fbpx
A A
lt
A A
lt

Laisvalaikis Druskininkų kurorte – ką aktyvaus čia galima nuveikti?

2021.08.30

Aktyvus laisvalaikis nėra tik mados reikalas, juolab šiandien vis daugiau žmonių ieško įdomesnių alternatyvų laisvadieniams. Be abejonės, prie šios tendencijos taikosi ne tik verslai, bet ir visi miestai, o Druskininkų kurortas yra idėjų šaltinis visiems, ieškantiems aktyvių pramogų.

 

Žiema ištisus metus

Dešimtmetį švenčianti „Snow Arena“ vis dar yra vienintelis visus metus veikiantis žiemos pramogų kompleksas Baltijos šalyse. Kartu tai yra ir vienas didžiausių traukos centrų Druskininkuose (tačiau toli gražu ne vienintelis).

Šį kalnų kurortą primenantį žiemos kompleksą yra pamėgę ir čempionai, ir naujokai. „Snow Arenoje“ veikia kelios trasos – uždaros kalnų slidinėjimo ir atviros lauko. Jas ištisus metus raižo tiek snieglentininkai, tiek slidininkai. Tačiau net ir netikėtai panorus prisiminti, o gal apskritai sužinoti, ką reiškia stovėti ant lentos, į „Snow Areną“ gali atvykti taip, kaip stovi, – visą reikiamą įrangą ir aprangą galima išsinuomoti vietoje.

 

Vasara ištisus metus

Kita pramoga, kuri ir dera, ir kontrastuoja su žiemos pramogų kompleksu – Druskininkų vandens parkas. Čia ištisus metus yra apie 30 laipsnių šilumos, žaliuoja augalija ir tyvuliuoja žydras vanduo. Ši tropinio karščio ir pramogų oazė, kaip ir „Snow Arena“, yra didžiausia Baltijos šalyse bei įvertinta tarptautiniu mastu – pateko į geriausių vandens parkų Europoje dešimtuką.

Gera žinia tėveliams laukia ir šiame pramogų komplekse. Kaip ir „Snow Arenoje“, jie gali skirti šiek tiek laiko sau ir atsipalaiduoti suaugusiųjų erdvėje užsisakydami vaikų priežiūros paslaugą.

 

Skrydis tarp medžių

Druskininkuose yra ir daugiau pramogų, skirtų visai šeimai. Šeimos nuotykių parkas, esantis pačiame Druskininkų centre, siūlo išbandyti gana neįprasta, mauglišką patirtį – karstymąsi medžiuose ir skraidžiojimą tarp jų su specialios įrangos pagalba. Pakibus ant lyno čia galima 55 km/h greičių perskrosti ir didžiausią Lietuvos upę – Nemuną. O apie taip vadinamą Drambliaskrydį (laisvąjį kritimą iš 21 m aukščio) daugiau sužinosite vietoje – juk geriau kartą pabandyti, nei daug kartų išgirsti.

Ši gana unikali laipiojimo medžiuose patirtis populiarėja ir svetur. Tokiame parke su instruktorių priežiūra saugiai gali pramogauti visos kartos: tiek vos pradėję vaikščioti mažyliai, tiek garbaus amžiaus sulaukę žmonės. Panašius analogus šio parko kūrėjai jau pastatė ir kituose Europos bei Azijos miestuose.

Kelionė lynų keltuvu

Lynų kelias

Druskininkuose galima pasikarstyti ne tik tarp medžių, bet ir pakursuoti virš jų važiuojančiais keltuvais. Ir nors „Lynų kelias“ nėra aktyvaus laisvalaikio pavyzdys, pakilus į 45 metrų aukštį širdis ima veikti aktyviau. Ši pramoga yra privaloma visiems, kurie vertina įdomų laisvalaikį.

Viena keltuvo stotelė laukia keliautojų ten, kur visada vasara – prie pat Druskininkų vandens parko, o kita stotelė ten, kur nuolatinė žiema – šalia įėjimo į „Snow Areną“. Iš esmės tai ideali jungtis tarp dviejų aktyvių pramogų.

 

Kelionės dviračiais, ekstremalesni nuotykiai – keturračiais

Dviračiais po Druskininkus

Žygis dviračiais gal ir nėra originaliausia mintis aktyviam laisvalaikiui, tačiau maršrutas nelygus maršrutui. Tad dviračių išvykai pasirinkus Druskininkus ir jų apylinkes neapsiriksite. Čia įrengta daugiau nei 60 km dviračių takų, kurie driekiasi per parkus, pušynus, tarp ežerų, upių, veda iki įspūdingų apžvalgos aikštelių ir kitų nuostabaus grožio vietų.

O ekstremalių pasivažinėjimų mėgėjai, Druskininkuose turi netgi kelis pasirinkimus. Vienas jų – safaris ant modernių keturračių Druskininkų apylinkėse. Kitas – lenktynės kartodrome, kuris įsikūrusiame prie jau kelis kartus minėto žiemos pramogų komplekso „Snow Arena“. Beje, šioje trasoje šaltuoju laikotarpiu galima palenktyniauti ir ant sniego.

 

Skirtingi sporto aikštynai kiekvienam pagal įgeidžius

Per pertraukėles nuo sveikatinimosi procedūrų ir vandens pramogų, dar geriau ir efektyviau atsipalaiduoti padeda šiek tiek konkurencijos ar azarto turinčios sporto šakos. Pavyzdžiui, golfas ar tenisas gryname ore.

Lauko teniso mėgėjai Druskininkuose susitinka moderniose šiam sportui pritaikytose aikštelėse. Taip pat čia yra tarptautinius standartus atitinkantis škotiško links tipo golfo aikštynas. Žaidimo atstumas jame viršija 10 km – tai yra, ko gero, vienas sudėtingiausių golfo aikštynų ne tik Lietuvoje, bet ir visame regione. Tad jeigu kada nors svajojote išbandyti vieną iš šių aristokratiškų sporto šakų, Druskininkuose tam yra išties palankios sąlygos.

Visit Druskininkai