fbpx

Garbus amžius – ne kliūtis mėgautis visaverčiu gyvenimu

2023.10.02

Europiečiams švenčiant vis solidesnius jubiliejus, specialistai atkreipia dėmesį į kitą svarbų aspektą – turėtume džiaugtis ne tik augančia gyvenimo trukme, bet ir kuo ilgesne jo kokybe. O tai, be abejo, neatsiejama nuo mūsų fizinės bei emocinės savijautos. Žengiant kokybiškesnio gyvenimo link vis didesnę reikšmę įgyja ne tik pažangūs gydymo, bet ir susirgimų profilaktikos metodai. Nuo nūdienos poreikių neatsilieka ir seniausias šalies kurortas Druskininkai.

Terapija ir kūnui, ir protui

Jau daugiau nei 200 metų Druskininkus, kaip kurortą, garsina unikali duotybė – nuostabaus grožio gamta ir puikus klimatas, mineralinio vandens versmės bei gydomojo purvo klodai.

Dėl savo neišmatuojamos naudos žmogui visi šie šaltiniai tapo neatsiejama sveikatinimo bei grožio procedūrų dalimi – šiandien ilgaamžės sanatorinio sveikatinimo tradicijos puoselėjamos pagrečiui su reikšmingiausiais medicinos ir technologiniais pasiekimais.

Nors įvairių procedūrų poveikis varijuoja, bendras jų siekis – paskatinti atsakomąsias organizmo reakcijas, kurios savotiškai treniruoja, adaptuoja jį kintančioms sąlygoms ir tuo pačiu suaktyvina sveikimo procesus, didina atsparumą ligoms bei padeda stabdyti senėjimo procesus.

„Visomis savo teikiamos procedūromis siekiame atkurti mūsų ryšį su gamta, taip pat – stiprinti jungtis tarp žmogaus proto ir jo kūno. Taigi veikiamas ne tik pats organizmas, motorika, bet ir žmogaus mintys, jausmai, pojūčiai“, – aiškino „Draugystės“ sanatorijos direktorius medicinai Arvydas Balčius.

Didžiuojasi sūriausiu vandeniu

Vienas „Draugystės“ sanatorijos išskirtinumų – čia išgaunamas sūriausias Druskininkų mineralinis vanduo: mineralizacija viename jo litre siekia apie 60 g. Šis vanduo sveikatinimui naudojamas įvairiais būdais, daugiausia – gydomosiose voniose.

„Vienas gėlo ir mineralinio vandens vonių skirtumų yra tai, kad pastaruoju atveju į kūną patenka net pusantro karto daugiau šilumos. Be to, druskų komponentai raminamai veikia nervines odos galūnėles, slopina skausmo receptorius. Panašiu poveikiu pasižymi ir durpių purvo procedūros – jį mes taip pat maišome su mineraliniu vandeniu bei sėkmingai naudojame aplikacijoms“, – pasakojo pašnekovas.

Be mineralinio vandens, purvo procedūrų, į sveikatinimo programas įtrauktos ir gydomosios mankštos, įvairios terapijos, masažai, o sanatorijoje naudojama naujausia šiuolaikinė aparatinės fizioterapijos įranga veiksminga malšinant skausmą, gerinant kraujotaką, stimuliuojant raumenų augimą ir kt.

Kaip vienas mėgstamiausių vyresnio amžiaus pacientų procedūrų A. Balčius išskyrė gydomąsias mankštas baseine, aukštos mineralizacijos vonias, taip pat plūduriavimo kapsulę.

Apmoka ligonių kasos

Bendrovės „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“ padalinio Druskininkų gydykla vadovo Kęstučio Ramanausko teigimu, vyresnio amžiaus žmonės dažniau skundžiasi lėtinėmis ligomis, tad svarbiausia kurorto sveikatinimo įstaigų užduotis – padėti palengvinti jau esamus negalavimus ir sykiu užtikrinti ilgesnį kokybišką gyvenimą.

„Mūsų gydykloje teikiama reabilitacija aprėpia ir mineralines, purvo vonias, ir įvairius masažus, fizioterapines bei kitas procedūras – siekiame, kad žmogus gautų tiek visapusį gydymą, tiek profilaktines priemones“, – sako pašnekovas.

