fbpx

Faktinė informacija

apie Druskininkus

Druskininkai – didžiausias balneologinis kurortas 500 km spinduliu regione, spalvingas įvairių Sveikatos Šaltinių miestas. Tai piečiausias Lietuvos miestas. Plotas: 454 km². Miesto ribose gyvena 12 441 gyventojų, visoje savivaldybėje – 22 311 gyventojų (2018 metų surašymo duomenimis). Per metus Druskininkus aplanko apie 350 000 turistų, maždaug pusę jų sudaro užsienio šalių gyventojai. Turistai nakvoja Druskininkuose apytikriai 1,2 mln naktų*.

 

* Šaltinis: Statistikos departamentas, 2019

 

 

Miesto herbas

Autoriai: Arūnas ir Agnius Tarabildai, 1994. Herbo įrėminimas – juodas, o mėlyname skydo fone vaizduojamos trys stilizuotos sidabrinės (baltos) pušys su trimis auksinėmis (geltonomis), tarsi čiurlioniškomis miško karalių karūnomis viršuje.
Pušys, šakomis tarsi rankomis susikibę, sudaro didžiulį miškų masyvą. Iš šakų lyg iš gausybės rago veržiasi Druskininkų gamtos turtai. Herbe vyrauja piramidės trikampis ir sakraliniai skaičiai: trys, šeši ir devyni.

Miesto prekės ženklas

Autorė: Emilija Užukauskienė, 2008. Logotipą sudaro pagrindiniai kurorto simboliai: pušys, mineralinio vandens srovės ir vandens biuvetė, simbolizuojantys atitinkamai Druskininkų gamtinius ir gydomuosius išteklius bei turistinę infrastruktūrą. Pagrindinė ženklo versija – žalia biuvetė ir pavadinimas bei melsvų atspalvių vandens srovės ir pušys. Logotipas gal būti naudojamas su šūkiu „Druskininkai – sveikatos šaltinių kurortas“.

Miesto himnas

Druskininkų himno žodžius sukūrė Lietuvos poetas Gintaras Patackas, o muziką – tikras  druskininkietis, legendinis bigbito muzikos pradininkas Lietuvoje, kompozitorius Mikas Suraučius.  

Druskų miestas

Gintaras PATACKAS (žodžiai)
Mikas SURAUČIUS (muzika)

Atsibusk ir žygiuok tiesiai į Saulės Taką,
Ir išgirsi, kaip krinta rasa nuo gėlių,
Kaip čiulbėt ima paukščiai, čiurlendama teka
Ratnyčėlė į Nemuną kloniu žaliu.

Prie Druskonio ateik ir stebėk, nykstant miglai,
Kaip namų siluetus užlieja šviesa.
Paslaptingai oš parkas Senųjų Gydyklų
Ir Čiurlionio spalvų prisipildys dvasia

Priedainis:
Čia kur tokie linksmi veidai, kur juoko liejasi aidai,
Tau palinkės draugų šimtai – gyvenk laimingai!
Mylėki mano miestą tu, suprask, kaip aš jį suprantu,
Ištark jo vardą iškilmingai: Drus-ki-nin-kai!

Pasėdėk dieną medžio ūksmingam šešėly,
Kai nuo kvapo pušų tau ims svaigti galva,
Jausk ramybę ir meilę, o vakarą vėlų
Tu prie Nemuno Vingio keliauk palengva.

Kai saulėlydžio ugnys virš miško ims blėsti,
Ir plauks Meilės Sala link vakarių žarų,
Skambią dzūkišką giesmę nuo kranto girdėsi,
Druskų krašto legendą senolių žilų.

Priedainis

Vietinė rinkliava

Vietinė   rinkliava   –   tai  Druskininkų  savivaldybės  tarybos  sprendimu  nustatyta  rinkliava  už naudojimąsi Druskininkų kurorto viešąja  infrastruktūra. Ją sudaro 1 euro mokestis asmeniui už vieną nakvynę. Nuo šio mokesčio atleidžiami neįgalūs asmenys ir nepilnamečiai.

Visit Druskininkai