fbpx
A A

Šeimoms svetinguose Druskininkuose gimsta neįkainojamos bendrystės akimirkos

2024.07.09

Nors Druskininkai pelnytai tituluojami seniausiu Lietuvos kurortu, jo širdis nepaliauja plakti pašėlusiu ritmu. Ne veltui nuolat gyvybingame, naujovėms atvirame mieste netyla ir jauni žingsniai – kasmet Druskininkus aplanko gausybė šeimų, kurios čia gali džiaugtis ne tik įstabios gamtos prieglobsčiu, įvairiomis sveikatinimo, poilsio paslaugomis, bet ir pasinerti į margiausių veiklų jūrą.

Dėl atžalų gali būti ramūs

Tai, jog Druskininkai – draugiškiausia kryptis Lietuvoje keliaujant su vaikais, patvirtina ir neseniai nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ atliktas vietinio turizmo tyrimas. Jo duomenimis, kurortas vertinamas kaip labiausiai prie šeimų su vaikais prisitaikęs ir tokiems svečiams vis kažką naujo turintis pasiūlyti miestas.

Štai ir šią vasarą Druskininkai pristatė šeimoms itin aktualią naujieną – auklės paslaugą. Tad jei suaugusieji norės pasimėgauti SPA, sveikatinimo procedūromis ar turės padirbėti atostogų metu, jų atžalomis galės parūpinti savo srities profesionalai – kartu su auklėmis vaikai laiką leis ne tik saugiai, bet ir turiningai.

Tokia paslauga pirmadieniais–penktadieniais veikia mažųjų pamėgtame pramogų parke „O kas čia?“ ir, priklausomai nuo pasirinkimų, kainuoja nuo 10 iki 18 eurų. Rekomenduojama išankstinė registracija.

O ką nuveikti visiems šeimos nariams drauge – tokių klausimų Druskininkuose tikrai neiškils!

Iš vasaros į žiemą ir atgal

Daugelis jau žino, kad kurortą garsinantis vandens parkas yra tobula laisvalaikio vieta tiek tėveliams, tiek mažiesiems. Ši pramogų karalystė visada džiugina smagiomis patirtimis.

Mažuosius šeimos narius čia vilioja vaikams pritaikyta garinė pirtis, nusileidimo kalneliai, baseinas su Baltijos jūrai artimos mineralizacijos vandeniu ir net pėdas kutenantis smėlis. Mažiesiems lankytojams tinkamus baseinus bei vandens parkus turi ir kitos Druskininkų sanatorijos ir sveikatingumo bei poilsio kompleksai.

Tuo metu pasiilgusieji žiemos malonumų gali bemat persikelti į šaltąjį metų laiką. Kad ir Druskininkų oro linijomis – „Lynų keliu“ kompleksas „Snow Arena“ pasiekiamas tiesiai iš vandens parko. Tai unikali ekologiška transporto priemonė, kuri skraidina virš Druskininkų pušų viršūnių ir kviečia mėgautis nuostabiu kraštovaizdžiu iš paukščio skrydžio.

Telieka priminti, jog „Snow Arenoje“ įvairių žiemos užsiėmimų ras ir jauniausias, ir vyriausias šeimos narys, o „Snow Kart“ kartodrome mažieji gali išbandyti azartišką pasivažinėjimą kartingais.

Pamatyti, patirti ir tyrinėti

Druskininkai gali pasiūlyti ir gausybę kitų veiklų, kurios neleis nuobodžiauti nei įvairių amžiaus grupių ir pomėgių vaikams, nei suaugusiesiems.

Štai mažiausiesiems kurortas siūlo apsilankyti šeimos pramogų parke „O kas čia?“ O čia kiekvienas ras užsiėmimų pagal savo poreikius – pradedant baltuoju kanjonu, piratų sala ir baigiant laipynėmis ar ramybės oaze.

