fbpx
A A
lt
A A
lt

Merkinė iš paukščio skrydžio

2022.03.05

Nutolusi tik pusę valandos kelio nuo Druskininkų stovi Merkinė – turbūt seniausia Lietuvoje gyvenama vietovė, viduramžių regiono gynybinis ir kultūrinis centras, ir viena įdomiausių lankytinų vietų Dzūkijos nacionaliniame parke.

Pradėti išvyką siūlome nuo Merkinės apžvalgos bokšto. Paslėptas tarp pušų aukštame Nemuno krante, 26 metrų aukščio bokštas pats primena medį: kolonos panašios į pušų kamienus, o apžvalgos aikštelės – į stilizuotas lajas. Sustojimai įrengti 15 ir 25 metrų aukštyje. Nuo pačio bokšto viršaus pamatysite Dzūkijos nacionalinio parko platumas, Nemuno ir Merkio santaką, Pastraujo salą. Pietryčių pusėje matosi Rusijos imperijos laikais statytas vienas ilgiausių tiltų per Nemuną. Pats Merkinės miestelis yra paslėptas už miškų, tačiau virš medžių iškyla XVII amžiaus Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo bažnyčios stogas.

Persikėlus į kitą Nemuno pusę, yra dar viena galimybė pasigrožėti apylinkėmis – užlipti į 30 metrų aukščio Merkinės piliakalnį, kuriame kadaise stovėjo viena svarbiausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų pilis. Gražiausias vaizdas iš aukštumos atsiveria vakare, kai besileidžianti saulė nuauksina Nemuno vandenis.

Kairys Nemuno krantas traukia ir mistikos mėgėjus: čia galima aptikti lietuvišku Stounhedžu vadinamus Jonionių akmenis. Galbūt iš pirmo žvilgsnio akmenys atrodo tiesiog išmėtyti miške, tačiau…

Lietuvos paleoastronomai nustatė, kad akmenys sudaro du ratus, kurių vidinis – saulės laikrodis, o išorinis – mėnulio kalendorius. Stovint prie centrinio akmens galima matyti saulės tekėjimą Joninių rytą, prie kito – Kalėdų rytą. Spėjama, kad šioje vietoje pagonių laikais stovėjo šventykla.

 

Nuotrauka: A. Aleksandravičius, https://www.lithuania.travel/en/

Visit Druskininkai