fbpx
A A
A A

Judumo savaitė Druskininkuose 2020

Judumo savaitė Druskininkuose

EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ vyksta kasmet rugsėjo 16-22 d. Ši Europos iniciatyva ragina didelius ir mažus miestus steigti ir remti tvarias transporto priemones, bei siūlyti žmonėms išbandyti alternatyvas automobiliams.

2020 m. Europos judumo savaitės tema -,,Judumas – be jokios taršos” atspindi ambicingą tikslą, kad iki 2050 m. žemynas neišskirtų anglies dioksido.

Druskininkų savivaldybėje judumo savaitės metu laukia daugybė veiklų ir iniciatyvų, o rugsėjo 22 d. skelbiame „Diena be automobilio“ – visas viešasis transportas Druskininkų savivaldybėje bus nemokamas!

Druskininkų judumo savaitės renginiai ir iniciatyvos:

Išpiešk žingsniais Druskininkus 2020

Išpiešk žingsniais Druskininkus

Druskininkų savivaldybės mokinių taryba (DSMT) ir Druskininkų visuomenės sveikatos biuras (VSB) kviečia išpiešti Druskininkus ir taip kūrybiškai prisidėti prie judumo be jokios taršos!

Judumo savaitės metu įsijunk programėlę ir vaikščiojant, važiuojant dviračiu ar kita ekologiška transporto priemone, sukurk judumo piešinį Druskininkuose ir laimėk puikius prizus.

10 km maršrutas

Judumo veiklos eiga:
1. Atsisiųsk laisvalaikio programėlę (Strava, Endomondo, Runkeeper, Runtastic ar kt.);
2. Išsirink, kokioje veikloje nori dalyvauti:
DSMT – kūrybinis piešinys;
VSB – pagal pateiktą maršrutą žodis ,,Druskininkai”;
3. Pradėk judėti ir sukurk GPS piešinuką;
4. Atsiųsk piešinuką mokinių tarybai iki rugsėjo 23 d. el. paštu dsmt.druskininkai@gmail.com ar FB žinute kartu su trumpu aprašymu, keliomis nuotraukomis ir nuorodą į veiklą. Jeigu dalyvavai VSB veikloje, kurioje piešei žodį ,,Druskininkai”, piešinį kartu su aprašymu siųsk el. paštu vsb.renginiai@gmail.com iki rugsėjo 23d.

DIENA BE AUTOMOBILIO

Rugsėjo 22 d. visą dieną Druskininkų savivaldybėje viešasis transportas – nemokamai!

JUDUMO POPIETĖ prie Druskonio ežero

Judumo pertrauka

Rugsėjo 22 d. 12:00 val. pajudėk per pietų pertrauką – kviečiame prie Druskonio ežero, kur apeisime, apibėgsime, ekologiškomis priemonėmis apvažiuosime Druskonį ir smagiai praleisime laiką.

Paskaita-diskusija „Kokybiško gyvenimo pagrindas: judesio, mitybos, mąstymo darna“

Rugsėjo 17 d. 18:30 val, Druskininkų jaunimo užimtumo centre paskaita-diskusija su griaučių-raumenų specialistu, kineziterapeutu, vienu iš judesio pajautimo mokyklos įkūrėjų Domantu Nedzinsku.

Vaizdo klipo konkursas „JUDRUS LAISVALAIKIS DRUSKININKUOSE”

Vaizdo klipo konkursas tema „JUDRUS LAISVALAIKIS DRUSKININKUOSE“ – tai kūrybos konkursas, kurio metu bus sukurti vaizdo klipai, atskleidžiantys jaunimo judrų laisvalaikį Druskininkuose.

Nufilmuok kaip judriai leidžiate savo laisvalaikį, pasidalink video klipu su Druskininkų savivaldybės mokinių taryba ir laimėk puikius prizus!

Atrask Druskininkus su RASA LIGHT maršrutais!

Rasa Light

Kitos veiklos (informacija atnaujinama):

Rugsėjo 14-16 d., 18 d. Akcija „Rieda ratai rateliukai“, „Lekiu su vėjeliu“ ir kitos veiklos Druskininkų lopšelyje-darželyje „Žibutė“ – šiuo renginiu skatinamas vaikų fizinis aktyvumas, sudominant netradicine veikla, supažindinant su ekologiškomis alternatyviomis automobiliui susisiekimo priemonėmis, skatinant vaikus laikytis kelių eismo taisyklių, saugumo važiuojant dviratėmis transporto priemonėmis.
Rugsėjo 16-22 d. Akcija „Dovanok mokyklai gėlę, o sau – sveikatą” Druskininkų „Atgimimo“ mokykloje – naudojantis aktyvaus laisvalaikio programėle, eiti (važiuoti) aplink mokyklą išpiešiant „gėlę”. Mokiniai raginami naudotis tik eko judėjimo priemonėmis.
Rugsėjo 16-22 d. Filmuko „Tausok žemę” kūrimas – filmuojami Druskininkų „Atgimimo“ mokyklos bendruomenės nariai, atvykstantys į mokyklą alternatyviomis transporto priemonėmis.
Rugsėjo 16-22 d. Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro akcija „Judėk su Trikke!” – visą savaitę pertraukų metu mokiniai galės išbandyti ekologišką transpoto priemonę Trikke.
Rugsėjo 16-22 d. Akcijos „Diena be automobilio” ir „Rieda ratai rateliukai” Druskininkų lopšelyje-darželyje „Bitutė“
Rugsėjo 16-22 d. Spaudinių paroda ,,Judu – vadinasi gyvenu“ Druskininkų savivaldybės viešojoje bibliotekoje.
Rugsėjo 16-22 d. Akcija „Raidės Druskininkai“ Druskininkų švietimo centre.
Rugsėjo 16-22 d. Druskininkų „Ryto“ gimnazijos akcijos ,,Šiek tiek judesio“, ,,Sportuokime drauge“ ir ,,Dviratis – ekologija“.
Rugsėjo 16 d. Druskininkų „Saulės“ mokyklos išvyka dviračiais į Liškiavą.
Rugsėjo 17 d. „Rieda ratai rateliukai” – Viečiūnų progimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ,,Linelis” ugdytiniams.
Rugsėjo 18 d. ,,Aš judu – judėk ir tu” Viečiūnų progimnazijos 1-8 klasių mokiniams.
Rugsėjo 18 d. nuo 15 val. Druskininkų Socialinio paslaugų centro pagrindinė mokyklos žygis dviračiais į Švendubrę.
Rugsėjo 17, 18, 21 ir 22  d. Druskininkų „Saulės“ pagrindinės mokyklos akcija „Sportuoju su šypsena ir džiaugsmu“.
Rugsėjo 18 d. Druskininkų „Saulės“ pagrindinės mokyklos akcija „Sutik penktadienį baidarėje“.

DAUGIAU apie Europos judumo savaitę.

 

 

 

Visit Druskininkai