Pasak K. Ramanausko, tarp vyresnio amžiaus gydyklos pacientų taip pat ypač mėgstamos mankštos mineralinio vandens baseine, kurio temperatūra čia siekia 32–33 laipsnius šilumos – yra  aukštesnė net 4–5 laipsniais, nei numato baseinų higienos norma. Šiltesniame baseine greičiau atsipalaiduoja raumenys ir raiščiai, didėja judesių amplitudė, tampa lengviau atlikti tempimo pratimus.

Pašnekovo pastebėjimu, pastaraisiais metais Druskininkų gydykloje ryškėja tendencija, jog ženkliai padaugėjo klientų, atvykstančių 10–14 dienų ambulatorinei medicininei reabilitacijai su Teritorinės ligonių kasos pažyma. Po tokių intensyvaus sveikatinimo programų pacientai gali džiaugtis išties efektyviais rezultatais.

Suteikiamas ilgalaikis efektas

„Mūsų profilis – judamojo atramos aparato pažeidimai, nervų sistemos, kraujotakos, virškinimo sistemos, endokrininės ligos. Tokių negalavimų kamuojamiems pacientams gydytojai skiria didesnį dėmesį, nes esant gretutinėms ligoms kai kurios procedūros gali būti nerekomenduojamos, tad gydymosi kursas yra indvidualizuojamas“, – atkreipė dėmesį pašnekovas.

Druskininkų gydyklos vadovas pasidžiaugė, jog sanatorinio sveikatinimo naudą atranda vis daugiau žmonių – nuolatiniai klientai atvyksta bent kartą per metus: „Patys pacientai prisipažįsta, jog po sanatorinio sveikatinimo jie jaučiasi energingesni, tarsi atjaunėję keletą metų, džiaugiasi atlėgusiu skausmu. Moksliniai tyrimai taip pat patvirtina, kad tokios periodiškai atliekamos procedūros suteikia ilgalaikį efektą, padeda kovoti su negalavimais bei mažinti vaistų vartojimą“.

Druskininkai

K. Ramanauskui antrina ir „Eglės sanatorijos“ atstovai – reikšmingą brandesnio amžiaus svečių dalį čia sudaro ilgamečiai klientai, o dauguma senjorų į sanatoriją atvyksta ne tik du ar daugiau kartų per metus, bet ir ilgesniam – 5–7 parų sveikatinimosi laikotarpiui.

Įvertina gamtos jėgą

Kalbėdamas apie tai, kodėl ypač garbaus amžiaus žmonėms vertingas sanatorinis sveikatinimas tampa vis aktualesnis, „Eglės sanatorijos“ medicinos vadovas dr. Kęstutis Skauminas pastebi: visuomenės tikslas nėra tiesiog ilgiau išgyventi – žmonėms svarbi sveiko gyvenimo trukmė, daugiau aktyvaus gyvenimo metų, todėl jie ieško pagalbos, profesionalių patarimų ir paslaugų komplekso.

„Vis dažniau žmonės nori rasti būdą spręsti problemas ne vaistais ir operacijomis, o natūraliomis priemonėmis. Sanatorinis gydymas, paremtas natūraliais veiksniais ir senomis tradicijomis, integruotomis į šiuolaikinę mediciną, siūlo būtent tokį sprendimą“, – sako pašnekovas.

Sanatorinio gydymo programos „Eglės sanatorijoje“ yra individualizuojamos pagal sveikatos būklę. „Klientas pirmiausia patenka į konsultaciją pas gydytoją. Aptariami sveikatos nusiskundimai, parenkamos tinkamiausios procedūros – o jų „Eglės sanatorijoje“ teikiama daugiau nei 100. Ilgametė patirtis rodo, kad toks kelias leidžia pasiekti geriausią rezultatą“, – teigė K. Skauminas

Pašnekovo žodžiais, įstaigos svečiai itin vertina sanatorijos auksu vadinamą durpinį purvą ir mineralinį vandenį, kurie čia įvairioms gydomosioms procedūroms naudojami jau daugiau kaip 50 metų. „Šių natūralių gamtos veiksnių poveikį klientai pajaučia labai greitai ir įvertina gamtos jėgą organizmo stiprinimo procese“, – įžvalgomis dalijosi „Eglės sanatorijos“ medicinos vadovas.

 

Daugiau turizmo informacijos galite sužinoti telefonu +370 313 51 777, el. paštu information@druskininkai.lt bei apsilankę turizmo informacijos centre adresu M. K. Čiurlionio g. 65, Druskininkai.

Parengė Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centras

www.druskininkai.lt

Visit Druskininkai