fbpx
A A

Retro Druskininkai. Ekskursijos pėsčiomis ir dviračiu

« Retro » lotyniškai reiškia « atgal ». Mano ekskursijų leitmotyvas – atgal į praeitį, t. y. Druskininkų miesto raidos pažinimas pasitelkiant senas fotografijas ir piešinius, pristatant istorinius įvykius, senąją kurorto architektūrą, čia gyvenusius, poilsiavusius žymius žmones ir jų gyvenimo būdą.

Mano specializacija – teminės ekskursijos, kurių metu išsamiau supažindinsiu su tam tikru svarbiu Druskininkų miesto aspektu.

Pažinti Druskininkus su gidu siūlau ne tik pasivaikštant, bet ir dviračiais. Atnaujinti dviračių takai siūlo dar daugiau atradimų, nei pėsčiomis!

Retro Druskininkai misija – atminti ir šiuolaikiškai įprasminti tai, kas vertinga, nesidairant į praeitį tik dėl nostalgijos.

Galimos privačios ekskursijos suderintu laiku.

Siūlomos ekskursijos lietuvių, rusų, vokiečių, anglų ir prancūzų kalbomis:

Retro Druskininkai – atgal į praeitį:

Apžvalginė ekskursija senamiestyje: mineralinio miestelio istorijos raida nuo 17 a. vidurio, dingę ir šiandieniniai Druskininkai, savita medinė architektūra, kadaise gausios žydų bendruomenės kultūros paveldas, unikalaus menininko M. K. Čiurlionio pėdsakai.

Druskininkai – sveikatos šaltinių kurortas:

Aplankysime Karolio Dineikos sveikatingumo parką, kur išgirsime jo įkūrimo istoriją ir pasisemsime sveikos gyvensenos idėjų. Susipažinsime su kurorto vystymosi istorija, senosiomis gydyklomis, sanatorijomis, padegustuosime mineralinį vandenį ir atrasime kitus natūralius gamtos išteklius, padedančius palaikyti ir atstatyti sveikatą.

Žydų kultūros paveldas Druskininkuose:

Sekdami miesto žydų bendruomenės istorijos ir kultūros pėdsakais sužinosime, kur stovėjo sinagoga, koks pasaulinio garso skulptorius gimė ir augo Druskininkuose, kurie pastatai priklausė vietiniams pasiturintiems žydams, koks likimas juos ištiko XX amžiaus viduryje ir kur yra  senieji žydų kapai.

Medinė Druskininkų architektūra:

Druskininkų medinis architektūros paveldas pasižymi XIX a. pab. – XX a. pr. Europoje plitusios kurortų architektūros bruožais bei savitomis etninės statybos tradicijomis. Du trečdaliai medinių pastatų buvo sunaikinti sovietmečiu, juos pamatysime tik nuotraukose; tačiau mieste išliko puikių vilų ir medinė cerkvė, pastatyta 1865 m. (!)

Druskininkai – M. K. Čiurlionio miestas:

Druskininkai M. K. Čiurlionio akimis, kuriuose jis augo, ieškojo įkvėpimo ir kūrė 1878-1910 m.  Apsilankysime M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje ir susipažinsime su simbolistine menininko kūryba per tapybos darbų reprodukcijas, pasklidusias po visą miestą.

Senosios Druskininkų miesto kapinės (tik pėsčiomis):

Nebylūs miesto istorijos nuo 1858 m. liudininkai kapinėse prie Druskonio ežero: žymių asmenybių kapai, prisidėjusių prie kurorto vystymosi ir radusių paskutinę poilsio vietą tarp išlakių Dzūkijos pušų. Senųjų kapinių komplekse atrasime tiek XX a. pradžios neogotikinio stiliaus koplyčią, tiek neseniai atstatytą Šv. Arkangelo Gabrieliaus cerkvę.

Meilės miestas Druskininkai:

Pasivaikščiojimas meilės legendų takais Druskininkuose, įsimylėjėlių globėjo Šv. Valentino relikvijos Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje, romantiškos meilės istorijos ir pikantiški kurortiniai romanai.  Kelionė laivu aukštyn Nemunu supažindins su Meilės sala, kurioje kažkada kunkuliavo aistros.

 

 

+370 686 36639

  • Ėjimas
  • Pažinimas
  • Važiavimas dviračiu
  • Ekskursijos
Visit Druskininkai