fbpx

Istorinė sveikatos turizmo kryptis Druskininkuose

2021.09.09

Seniausias ir didžiausias Lietuvos kurortas Druskininkai yra žinomas dėl savo gydomojo vandens šaltinių, sveikatinimo tradicijų, o dabar jau ir dėl inovacijų, užtikrinančių gerą savijautą. Čia daugiau nei 225 metus yra populiarinamas sveikas gyvenimo būdas.

Nuo purvo vonių iki gintaro terapijos, nuo pirties ritualų iki istorinių vandens kaskadų, nuo didelio masažų pasirinkimo iki šalčio kameros ir dar daug kitų žmogui naudingų patirčių galima rasti viename mieste, Druskininkuose.

Kūną lepinančios terapijos Druskininkuose vyksta ištisus metus. Joms atlikti yra pasitelkiamos įvairiausios gamtos teikiamos gėrybės: druska, medus, pušų ekstraktai, akmenys, molis, aliejai, deguonis… Šiame straipsnyje yra trumpai pristatomas šio unikalaus kurorto sveikatingumo meniu. Kurią procedūrą išbandytumėte Jūs?

Be jų kurortas gal ir nebūtų tapęs sveikatos turizmo meka

Gydomosios versmės poilsiautojus į Druskininkus traukė jau nuo XIX amžiaus ir iki šiol jos yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl čia keliaujama gerinti sveikatą.

Prisotinti savo organizmą reikiamais mineralais galima aplankius Druskininkuose esančias biuvetes. Jose teka iš gelmių trykštantis natūralus mineralinis vanduo, kurio galima čia pat ir atsigerti. Nei vienas tokio mineralinio vandens puodelis nenueina veltui.

Taip pat Druskininkuose yra didelis pasirinkimas gydyklų, sanatorijų ir SPA centrų, kurie siūlo ne tik paragauti mineralinio vandens, bet ir panardinti jame visą kūną. Tam yra skirti specialūs baseinai ir skirtingo tipo individualios vonios. Pastarosios, beje, gali būti papildytos eukaliptų, bergamočių, pačiulių ir begale kitų eterinių aliejų kvapais. Vos keliolika minučių praleistų tokiame vandenyje yra ne tik atgaiva kūnui ir sielai, bet ir turi gana ilgą sąrašą naudų organizmui.

Kodėl gerai? Teigiama, kad mineralinis vanduo padeda sureguliuoti skrandžio sulčių rūgštingumą, medžiagų apykaitą, skatina sekreciją, veikia kaip antispazminis ir priešuždegiminis preparatas.

Kai kurie stebuklai čia vyksta purve

Įgrimzti iki kaklo durpėse savo noru skamba keistokai, ar ne? O jeigu dar tas purvas yra juodas ir šiltas? Galbūt iš pirmo žvilgsnio tokia patirtis neatrodo patraukli, tačiau pabandžiusieji teigia, kad tai yra netgi malonu.

Dar Antikos laikais žmonės savo kūno skausmus gydė purvo voniose. Ir iki šiol Viduržemio jūros regiono gyventojai turi jūros dumblo baseinus, kurie traukia turistus iš viso pasaulio. O štai durpinio purvo mineralinės vonios vilioja smalsuolius į Druskininkus.

Kodėl gerai? Purvo procedūros turi daugybę naudų: stangrina ir švelnina odą, gydo reumatizmą, uždegimus. Teigiama, kad jos efektyvios gydant lėtinius uždegimus, alergijas, autoimuninius susirgimus, sąnarių, raumenų, virškinimo, periferinės nervų sistemos, ginekologines ir urologines ligas. O kur dar tas jausmas, kai kūnas nugrimzta juodame it smala purve. Tai – ir keista, ir kartu nepamirštama.

Stebuklai čia vyksta ir nepakeliamame šaltyje

Druskininkuose galima išbandyti ir ekstremalesnių procedūrų. Pavyzdžiui, kelias minutes praleisti kriosaunoje, kurioje oro temperatūra siekia 160 ᵒC žemiau nulio. Po šios „saunos“ žmogaus organizmas patiria šoką ir kaip mat pabunda. Patekęs į tokią šaltą terpę kūnas skuba sušilti, todėl kone iškart užsikuria daugybė sveikatai naudingų procesų.

Kodėl gerai? Krioterapija, arba kitaip trumpalaikis odos paviršiaus atšaldymas, stiprina imunitetą, mažina uždegimus, teigiamai veikia kraujotaką ir limfinę sistemą, gražina odą, atjaunina, mažina nerimą, taip pat – pagerina miegą.

Gintaras naudojamas nuotaikai taisyti

Baltijos regiono gyventojams gintaras yra puikiai pažįstamas akmuo. Dažnai jis yra naudojamas juvelyrikoje, tačiau jau nuo seno žinomos ir šio vienintelio šilto akmens gydomosios savybės. Tad nenuostabu, kad gintaras yra naudojamas ir sveikuolių sostinėje – Druskininkuose.

Čia galima išbandyti įvairias procedūras, kurių metu naudojami aliejai ir kremai su gintaro dulkėmis. Taip pat kai kurie kūno masažai yra atliekami ant ypatingų stalų su gintaro instaliacijomis. Druskininkai siūlo ir analogų pasaulyje neturinčią gintaro terapiją infraraudonųjų spindulių saunoje.

Kodėl gerai? Gintaras veikia visas aktyvias žmogaus kūno zonas, stiprina, ramina ir nuskausmina. Manoma, kad šis akmuo ir iš jo pagaminti preparatai sušvelnina neigiamą atmosferos slėgio svyravimų bei magnetinių audrų poveikį, padeda gerinti širdies veiklą.

