fbpx

Druskininkų savivaldybės svetainę rasite čia

Top 10 nemokamų paslaugų ir pramogų Druskininkuose

2019.03.26

Ne kiekvienas žino, kada ir kur Druskininkuose galima patekti nemokamai arba už simbolinį mokestį. Šiame puslapyje mes surinkome geriausias laisvalaikio leidimo galimybes Druskininkuose ir naudingas paslaugas, kurios neapsunkins Jūsų kišenės.

Svarbu: prieš važiuodami pasitikslinkite informaciją įstaigų internetinėse svetainėje arba paskambinę į Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centrą.

 

1. Nemokamai į Druskininkų vandens parką

Jeigu važiuojate į Druskininkus su šeimyna ar draugų kompanija, Jums gali priklausyti nemokamas bilietas! Nemokamai pramogauti eina vienuoliktas, dvidešimt antras ir trisdešimt trečias asmuo grupėje. Verta keliauti kartu!

Pirčių erdvė – už vandens pramogų erdvės kainą

Druskininkų vandens parke atliekant techninę profilaktiką, bilietai į pirčių erdvę (B) parduodami vandens pramogų erdvės (C) kainomis, t.y. žymiai pigiau. Techninė profilaktika paprastai atliekama lapkričio mėnesį. Informacija apie profilaktikos darbus ir bilietų pardavimo tvarką skelbiama Druskininkų vandens parko puslapyje.

 

2. Lynų keltuvais – tik už 1 eurą

Unikali „Lynų kelio“ pramoga, kurios metu galite apžvelgti Druskininkus iš paukščio skrydžio, kainuoja 5 eurus (bilietas į abi puses). Kaip tai padaryti vos už 1 eurą?

  • Įsigykite bilietą internetu kelionei tarpmiestiniu Kautros autobusu į Druskininkus.
  • Keltuvo kasoje pateikite įsigytą Kautros autobuso bilietą. Jį galite parodyti savo telefone ar atspausdintą.
  • Šiuo pasiūlymu galite pasinaudoti vieną kartą per 3 dienas nuo autobuso vykimo.
  • Sumokėję vos 1€ galėsite keltis „Lynų keliu“ pirmyn ir atgal.

 

3. Nemokamos mankštos

Šiltojo sezono pradžioje, maždaug nuo balandžio pabaigos, teiraukitės nemokamų užsiėmimų Karolio Dineikos sveikatingumo parke. Iki pat vėlyvo rudens čia vedamos šokių, zumbos, kvėpavimo ir koordinacijos, ištvermės pratybos, stuburo tempimo ir nugaros stiprinimo mankštos, vaikščiojimo bei šiaurietiško ėjimo žygiai ir kitos fizinio aktyvumo veiklos.

Grūdinimosi užsiėmimai organizuojami ir žiemos metu. Klubo „Sportas visiems“ vadovė Laimutė Butkevičienė kviečia mankštintis ir grūdintis pagal K.Dineikos metodiką kiekvieną rytą ištisus metus.

 

4. Nemokamas šviesos ir garso šou

Druskininkų muzikinio fontano melodiją galite užsakyti išsiuntę kodą trumpąja žinute, kurios kaina – 2,9 eurų. Tačiau net keturiolika kartų per dieną fontano pasirodymais galima pasigrožėti nemokamai: atsitiktinė melodija grojama kas valandą, nuo fontano įjungimo 10.00 val. iki 23.00 val. Rekomenduojame ateiti prie fontano sutemus: šviesos šokis atrodys ypač įspūdingas ir ryškus.

 

5. Nemokamos sveikatos ir grožio procedūros

Druskininkuose rasite vieną mineralinio vandens šaltinį, kurio vanduo nieko nekainuoja. Tiesa, jo negalima gerti – druskos ir kitų mineralų koncentracija šiame vandenyje viršija 50 g/l, kas yra beveik du kartus daugiau, negu vidutinis jūros vandens druskingumas, ir 7 kartus daugiau, negu Baltijos jūros druskingumas! Tokių sūrymų, kaip Druskininkų „Grožio“ šaltinio vanduo, visoje Europoje rasite labai nedaug. Šaltinis įrengtas Nemuno pakrantėje ir yra atviras visus metus. Jo vanduo turi jauninančių ir priešuždegiminių savybių, puikiai tinka veido odai (saugokite akis!) ir gerklei skalauti.

