fbpx
A A

Dzūkijos nacionalinis parkas

2022.05.07

Būdami Pietų Lietuvoje, aplankykite didžiausią šalies saugomą teritoriją – Dzūkijos nacionalinį parką. Tai regionas, kuriame ypač daug nacionalinių vertybių: vandens šaltinių ir telkinių, retų augalų ir gyvūnų, taip pat kultūros paveldo objektų. Pavažiavę dešimtį kilometrų nuo Druskininkų šiaurės rytų kryptimi rasite Liškiavos piliakalnį ir architektūrinį ansamblį, Vilniaus keliu – etnografinį Žiogelių kaimą, o Latežerio link – kultūriniu paveldu turtingus Margionių ir Marcinkonių kaimus, Čepkelių gamtinį rezervatą. Senųjų dzūkų gyvenimą ir gamtos turtus pažinsite plaukdami baidarėmis, keliaudami dviračių ir pėsčiųjų takais.

 

Drevinė bitininkystė

Senovėje dzūkų gyvenimas priklausė nuo žemės derlingumo: kuo geresnis derlius, tuo turtingesnis namas. Dzūkai, kurie gyveno smėlėtose vietovėse, negalėjo išgyventi iš žemdirbystės, todėl labiau vertėsi miško gėrybių rinkimu ir bitininkyste.

Musteikos, Margionių, Mančiagirės ir kituose Dzūkijos nacionalinio parko kaimuose vis dar galite pamatyti gamtos ir kultūros paminklu laikomas drevėtas pušis. Tai senosios bitininkystės reliktai, unikalūs tuo, kad medžių kamienuose daugiau nei prieš 100 metų buvo išskaptuotos pailgos drevės bitėms gyventi.

Musteikos kaime įrengtas parodomasis bitynas, kuriame galima stebėti, kaip kelminiuose aviliuose prižiūrimos bitės, kaip tvarkomas medus ir vaškas, kaip daromi aviliai.

Visit Druskininkai