fbpx

Druskininkų dviračių takai

2022.03.27

Druskininkų dviračių takai

Dviračių takų žemėlapis PDF

Druskininkai pasižymi ypač palankiomis rekreacinėmis sąlygomis. Aplink Druskininkus nėra pramonės ir kitų taršos šaltinių; miestą supantys didžiuliai pušynai išvalo orą ir prisotina jį eteriniais aliejais. Trumpai tariant, oras čia irgi gydo! Nerkite į naujas keliones ir atradimus su dviračiais po kurortą – atnaujinti Druskininkų dviračių takai ir gamtos prieglobstis laukia jūsų.

Druskonis - dviračių takai
Druskininkuose įrengta daugiau kaip 60 km dviračių takų – jais keliaudami galėsite grožėtis nuostabia kurorto gamta bei aplankyti lankomiausias kurorto vietas. Druskininkų dviračių takai driekiasi ne vien po miestą. Norintiems tęsti kelionę po kurorto apylinkes pateikiame keturis pagrindinius dviračių maršrutus.

Nemuno takas

Maršruto ilgis: 4,29 km su galimybe tęsti iki 24 km. Trukmė: apie 1 val.
⇒ Parko tiltas – UNO nuotykių parkas – šaltinis – Meilės sala – Pirmojo pasaulinio karo karių kapai – aerodromas – „Žvaigždžių orbitos“ takas.
Takas įrengtas 2014 m. populiaraus pasivaikščiojimų takelio vietoje ir vingiuoja nuo Maironio g. pabaigos (Parko tilto) į pietus, iki susijungimo su taku „Žvaigždžių orbita“.Maršrutas prasideda prie UNO nuotykių parko ir veda Nemuno pakrantės pušynais iki nedidelės aukštumos, nuo kurios atsiveria vienas gražiausių miesto vaizdų – Meilės salos panorama. Dar už keleto minučių takas artėja prie buvusio Druskininkų aerodromo, kur tradiciškai pirmą rugpjūčio savaitę vyksta Tarptautinė šunų paroda.200 metrų už aerodromo teritorijos takas susijungia su „Žvaigždžių orbitos“ dviračių tako maršrutu. Čia galima pasirinkti tolimesnę kelionės kryptį. Kelias į kairę už 2,7 kilometro veda atgal į Druskininkus. Kelias į dešinę leidžia tęsti kelionę iki Švendubrės kaimo ir Raigardo slėnio.

Žvaigždžių orbita

Maršruto ilgis: 9 km, 12 km, 24 km. Trukmė: 2-4 val., 6 val. 
⇒ Druskonio ež. – Mergelės Akelių ež. – Nemuno pakrantės poilsiavietės – Velnio akmuo – Švendubrės kaimasRaigardo slėnis – Druskininkų žydų bendruomenės kapinės – Senosios miesto kapinės.
Pradėję kelionę nuo Druskonio ežero, važiuokite Vijūnėlės tvenkinio link. Nuo metalinės „Kalvio“ skulptūros, esančios tarp Vijūnėlės ir Druskonio ežerų, dviračių takas neria į pušyną ir toliau vingiuoja kalvotu reljefu link Nemuno. Įžymiausia šio maršruto vieta – Velnio akmuo, dešimtas pagal dydį Lietuvos riedulys, geologinis gamtos paminklas. Šalia akmens, Raigardo slėnio šiauriniame pakraštyje, įsikūręs senas gatvinis Švendubrės kaimas su etnografinėmis sodybomis. Privažiavus kaimo sankryžą, galima grįžti į miestą arba tęsti kelionę į pietus iki Raigardo slėnio. Raigardas garsus ir brangus druskininkiečiams dėl to, kad teikė įkvėpimo M.K.Čiurlioniui („Raigardo“ triptikas) ir V.Krėvei („Vakarinė giesmė“).Grįžtant į Druskininkus galima sustoti prie istorinių kapinių. Aplink Mergelių akių ežerėlius išsidėstę senieji žydų, sovietų karių, partizanų, lietuvių, lenkų, rusų kapai. Čia palaidota daug įžymių druskininkiečių: K. Wolfgangas, K. Dineika, J. Pileckis ir kiti. Druskonio ežero pakrantės dviračių taku vėl sugrįžtama į Druskininkus.