Deguonies terapijos besirūpinantiems savo kūnu

Prieš maždaug 20 metų pasklido kalbos, kad pop muzikos karalius Michaelis Jacksonas miega barokameroje. Tuomet tai atrodė keistas turtingų žmonių užsiėmimas, tačiau šiais laikais tokia kamera jau mažai ką stebina. Ją naudoja ne tik tie, kurie atsisako vėjais paleisti savo jaunystės grožį, tačiau ir tie, kurie kovoja su antsvoriu, depresija ar pervargimu.

Kūną atpalaiduojančios baroterapijos metu organizmas yra prisotinamas žmogui gyvybiškai būtino deguonies doze. Žinoma, miegoti tokioje kameroje nereikėtų, nes užtenka maždaug valandos akivaizdžiam pagerėjimui.

Kodėl gerai? Deguonis skatina žaizdų, opų ir lūžių gijimą, ląstelių ir audinių regeneraciją. Detoksikuoja organizmą, tinka gydant cukrinio diabeto komplikacijas, kepenų ligas, smegenų kraujotakos sutrikimus, migreninį skausmą, stiprina pavargusius raumenis. Galiausiai, po šios procedūros jaučiamasi tiesiog gerokai laimingesniu.

Muzika irgi gydo

Druskininkuose sveikatos gerinimui pasitelkiama netgi muzika. Ar kada teko ilsėtis skambant arfai – tarsi mizanscenoje iš prabanga alsuojančių Antikos laikų rūmų? Arfos terapijos seansas yra prilyginamas masažui, tik kūną veikia ne rankos, o garsas.

Kodėl gerai? Klausantis arfos juntama fizinė vibracija visame kūne. Tai padeda atsipalaiduoti, mažina įtampą ir netgi gydo depresiją.

Daugiau inovacijų ir įvairovės kasmet

Pasaulyje populiarios ir geidžiamos technologinės naujovės neaplenkia didžiausio Lietuvos kurorto. Net įnoringiausi poilsiautojai čia atras tas inovacijas, apie kurias šiandien kalba pasaulio sveikatingumo profesionalai. Druskininkuose jau galima atlikti vieną tiksliausių širdies kraujagyslių, kvėpavimo funkcijų ir fizinės būklės tyrimą, išbandyti Darsonvalio terapiją, modernių ultragarso procedūrų ir daugelį kitų naujovių.

Taip pat kai kurie SPA centrai vis plačiau prisijaukina patikrintas praktikas iš Rytų – iš ten, kur šimtmečius keliaujama ieškant veiksmingų sveikatinimosi galimybių. Tačiau dabar jau ir Druskininkuose galima išbandyti tonizuojančius Indijos ritualus, kinišką pėdų masažą, pačių įvairiausių rūšių jogą, skirtingas kvėpavimo praktikas. Šis zen veiklų sąrašas kasmet auga ir plečiasi.

Galimai sveikiausias parkas Europoje

K. Dineikos parko kaskados ir pirtys

Druskininkų kurortas siūlo ne tik daugybę atskirų procedūrų, bet ir visą sveikatinimosi disneilendą pačiame miesto centre. Tai – Karolio Dineikos sveikatingumo parkas. Ši ypatinga vieta gali didžiuotis ne tik tyru pušyno oru, pasivaikščiojimų takais ir keliomis sporto aikštelėmis – čia veikia istorinės maudyklės, pėdos taškų akupresūros baseinas, pirtis su pusę tonos sveriančią akmenų krosnimi. Taip pat relaksuotojų laukia meditacijos ir jogos terasos, oro jonizacijos paviljonas. Pastarasis ypatingas tuo, kad jame kvėpuojama švariu, neigiamais jonais prisotintu oru, kurių koncentracija šiame parke yra 100 kartų didesnė nei kalnuose ar giliame miške.

Ši 1930 m. įkurta gydomosios kūno kultūros ir klimato terapijos oazė nuo seno yra turtinga savo istorija, tradicijomis ir garbiais svečiais. Pavyzdžiui, istorinėse nuotraukose įamžintas pats Lenkijos maršalas Juzefas Pilsudskis, besigrūdinantis kaskadinėse maudyklėse. Ir iki šiol K. Dineikos sveikatingumo parkas yra viena įdomiausių pasivaikščiojimų vietų Druskininkuose.

Pataisyti sveikatą – į Druskininkus

Druskininkai jau kurį laiką yra sparčiausiai auganti rekreacinė vietovė Lietuvoje. Čia vykstama, kai norima pagerinti sveikatą. Ir nesvarbu, ar esi vyresnio amžiaus, ar pačiame jėgų žydėjime, ar ligotas, o gal tik perdegęs nuo darbų – sau tinkamų procedūrų šiame sveikuolių kurorte ras kiekvienas.

Atvykę Druskininkus, leiskitės ne tik į procedūrų programą

• Būtinai aplankykite miesto centre muzikuojantį fontaną.
• Išbandykite čia esančius teniso kortus, nuotykių parką, golfo aikštyną.
• Pravažiuokite dviračių takais, kurių čia – net 60 km.
• Pasižvalgykite virš medžių viršūnių atsiveriančia panorama persikeldami specialiu lynų keltuvu.
• Apeikite ratą K. Dineikos parke, kuriame gausu pramogų.
• Nusileiskite prie atviro, mineralais prisotinto grožio šaltinio Nemuno pakrantėje.

Visit Druskininkai