užsienio svečių geografija, sulaukiame turistų iš daugiau šalių. Vis daugiau užsieniečių atranda Druskininkus. Norėčiau pasidžiaugti Druskininkų verslininkų pastangomis sudarant turistams palankias sąlygas. Jie sugebėjo nedidinti paslaugų kainų, sukūrė geriausią kainą ir kokybės santykį, tuo pačiu išplėtė paslaugų spektrą, pasirūpino, jog visų amžiaus grupių svečiai pas mus turėtų įvairių pramogų. Reikia pripažinti, jog tinkamai išnaudojamos Nemuno teikiamos galimybės, pasiūlyta kitų vandens turizmo paslaugų“.  

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams

 
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.

 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
Faks. (8 313) 55 376
info@druskininkai.lt

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.