Druskininkų savivaldybės svetainę rasite čia

A A
A A

Pranešimas dėl karantino

Vyriausybės sprendimu karantinas yra pratęsiamas iki gegužės 11 dienos. Pasibaigus terminui, karantino laikotarpis galės būti pratęstas.

Kas bus draudžiama:

1. Draudžiama atvykti užsieniečiams, išskyrus užtikrinančius būtinų prekių pristatymą, įgulų narius, Lietuvos piliečių šeimos narius, asmenis, turinčius teisę gyventi ir dirbti Lietuvoje, diplomatus, NATO misijų atstovus.
2. Sumažinama pasienio kontrolės punktų, per kuriuos galima atvykti į Lietuvą.
3. Draudžiama Lietuvos piliečiams visų rūšių transportu išvykti į koronaviruso paveiktas valstybes. Uždraustas išvykimas bet kur į užsienį ne darbo tikslais.
4. Uždrausta prekyba parduotuvėse, išskyrus maisto prekių parduotuves, vaistines, specializuotas veterinarijos vaistines, maisto produktais prekiaujančius turgus.
5. Draudžiama kavinių, barų veikla, išskyrus maisto išsinešimui paslaugą.
6. Draudžiami vieši renginiai uždarose ir atvirose erdvėse.
7. Draudžiama patekti kruiziniams laivams į Klaipėdos uostą.
8. Draudžiama viešojo administravimo įstaigoms teikti nebūtinas paslaugas.
9. Draudžiamas pacientų lankymas gydymo įstaigose (išskyrus poliatyvioji slauga), kalinių – įkalinimo įstaigose.
10. Draudžiama teikti SPA, reabilitacijos paslaugas, jei jos nėra susijusios su gydymu, draudžiama kirpyklų, grožio salonų veikla.
11. Ribojamas keleivių skaičius tarpmiestiniuose autobusuose ir traukiniuose, kad būtų išlaikomas reikiamas atstumas tarp keleivių. Rekomenduojama tai taikyti ir miestų transportui.
12. Viešbučiai, esant reikalui, turės įsileisti žmones į karantiną (valstybei už tai apmokant).
13. Švietimo įstaigos toliau lieka uždarytos.
14. Gydymo įstaigose atidedamos planinės operacijos, išskyrus būtiną medicininę pagalbą, atšaukiamos reabilitacijos, odontologijos paslaugos, planiniai skiepai (išskyrus būtinosios pagalbos teikimą).
15. Tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje darbuotojams rekomenduojama dirbti iš namų. Klientus aptarnauti galima tik išimtinais atvejais.
16. Religinėms bendruomenėms rekomenduojama neorganizuoti viešų apeigų.