fbpx
A A
A A

Druskininkai: išsilukštenkime iš stingulio ir įsupkime Velykas!

2021.03.30

Su pavasario spinduliais ir vėjo gūsiais į mūsų namus ir širdis ateina margiausia pavasario šventė – Šv. Velykos.

„Nors vėl laikinai uždaromos durys, Druskininkai atveria langus ir kuria įstabią pavasario šventę, kuri pakylės vilčiai ir naujam džiaugsmui, dar stipresnei bendrystei savo šeimose ir vietinėse bendruomenėse,“– sako Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.

Šv. Velykos Druskininkuose bus kupinos malonių netikėtumų, muzikos garsų, žaismingų pramogų, kvies įsisūpuoti virš debesų ir pasinert į stichijų šėlsmą. Čia bus galima rasti ir atrasti daugybę pavasariškų malonumų akims, ausims ir širdžiai, pasikrauti geromis emocijomis, svaigintis tyru pušų aromatu, pasinerti į neskubrią Nemuno tėkmės meditaciją, atsiduoti saulės glamonėms.

„Įsupk Velykas Druskininkuose programa“: druskininkai.lt/velykos

Muzikinis fontanas Druskininkai

Žėrintys pavasario kerai

Pamenate mįslę iš vaikystės „Pramuši ledą – randi sidabrą, pramuši sidabrą – randi auksą“? Na, žinoma, tai – kiaušinis, svarbiausias Velykų simbolis! Ši mįslė, paprastą kiaušinį apgaubianti netikėtu grožiu ir suteikianti jam papildomą vertę, įkvėpė šventei Druskininkuose sukurti nepaprastą reginį.

Pasak Druskininkų savivaldybės Turizmo, komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėjos Vaivos Žagunienės, Velykų savaitgalį pačioje miesto širdyje, Gydyklų parke, vėl prasiverš galingas gražiausiu Lietuvoje pripažintas muzikinis fontanas, kerintis šokančiomis vandens  srovėmis, kurios vakare nusidažo ryškiaspalvėmis šviesomis.

Virš fontano iškils Lietuvoje dar neregėta milžiniška velykinė instaliacija, simbolizuojanti gamtos virsmą. Į beribes aukštumas iškilęs didingas, prabangus, tviskantis neįtikėtino dydžio margutis, lydimas svajingų muzikos garsų, pažadins pilve drugelius ir sukels magišką pavasario atgimimo svaigulį. Įvyks netikėta ir fantastiška tradicinio Velykų kiaušinio transformacija: šildantys saulės spinduliai pagaliau ištirpdys ledo apvalkalą ir paskleis auksu žėrinčius pavasario kerus, kurie kiekvienam susuks galvą! Neabejojame, kad reginys nustums į šoną mažmožius, sugriaus ribas ir įkvėps atgimti.

Įsupk saulės sūpynes

„Pagrindinis pavasario švenčių žaidimų principas yra judėjimas, o velykinis džiaugsmas be sūpuoklių tiesiog neįsivaizduojamas! – sako Druskininkų kultūros centro etnografė Lina Balčiūnienė. – Jeigu senovėje prasminę reikšmę turėjo, kurioje vietoje pastatytos sūpynės, – prie upės, pievoje, miesto centre ar kaimo gale (įsisūpavimas simbolizavo siekį skatinti augalų vegetaciją), tai dabar sūpynių simbolika įgauna naujų spalvų, prisitaikydama prie šiuolaikinio žmogaus gyvenimo būdo sampratos.“

Sūpynės – tai svaiginantis skrydis ore, prisigėrusiame garuojančios žemės ir pradedančios žaliuoti augalijos kvapo, veidu į saulę ir priešais saulę, kai ausyse girdi švilpiantį vėją ir atsiduri vienoje iš esminių visatos stichijų – vėjo valdžioje. Jos kaip viesulas kelia aukštyn, pakelia dvasią link debesų, o tyras pavasario oras apvalo ir sustiprina svarbiausia, kas yra būtina gyvenimui, – kvėpavimą.

Specialiai šiai progai Gydyklų parke bus įrengtas sūpynės, kviečiančios įsisūpuoti kuo aukščiau, pasinerti į beribes kosminio pasaulio platybes, išsilaisvinti, atgimti ir su viltimi pasitikti saulėgrįžą – naują gyvenimo etapą.