 

6. Nemokama istorinė ekskursija

Jeigu domitės istorija, o praėjusių šimtmečių paminklai priverčia Jūsų širdį plakti greičiau – apsilankykite Senosiose Druskininkų kapinėse. Čia  yra Čiurlionių, Dineikų, Džiuljani, Volfgango, Pileckio kapai. Į kairę nuo pagrindinių vartų rasite XIX a. stačiatikių kapus, centre – senuosius katalikų. Dešinioji kapinių dalis skirta XX a. antros pusės kapams. Ties Mergelių Akių ežerėliais ant kalniuko rasite keturioliką partizanų kapų. Dar apie kilometrą į pietus nuo senųjų kapinių, pušyne ties Druskininkų kempingu galima aptikti kelis išlikusius žydų kapų antkapius.

Daugiau informacijos apie Druskininkų istoriją ir įžymius asmenis gausite Druskininkų miesto muziejuje. Įėjimo bilietas kainuoja 2 eurus, su nuolaida – 1 eurą.

 

7. Nemokamai menininkų pėdsakais

Kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį nemokamas įėjimas į M. K. Čiurlionio memorialinį muziejų ir V. K. Jonyno galeriją. M. K. Čiurlionio pėdsakų rasite ir kitur: mieste veikia atvira genialaus menininko paveikslų reprodukcijų paroda. Ekspozicijos stendus rasite Gydyklų parke, šalia pagrindinės miesto gatvės ir kitose vietose.

 

8. Nemokama informacija

Tam, kad pažintis su kurortu būtų lengva ir maloni, kviečiame pasinaudoti Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro paslaugomis. Tiek administracijos patalpose Gardino g. 3, tiek padalinyje Čiurlionio g. 65 gausite nemokamą miesto žemėlapį, dviračių takų maršrutus bei visą reikalingą informaciją, kurios Jums nepavyko rasti internete ar leidiniuose.

 

9. Nemokami renginiai

Dauguma viešųjų renginių vyksta Pramogų aikštėje, K. Dineikos sveikatingumo parke, Druskonio ežero pakrantėje (šalia Miesto muziejaus) bei Vijūnėles parke. Visi šie renginiai yra atviri ir dalyvavimas juose nemokamas. Gražiausi ir įspūdingiausi metų renginiai – tai Narcizų žydėjimo šventė (balandžio pabaiga), trijų dienų Druskininkų kurorto šventė, kurią atidaro įspūdinga teatralizuota šventinė eisena (gegužės pabaiga), lauko kino festivalis (visą šiltąjį sezoną Pramogų aikštėje), Tortų turnyras (birželio pabaigoje), Tarptautinė šunų paroda (rugpjūčio pirmąjį savaitgalį miesto aerodrome), Dainavos krašto folkloro šventė kartu su Sūrio festivaliu (rugpjūčio viduryje),  turizmo gurmanų fiesta ( rugsėjo pabaiga), Arbatos ir šviečiančių moliūgų dienos (lapkritis), Kalėdinis eglučių parkas (gruodžio – sausio mėnesiais).

 

10. Nemokamas automobilių parkavimas

Druskininkų senamiestyje saugu palikti automobilį ir nereikia mokėti už jo stovėjimą. Nemokamas automobilių stovėjimo aikšteles rasite prie Miesto muziejaus, Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro (Gardino g. 3), šalia Parko tilto (ties Druskininkų vandens parku, ši aikštelė pritaikyta ne tik lengviesiems automobiliams, bet ir autobusams, kurie į kurortą atveža ekskursijas), prie prekybos centrų. Rekomenduojame palikti automobilį visai dienai ir keliauti po miestą pėsčiomis arba nuomos punkte išsinuomotu dviračiu.

Žemėlapyje: mėlynai pažymėtos didesnės automobilių stovėjimo aikštelės, už parkavimą kuriose nereikia mokėti. Dėmesio: ne visose leidžiama laikyti automobilį nakties metu. Raudona „P“ raide pažymėti didesni parkingai, kur stovėjimas mokamas arba leidžiamas tik objekto svečiams.

Didžiausias saugomas parkingas priklauso kompleksui Grand SPA Lietuva. Jį rasite adresu I. Fonbergo g. 17.

Visit Druskininkai