fbpx
A A

Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu

2019.03.27

Druskininkai yra neatsiejami nuo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio vardo. Jau antrą dešimtmetį kurorte rengiama „Druskininkų vasara su M.K.Čiurlioniu“ išaugo į tris mėnesius trunkantį tarptautinį menų festivalį, garsinantį didžiojo Lietuvos menininko vardą Lietuvoje ir užsienio kraštuose bei užimantį svarbią vietą tarp didžiausių šalies kultūros renginių.

Festivalio metu į Druskininkus sukviesti muzikai, mokslininkai iš Lietuvos ir užsienio šalių gilinasi į Mikalojaus Konstantino Čiurlionio palikimą, jo sukurtos muzikos ir dailės paslaptis, ieško naujų sąsajų su kitų laikmečių ir kūrėjų darbais, lankosi su M.K.Čiurlionio ir jo šeimos gyvenimu susijusiose vietovėse.

Kasmet festivalio metu surengiama 40–50 koncertų, parodų, literatūrinių skaitymų, sakralinės muzikos valandų, kitų renginių. Rengiama M.K.Čiurlionio Studijų savaitė su moksline konferencija „M.K.Čiurlionis ir pasaulis“, vyksta Smuiko muzikos šventė, veikia Smuikininkų meistriškumo mokykla.

Festivalyje dalyvauja tarptautinio M.K.Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursų laureatai, kūrybos tyrinėtojai ir skleidėjai bei muzikos atlikėjai iš Kanados, Italijos, JAV, Lenkijos, Vokietijos, Prancūzijos, Pietų Korėjos ir kitų šalių. Kompozitorių, rašytojų, poetų kūrybos vakaruose pristatomi premjeriniai kūriniai. Druskininkų festivalyje kasmet apsilanko iki penkiolikos-septyniolikos tūkstančių klausytojų ir žiūrovų.

Visit Druskininkai