Verpsčių raštai ir prasmės
Kviečiame pasigrožėti medžio drožėjo G. Pačkausko išdrožinėtomis verpstėmis. Verpsčių paroda vyksta Viečiūnų bendruomenės centre. Parodą galima aplankyti darbo dienomis nuo 8 iki 18 val.
Verpstė – verpimo ratelio dalis iš natūralaus medžio, reikalinga vilnų ar linų kuodeliui pritvirtinti. Paprastai jos išraižomos įvairiais raštais, ypač daug dėmesio skiriant išorinei pusei, kur gamtos motyvai derinami su geometriniais simboliais. Neretai drožinyje užkoduojamos simbolinės reikšmės, išduodančios mitologinį supančio pasaulio suvokimą ir perteikiantys norus, troškimus, viltis. Vidinė pusė išdrožinėjama kukliau, kartais įrėžiami tik pagaminimo metai. Verpstės taip dailiai būdavo marginamos norint parodyti vaikino rankos tvirtumą ir širdies šilumą, nes dovanodavo ją merginai su užuomina į piršlybas ar net vestuves.
Medžio drožėjas iš Marcinkonių Gintaras Pačkauskas verpsčių drožyba susidomėjo besimokydamas juvelyrikos paslapčių. Susižavėjęs bendramokslio drožinėtais darbais iš medžio, paėmė į rankas peiliukus ir kaltelius ir pradėjo kurti. Kuria iki šiol ir stebina įstabiais verpsčių raštais.
Druskininkų kultūros centro informacija.