Žilvino takas

Maršruto ilgis: 6 km, 8 km, 12 km. Trukmė: 2-3 val., 6 val.
Maršrutas prasideda prie Ratnyčios ir Nemuno upių santakos ir tęsiasi pro vaikų reabilitacijos sanatoriją „Saulutė“ bei kavinę „Dangaus skliautas“ miško takeliu iki „Eglės sanatorijos“. Sanatorijos biuvetėje paragaukite „Eglės“ mineralinio vandens ir tęskite kelią į rytus link „Grūto parko“, grožėdamiesi Alkos tvenkiniu ir Grūtos upeliu. Grūto ežero pakrantėje aplankykite garsią sovietinių skulptūrų ir relikvijų ekspoziciją, zoologijos sodą ir „tarybinių“ patiekalų kavinę. Grįždami į Druskininkus Kauno plentu, užsukite į Šv.  apaštalo Baltramiejaus parapijos bažnyčią Ratnyčioje. Pirmąją bažnyčią čia pastatė Kazimieras Leonas Sapiega apie 1650 m. 1910 m. baigta statyti nauja mūrinė bažnyčia yra neišvystyto pseudogotikos stiliaus.  Netoliese – vos už kelių kilometrų – galite aplankyti Naujasodėje esantį A. Česnulio skulptūrų ir poilsio parką. Grįžtant į Druskininkus rekomenduojame aplankyti miško muziejų – informacijos centrą „Girios aidas“.

Saulės takas

Maršruto ilgis:  6,8 km (mėlynas takas), 9 km (geltonas takas), 24 km (iki Latežerio ežero). Trukmė: 2-4 val., 6 val.
K. Dineikos sveikatingumo parkas – Veisiejų gatvė – Alkos tvenkinys – medinis tiltukas –Ratnyčios upelis – Ratnyčios tiltukas – grįžimas į Druskininkus
Tako maršrutas veda asfaltuotu keliuku nuo K. Dineikos sveikatingumo parko į pietus, kerta Veisiejų gatvę ir bėga prie informacijos stendo tarp Alkos ir Ratnyčios tvenkinių. Toliau mėlynas ir geltonas maršrutai yra sužymėti ant medžių atitinkamos spalvos kvadratais. Pagrindinė „Saulės tako“ trasa (mėlynoji) prasideda nuo siauro medinio tiltuko tarp tvenkinių ir vingiuoja link Ratnyčios upelio. Geltonasis kilpos formos takas yra skirtas šiaurietiškam vaikščiojimui ir veda 9 km atgal į miestą Alkos tvenkinio krantais bei miško takeliais.

Naujai išasfaltuotomis legendinio Druskininkų dviračio tako „Žvaigždžių orbita“ atkarpomis galėsite važiuoti ir sutemus.

Nelėtinant tempo karantino metu Druskininkuose atnaujintas legendinis dviračių takas „Žvaigždžių orbita“  – naujai išasfaltuotomis takų atkarpomis galėsite važiuoti ir sutemus, nes šalia tako įrengti šviestuvai. Dviračiais (paspirtukais, velomobiliais, riedžiais, segvėjais, vienračiais) galima apvažiuoti miesto centrą, Nemuno pakrantę, Vijūnėlės parką, Vilniaus alėją, užsukti į Karolio Dineikos sveikatingumo parką. Unikalios ir atradimų kupinos ir Druskininkų apylinkės: Meilės salos panorama, unikalus Švendubrės gatvinis kaimas su Velnio akmeniu, legendomis apipintas ir M. K. Čiurlionio pamėgtas Raigardo slėnis.

Dviračius galima išsinuomoti: 

„Dviratinė‟ – Vilniaus al. 8, Druskininkai

Tel. 861479501, el. paštas – dviratine@gmail.com

Iš anksto užsakant:

UAB „Mirasta‟  – Šv. Jokūbo g. 3

Tel. 868210953, el. paštas – zstankevic@gmail.com

Daugiau dviračių nuomos pasiūlymų – DVIRAČIŲ NUOMA

Perskyrimas

Druskininkų dviračių takų maršrutai „Google Maps“

 

Visit Druskininkai