Vanduo, vanduo, vanduo… Druskininkuose rasite ne tik gražiausiu Lietuvoje pripažintą Muzikinį bet ir vienu iš kurorto simboliu tapusį Druskonio ežero fontaną. Na, o Druskininkų mineralinio vandens gydomosios ir stiprinamosios galios žinomos ir vertinamos jau ne vieną šimtmetį. Miesto mineraliniai vandenys gydo, stiprina imunitetą, jaunina, atpalaiduoja, gerina nuotaiką. Išbandykite ir patys tuo įsitikinsite!
Get Directions
Fontanėlis M. K. Čiurlionio ir Druskininkų g. sankryžoje
K. Čiurlionio ir Druskininkų gatvių sankryžoje esantis nedidelis fontanėlis pagyvina nedidelį skverelį. Vandens čiurlenimas ir patogūs suoleliai kviečia prisėsti ir atsigaivinti. Tai tikra poilsio oazė laukianti Jūsų pagrindinės miesto gatvės pusiaukelėje.
Druskonio ežero pakrantė
Druskonio ežero pakrantė – viena gražiausių poilsio vietų Druskininkuose. Druskonio ežero plotas – 7,5 ha. Legenda byloja, kad senovėje čia gyveno Druskių Jono šeima. Iš čia ir kilo ežero pavadinimas. Vasarą žavi šalia Druskonio esantys gėlynai, o malonia vėsa gaivina fontanas. Šiltaisiais mėnesiais ežere galima pasiirstyti valtimis, paplaukioti vandens dviračiais. Ežero pakrantė tinka dviratininkams, bėgikams, ėjikams.
Muzikinis fontanas
Nuostabus muzikinis fontanas – ypač populiari susibūrimo vieta ir viena gražiausių bei lankomiausių kurorto vietų. Šiltuoju metų laiku fontanas džiugina trykštančiomis spalvingomis vandens srovėmis, kylančias pagal įvairius muzikinius kūrinius, o žiemą – kalėdinių eglučių parku fontano teritorijoje.
Druskininkų gydyklų mineraliniai vandenys
Norite atsikvėpti po sveikatinimo procedūrų, o gal trokštate paragauti mineralinio vandens? Užeikite į Druskininkų gydyklas! Jūsų laukia atpalaiduojanti, siena tekančio mineralinio vandens meditacija ir gydančio vandens stiklinė.
Grožio šaltinis
Po dviejų vietų, kur galima ragauti mineralinį vandenį, pasiekiame grožio šaltinį, kurio vanduo itin sūrus ir jo gerti nepatartina. Grožio šaltinis – pats sūriausias ir giliausias Druskininkų šaltinis, pasižymintis odą valančiomis ir jauninančiomis savybėmis. Versmė, tekanti iš akmeninio bareljefo šalia Nemuno, yra daugiau kaip 300 metrų gylio. Šaltinio vandeniu galima nusiprausti veidą, rankas, skalauti gerklę. Tikima, kad jis atjaunina odą, suteikia grožio ir žvalumo. Legenda sako, kad gilioje senovėje kunigaikštis medžiodamas su dvariškiais atsitiktinai atsidūrė šioje vietoje. Medžioklė sekėsi, todėl kunigaikštis privalėjo nušauti sakalą. Šaulio taiklios strėlės pervertas sakalas krito į Nemuną, o kunigaikštis puolė į vandenį jo išgriebti. Kunigaikštienė ant kranto labai gailiai pravirko ir bėgiojo upes pakrante, liedama sūrias ašaras ir šaukdama savo vyrą. Po kiek laiko su sakalu rankose iš vandens išniro kunigaikštis – sveikas ir gyvas. Pasak legendos, tose vietose, kur nukrito kunigaikštienės ašaros, iš žemės ištryško sūrūs šaltiniai.
Druskininkų gydyklų parko biuvetė
Antra maršruto vieta, kur galima atsigerti mineralinio vandens – gydyklų parko biuvetė. Ši biuvetė yra vadinama centrine Druskininkų miesto mineralinio vandens biuvete. Jos langai puošti dailininko Kazio Morkūno sukurtais vitražais pagal „Eglė – žalčių karalienė“ motyvus. Biuvetės viduje ragaujant mineralinį vandenį tuo pačiu galima prisėdus grožėtis pro vitražus krintančia spalvota šviesa bei įrengtu fontanėliu.