fbpx

Druskininkų savivaldybės svetainę rasite čia

A A
A A

Narcizų žydėjimas Druskininkuose

Pražydę žvaigždynai

Narcizų žydėjimas Druskininkuose

Paskutinį balandžio savaitgalį kurorte pražydę narcizų žvaigždynai sukurs išskirtinį reginį.
Pusė milijono narcizų žydės jau dešimtą pavasarį, o žvaigždėtas dangus… nusileis ant žemės.
Taip Druskininkai pasitiks gražiausią metų laiką!

Balandžio 23-25 d.

Parkas tarp Druskonio ir Vijūnėlės ežero.

RAMYBĖS IR HARMONIJOS OAZĖ

Pasivaikščiokite sodriu narcizų geltoniu nusidažiusiame parke. Saldaus žiedų aromato sklidinas oras svaigins, atpalaiduos ir kvies svajoti. O kur dar rausvų sakurų žiedlapių lietus, primenantis, koks trumpas mūsų buvimo laikas, kuriuo džiaugtis reikia čia ir dabar.

Nuotrauka – ilovedruskininkai

MILIJONAS ŽVAIGŽDŽIŲ ŽEMĖJE

Jei trokštate stipresnių įspūdžių, aplankykite parką naktį. Inovatyvios meninės šviesų instaliacijos sukurs nusileidusio ant žemės žvaigždėto dangaus vaizdinį. Dangaus šviesuliai paskleis deimantinį žėrėjimą, o mistiški žvaigždžių ūkai seks paslaptingą švytinčios nakties pasaką.

Narcizų žydėjimas Druskininkuose

 

ORIENTACINĖS DVIRAČIAIS „ŽVAIGŽDŽIŲ ORBITA"

Galėsite ne tik grožėtis išskirtiniu vaizdu, bet ir dalyvauti  dviračių orientacinėse! Jūsų laukia nepaprastas nuotykis ir kelionė po atnaujintus Druskininkų dviračių takus.

Išankstinė registracija ir nuostatai – bit.ly/zvaigzdziu-orbita (dalyvavimas nemokamas, vietų skaičius ribotas)

Druskininkuose įrengta daugiau kaip 60 km dviračių takų – jais keliaudami galite grožėtis nuostabia kurorto gamta bei aplankyti lankomiausias kurorto vietas. Druskininkų dviračių takai driekiasi ne vien po miestą, o atnaujintomis jų atkarpomis galima važiuoti ir sutemus.

Orientacinės dviračiais Druskininkuose

MUZIKA, IŠSKLAIDANTI RŪPESČIUS

Vėjyje švelniai siūbuojat narcizų karūnoms, jutiminius įspūdžius sustiprins iš įvairių vietų sklindantys muzikos garsai. Savaitgaliui druskininkiečiai parengė platų muzikinį meniu visiems skoniams.

Penktadienio ir šeštadienio vakarą kažkur iš balkono suskambėję gerai žinomų druskininkiečių Roe Deers, Gustavo, Midis ir Padegimo muzikiniai takeliai išvalys mintis nuo rūpesčių ir paskandins vasaros nuotykių laukimo tėkmėje.

Šeštadienio ir sekmadienio popietę įsikūrę gamtai draugiškame Muzikuojančiame autobusiuke atlikėjai Anatolijus, Karolina Rastenytė , Rūta Kotryna ir Ronata suras jus bet kurioje parko vietoje ir pakvies į romantišką pasimatymą ar aistringam šokiui. Saksofonistai Rokas Barzdžius ir Tomas Čiukauskas su Indraya prakalbins instrumentus ir paskleis melodijų spiečių.

Muzikos garsų skambesys, melodijos, harmonija ir ritmas pažadins jausmus ir įkvėps kurti gyvenimą iš naujo. Norėsis šokti, kartu dainuoti, suktis narcizų jūroje ir mojuoti parskridusiems paukščiams.

