fbpx

Druskininkų savivaldybės svetainę rasite čia

Dviračių takai

Druskininkų dviračių takų maršrutai
Dviračių takai 2020

Atvažiuodami į Druskininkus vasarą, automobilį galite palikti vienoje iš nemokamų stovėjimo aikštelių ir lankyti miestą pėsčiomis arba dviratėmis transporto priemonėmis. Atstumai čia tikrai nedideli. Pavyzdžiui, pasivaikščiojimas nuo labiausiai į vakarus nutolusio miesto objekto (aerodromo) iki labiausiai nutolusio į rytus (“Eglės sanatorijos”) užimtų tik apie valandą (5 km).  Dviračiais (paspirtukais, velomobiliais, riedžiais, segvėjais, vienračiais) smagu apvažiuoti miesto centrą, Nemuno pakrantę, Vijūnėlės parką, Vilniaus alėją… Takai visur dengti asfaltu, alėjos – trinkelėmis. Visame mieste gausų medžių ir gėlių.

Tačiau takai driekiasi ne vien po miestą. Norintiems tęsti kelionę po Druskininkų apylinkes pateikiame keturis pagrindinius dviračių maršrutus.

Nemuno takas

Maršruto ilgis: 4,29 km su galimybe tęsti iki 24 km. Trukmė: apie 1 val.

⇒ Parko tiltas – UNO nuotykių parkas – šaltinis – Meilės sala – Pirmojo pasaulinio karo karių kapai – aerodromas – „Žvaigždžių orbitos“ takas.

Takas įrengtas 2014 m. populiaraus pasivaikščiojimų takelio vietoje ir vingiuoja nuo Maironio g. pabaigos (Parko tilto) į pietus, iki susijungimo su taku „Žvaigždžių orbita“.

Maršrutas prasideda prie UNO nuotykių parko ir veda Nemuno pakrantės pušynais iki nedidelės aukštumos, nuo kurios atsiveria vienas gražiausių miesto vaizdų – Meilės salos panorama. Dar už keleto minučių takas artėja prie buvusio Druskininkų aerodromo, kur tradiciškai pirmą rugpjūčio savaitę vyksta Tarptautinė šunų paroda.

200 metrų už aerodromo teritorijos takas susijungia su „Žvaigždžių orbitos“ dviračių tako maršrutu. Čia galima pasirinkti tolimesnę kelionės kryptį. Kelias į kairę už 2,7 kilometro veda atgal į Druskininkus. Kelias į dešinę leidžia tęsti kelionę iki Švendubrės kaimo ir Raigardo slėnio.

Žvaigždžių orbita

Maršruto ilgis: 9 km, 12 km, 24 km. Trukmė: 2-4 val., 6 val.

⇒ Druskonio ež. – Mergelės Akelių ež. – Nemuno pakrantės poilsiavietės – Velnio akmuo – Švendubrės kaimas – Raigardo slėnis – Druskininkų žydų bendruomenės kapinės – Senosios miesto kapinės.

Pradėję kelionę nuo Druskonio ežero, važiuokite Vijūnėlės tvenkinio link. Nuo metalinės „Kalvio“ skulptūros, esančios tarp Vijūnėlės ir Druskonio ežerų, dviračių takas neria į pušyną ir toliau vingiuoja kalvotu reljefu link Nemuno. Įžymiausia šio maršruto vieta – Velnio akmuo, dešimtas pagal dydį Lietuvos riedulys, geologinis gamtos paminklas. Šalia akmens, Raigardo slėnio šiauriniame pakraštyje, įsikūręs senas gatvinis Švendubrės kaimas su etnografinėmis sodybomis. Privažiavus kaimo sankryžą, galima grįžti į miestą arba tęsti kelionę į pietus iki Raigardo slėnio. Raigardas garsus ir brangus druskininkiečiams dėl to, kad teikė įkvėpimo M.K.Čiurlioniui („Raigardo“ triptikas) ir V.Krėvei („Vakarinė giesmė“).

Grįžtant į Druskininkus galima sustoti prie istorinių kapinių. Aplink Mergelių akių ežerėlius išsidėstę senieji žydų, sovietų karių, partizanų, lietuvių, lenkų, rusų kapai. Čia palaidota daug įžymių druskininkiečių: K. Wolfgangas, K. Dineika, J. Pileckis ir kiti. Druskonio ežero pakrantės dviračių taku vėl sugrįžtama į Druskininkus.

Žilvino takas

Maršruto ilgis: 6 km, 8 km, 12 km. Trukmė: 2-3 val., 6 val.

⇒ Ratnyčios ir Nemuno upių santaka (tolyn per „lenktą“ tiltelį) – Žako Lipšico vardo skulptūrų parkas – sanatorija „Saulutė“ – „Eglės“ sanatorija ir tvenkinys – Neravų miškas – Ilgio ež. – Grūto parkas – A. Česnulio skulptūrų ir poilsio parkas – Ratnyčia – Miško muziejus „Girios aidas“ – Druskininkai.

Maršrutas prasideda prie Ratnyčios ir Nemuno upių santakos ir tęsiasi pro vaikų reabilitacijos sanatoriją „Saulutė“ bei kavinę „Dangaus skliautas“ miško takeliu iki „Eglės sanatorijos“. Sanatorijos biuvetėje paragaukite „Eglės“ mineralinio vandens ir tęskite kelią į rytus link „Grūto parko“, grožėdamiesi Alkos tvenkiniu ir Grūtos upeliu. Grūto ežero pakrantėje aplankykite garsią sovietinių skulptūrų ir relikvijų ekspoziciją, zoologijos sodą ir „tarybinių“ patiekalų kavinę. Grįždami į Druskininkus Kauno plentu, užsukite į Šv.  apaštalo Baltramiejaus parapijos bažnyčią Ratnyčioje. Pirmąją bažnyčią čia pastatė Kazimieras Leonas Sapiega apie 1650 m. 1910 m. baigta statyti nauja mūrinė bažnyčia yra neišvystyto pseudogotikos stiliaus.  Netoliese – vos už kelių kilometrų – galite aplankyti Naujasodėje esantį A. Česnulio skulptūrų ir poilsio parką. Grįžtant į Druskininkus rekomenduojame aplankyti miško muziejų – informacijos centrą „Girios aidas“.

Saulės takas

Maršruto ilgis:  6,8 km (mėlynas takas), 9 km (geltonas takas), 24 km (iki Latežerio ežero). Trukmė: 2-4 val., 6 val.

⇒ K. Dineikos sveikatingumo parkas – Veisiejų gatvė – Alkos tvenkinys – medinis tiltukas –Ratnyčios upelis – Ratnyčios tiltukas – grįžimas į Druskininkus

Tako maršrutas veda asfaltuotu keliuku nuo K. Dineikos sveikatingumo parko į pietus, kerta Veisiejų gatvę ir bėga prie informacijos stendo tarp Alkos ir Ratnyčios tvenkinių. Toliau mėlynas ir geltonas maršrutai yra sužymėti ant medžių atitinkamos spalvos kvadratais. Pagrindinė „Saulės tako“ trasa (mėlynoji) prasideda nuo siauro medinio tiltuko tarp tvenkinių ir vingiuoja link Ratnyčios upelio. Geltonasis kilpos formos takas yra skirtas šiaurietiškam vaikščiojimui ir veda 9 km atgal į miestą Alkos tvenkinio krantais bei miško takeliais.

Žiemos metu Druskininkų dviračių takai yra tinkami lygumų slidinėjimui.

Druskininkų dviračių takų maršrutai
Dviračių takai 2020