fbpx
A A
A A

M. K. Čiurlionio kelias

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (1875–1911) – patį ryškiausią pėdsaką Lietuvos kultūroje palikęs kompozitorius ir dailininkas yra unikalus kūrėjas Europos meno istorijoje. M. K. Čiurlionio kelią sudaro jo asmenybės memorialinių objektų, atminimą įprasminančių ženklų bei gyvenimą ir kūrybą menančių vietovių visuma, sujungianti objektus pagal personalinės kultūrinės topografijos kriterijus. Čiurlionio kelias aktualizuoja dailininko gyvenimo ir kūrybos ženklus, esančius Vilniaus, Kauno, Druskininkų, Palangos miestuose ir Varėnos, Rietavo, Plungės rajonuose. Čiurlionio kelio objektus sujungiantį maršrutą sudaro apie 500 km.

Čiurlionio kelias veikia kaip nuolatinis objektų lankymo maršrutas. Jį sudaro nuolat viešai paskelbtu laiku lankytojus stacionariai priimančios kultūrinės atminties institucijos (muziejai ir kt. įstaigos bei organizacijos). Jos lankytojams pristato M. K. Čiurlionio kūrybos ir jo laikmečio kultūrinio konteksto nuolatines kūrinių ekspozicijas ir memorialines erdves, temines informacines parodas, rengia specialius edukacinius užsiėmimus ir organizuoja temines ekskursijas po dailininko ir kompozitoriaus gyvenimo bei kūrybos vietas menančius objektus (nuolat yra rengiamos ekskursijos pagal detalius lankomų vietų žemėlapius „M. K. Čiurlionio Varėna“, „M. K. Čiurlionio Druskininkai“, „M. K. Čiurlionio Vilnius“, „M. K. Čiurlionio Kaunas“, „M. K. Čiurlionio Rietavas“, „M. K. Čiurlionio Plungė“, „M. K. Čiurlionio Palanga“).

Čiurlionio kelio partneriai ir jame dalyvaujančios įstaigos ir organizacijos taip pat organizuoja ir specialiuosius Čiurlionio kelio renginius: muzikos festivalius, kūrybines stovyklas, koncertų ciklus, plenerus, meno savaites, konferencijas ir kitus kultūros, meno, edukacijos ir kultūrinio turizmo renginius. Svarbiausi M. K. Čiurlionio kūrybos aktualinimui skirti renginiai, organizuojami kasmet ar kas keletą metų, yra: Tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ (Druskininkai, Senoji Varėna, Perloja, Merkinė, Liškiava); Fortepijono muzikos rečitalių ciklas M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje Druskininkuose; Tarptautinis M. K. Čiurlionio festivalis (Palanga, Vilnius), Tarptautinis M. K. Čiurlionio vargonininkų ir pianistų konkursas, Sofijos festivalis (Kuliai, Plungės r.) ir kt.

Daugiau informacijos galite sužinoti: https://ciurlioniokelias.lt/

  • Pažinimas
Visit Druskininkai