KURORTO PASLAPČIŲ SKRYNIA

Druskininkuose visada atrasi, pamatysi ir sužinosi ką nors vertinga. Smalsių svečių labai išsiilgę kurorto gidai papasakos daug įdomių istorijų ir atskleis dar negirdėtų paslapčių. Rinkitės ir skambinkite:
Irena +370 604 09979
Algimantas +370 672 40275
Antanas +370 699 49745

ĮKVĖPTI ŽYDĖJIMO: KULTŪROS IR MENO ERDVĖS

Narcizų žydėjimo Druskininkuose įspūdį sustiprins netikėtomis formomis pristatyta Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos moksleivių dailės kūrinių paroda „Spalvų takais“. Parodoje bus eksponuojama per 40 kūrybinių darbų, kuriuos įvairiomis tapybos technikomis sukūrė mokyklos mokiniai nuo 6 iki 16 metų. Tai kompozicijos, natiurmortai, peizažai.

Pameditavę narcizų laukuose, būtinai užsukite į tas Druskininkų kultūros erdves, kurios siūlo šiandien taip mums reikalingas meno terapijos paslaugas. Duris jau atvėrė Druskininkų miesto muziejus ir galerija, lankytojus į parodų erdvę kviečia Druskininkų amatų centras “Menų kalvė”. Pažadinti savo kūrybinį smalsumą galėsite parodose ir renginiuose, kurie planuojami specialiai šiam ypatingam pavasario savaitgaliui Druskininkuose. Lankytojų patogumui balandžio 23 d. ir 24 d. Druskininkų miesto muziejus ir galerija dirbs nuo 10 val. iki 23 val.

Druskininkų miesto muziejaus ir galerijos parodos:

  • Druskininkų vitražo simpoziumo „Čiurlionio atspindžiai” 2015–2020 m. sukurtų vitražų projektų paroda Druskininkų miesto muziejaus galerijoje. Paroda veiks iki balandžio 21 d.
  • Arvydo Kumpio Japonijos fotografijų parodos „Pavasario portretai” pristatymas Druskininkų miesto muziejaus terasoje balandžio 23 d. (penktadienį) 16 val. Parodą apžiūrėti bus galima iki gegužės 23 d. Druskininkų miesto muziejaus galerijoje (M. K. Čiurlionio g. 37).
  • Šventinės ikonų parodos „Sugrįžusios” iš Andrej Balyko kolekcijos atidarymas Druskininkų miesto muziejuje balandžio 24 d. (šeštadienį) 12 val. Paroda veiks iki birželio 24 d.

Amatų centras „Menų kalvė“ kviečia į parodą „ŽEMAITIJOS DVASIA“. Tai profesionalių dailininkų, Palangos kūrybinės grupės „Mostas“ narių Ievos Litvaitytės, Redos Rimkutės  Ščerbakovienės, Romo Pauliko, Rasos Užpelkytės, Gražinos Oškinytės, Gražinos Eimanavičiūtės, Dovilės Oškinytės, Eglės Lipinskaitės kūryba: akvarelė, tapyba, miniatiūros. Autoriai dalinasi savo kūrybiniais įkvėpimais, žemaitiška energija, prabyla sodria meno kalba. Parodą galima aplankyti II–VI nuo 10 iki 18 val.

Savo ekspozicijas lankytojams jau atveria ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio namai-muziejus ir V. K. Jonyno galerija, kur pristatomos trys parodos. Šeštadienį lankytojų patogumui darbo laikas pratęsiamas iki 20 valandos (nuo 11 iki 20 val.), o sekmadienį nuo 11 iki 16 val. muziejų bei galeriją bus galima aplankyti nemokamai.

M. K. Čiurlionio namuose-muziejuose ir V.K. Jonyno galerijoje vykstančios parodos

iki birželio 25 d. „Alfonso Šuliausko metalo plastikos kūrinių paroda“,  M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje (M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkai).

iki gegužės 2 d. „Algimantas Švėgžda (1941-1996), pastelių paroda, skirta paminėti 80-ąsias gimimo metines“ M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje (M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkai).

iki gegužės 4 d. Broniaus Rutkausko tapybos paroda „Paslaptis. Iliuzija ir realybė“ V. K. Jonyno galerijoje (Turistų g. 9, Druskininkai).

 

Ir tai ne visos šio savaitgalio paslaptys. Sekite informaciją.
Pavasario žvaigždynai tavęs lauks Druskininkuose. Leisimės į kelionę?
Laikantis COVID-19 saugumo prevencijos reikalavimų, veiklos organizuojamos taip, kad būtų išvengiama būriavimosi ir nepažeidžiamos kitos rekomendacijos.
Visit Druskininkai