Tie, kurie nori sužinoti kažką naujo, visada laukiami miško muziejuje „Girios aidas“. Tai puiki vieta ne tik susipažinti su paukščiais, vabzdžiais, gyvūnais ir Dzūkijos gamta, bet ir išbandyti interaktyvius žaidimus. Pagrečiui muziejuje organizuojamos keramikos, gintaro darbų, drožybos bei kitos parodos.

Kita žinių ir įdomybių šventovė – Druskininkų miesto muziejus ir galerija – visą šeimą kviečia pamatyti unikalią kurorto istorijos ekspoziciją gyvai. Subūrus vos 5 asmenų grupę, galima sudalyvauti ir turiningose edukacijose. O apsilankius viloje „Linksma“ įsikūrusiame muziejuje, vertėtų palypėti į pastato bokštelį, iš kurio atsiveria kvapą gniaužianti Druskininkų panorama.

Medžiais besikarstanti vaikystė

Dalyvauti kūrybinėje ir edukacinėje veikloje, pasigrožėti menininkų kūrinių ekspozicijomis bei įsigyti autorinių meno darbų: visa tai savo svečiams siūlo universali kurorto kūrybinė erdvė – amatų centras „Menų kalvė“.

Dar viena smagi edukacija lankytojų laukia kūrybos namuose „Druskos studija“. Čia vaikai sužinos apie miesto istoriją, paragaus ypatingosios Druskininkų druskos, lies druskų skulptūras bei pasigamins asmeninį suvenyrą.

O ar žinojote, jog kurorte yra netgi tokia vieta, kur galima vaikščioti lubomis? Tad jei norisi pasmalsauti, o kaipgi pasaulis atrodo aukštyn kojomis, pats metas užsukti į Druskininkų apverstąjį namą.

Tuo metu mėgstantieji aktyvų poilsį laukiami „Uno“ nuotykių parke – čia įrengtos laipynės medžiuose kviečia kartu su visa šeima įveikti išmanias kliūtis ir savo baimes bei pasimėgauti aštresniais pojūčiais.

Nepamirštami įspūdžiai vaikų laukia ir įvairiose kurorte organizuojamose vasaros stovyklose, kuriose stovyklautojai nepristigs nei įtraukiančios fizinės veiklos, nei turiningų pramogų ar kūrybinio polėkio.

Naujų atradimų maršrutai

Be abejo, vienas populiariausių būdų pažinti Druskininkus su visa šeima – kelionės po miestą. Štai ekskursinis Druskininkų traukinukas kviečia į smagų pažintinį turą, per kurį aplankomos nuostabiausias kurorto vietos. Tuo metu neskubrių pasivaikščiojimų gerbėjus neabejotinai pradžiugins specialus patirčių žemėlapis – jo maršrutas sudarytas taip, kad nenuvargs ir mažųjų keliautojų kojytės.

Parkais turtingas kurortas – tikra atgaiva ne tik pėstiesiems. Druskininkuose bei jų apylinkėse besidriekiantys daugiau nei 60 km ilgio dviračių takai kviečia grožėtis gamtos vaizdais ir apkeliauti lankytinus objektus tiek minant pedalus, tiek lekiant paspirtukais.

Pakeliui vertėtų užsukti į K. Dineikos sveikatingumo bei Vijūnėlės parkus, kuriuose laukia žaidimų aikštelės, sūpynės, čiuožyklos, batutai bei kitos pramogos. Lankytojai čia taip pat ras paplūdimio tinklinio, krepšinio aikšteles bei stalo teniso stalus.

Dviračius ar velomobilį, į kurį sutilps visa šeima, galima išsinuomoti viename iš daugelio nuomos punktų. Tad belieka tik išsirinkti tinkamiausią maršrutą ir leistis į svaiginančių atradimų ir patirčių kelią.

Daugiau turizmo informacijos galite sužinoti telefonu +370 313 51 777, el. paštu information@druskininkai.lt bei apsilankę turizmo informacijos centre adresu M. K. Čiurlionio g. 65, Druskininkai.

Visit Druskininkai