O norintys galės išbandyti pavasarinį skrydį, sekdami sūpynių žemėlapį – įvairiose Druskininkų vietose bus galima rasti per 40 sūpynių.

Druskininkų kurortas

Skambančios kurorto erdvės

„Be galo pasiilgę muzikos, bet vis dar negalėdami pakviesti į gyvo garso koncertus tikroje scenoje, tęsiame pirmojo karantino tradiciją ir sugrąžiname didelio populiarumo sulaukusią sceną ant ratų – Muzikuojantį autobusiuką,“ – pasakoja Druskininkų kultūros centro direktorė Rimutė Viniarskaitė.

Nuostabią Velykų popietę autobusiukas su jame gyvai grojančiais ir dainuojančiais druskininkiečiais atlikėjais suks ratus kurorto gatvėmis, skersgatviais, pėsčiųjų takais, parkuose, Druskonio ežero pakrantėje, užklups besivaikščiojančius ar pramogaujančius pačiose netikėčiausiose erdvėse ir sprogdins gerą nuotaiką, siųsdamas šventinius muzikinius linkėjimus bei sveikinimus.

Sielas virpins saksofonisto Tomo Čiukausko spalvingos improvizacijos ir netikėti sąskambiai, o R&R (Ronatos ir Rūtos Kotrynos) dueto romantiškas ir kartu uždegantis šėlsmas privers judėti muzikos ritmu ir patrypti kojomis.

Skambantys Druskininkai

 

Pabudink žaltį, aukso karūna vainikuotą

Ar žinojote, kad vienas linksmiausių Velykų žaidimų – margučių ridenimas – buvo skirtas žemės ir jos gyvių – žalčių ar gyvačių išbudinimui? Tikėta, kad gyvatės, pasivertusios kiaušinio gemalu, žaidimo metu sudaužius kiaušinį išlįsdavo, o šliauždamos pažeme budino augaliukus ir kvietė juos greičiau dygti ir žaliuoti. O štai žaltys – geroji namų dvasia, gerovės, sveikatos ir vaisingumo nešėjas, apgaubia namus ir šeimą dabar taip reikalinga saugančia ir globojančia galia.

Gydyklų parke šalia muzikinio fontano įsikūrusioje Velykų pramogų erdvėje bus galima rasti spalvingų lovelių margučių ridenimui ir parugtyniauti su šeima. Žinoma, margučius reiks atsinešti patiems. Ridenimas – linksmas šeimos žaidimas, simbolinės varžytuvės –  juk tą, kuriam pavyks margutį nuridenti toliausiai, sėkmė lydės visus metus, o tas, kuris surinks daugiausia margučių, visus metus bus linksmas ir laimingas. Ir neverta graužtis, jei kiaušinis bežaidžiant suduš – šitaip bus išlaisvintos jame slypinčios galios, o jos tokios stiprios, kad gelbsti žmogų visus metus.

Išjudink Velykas

Tie, kurie mėgsta aktyvų laisvalaikį, judėjimą ir turi norą patirti kažką naujo, žino, kad Druskininkai garsėja nuotykių kupinais orientaciniais žaidimais, rengiamais įvairiomis progomis. Ne kitaip bus ir per šias Velykas: susidomėjusiųjų laukia nepaprasta šeimos šventinė kelionė po Druskininkus „Išjudink Velykas“, siurprizai ir nepamirštami nuotykiai.

Anot žaidimo organizatorių, kadangi žaidimai būna labai populiarūs ir sulaukia daug norinčiųjų išbandyti jėgas, reikėtų paskubėti registruotis bit.ly/isjudink-velykas, sekmadienio rytą kuo anksčiau išsilukštenti iš lovos ir išridenti savo šeimą į Velykų miestą.

Beje, kurortas kupinas spalvingų ir nepamirštamų istorijų. Dažnas mėgsta paklajoti mylimo miesto gatvėmis, kuris prabyla vaizdais, spalvomis ir potyriais. Gidai – tie žmonės, kurie kūrybiškai ir žadindami smalsumą lydi smalsuolį, prakalbina miestą, jo detales ir žmones, atskleidžia istorijos subtilybes ir tradicijas. Tad norintys galės prisilieti prie kurorto paslapčių kartu su daug istorijų žinančiomis gidėmis Ramune Sadauskiene ir Plepia ponia Druskininkuose – Birute Matusevičiene.

Orientacinės šeimoms

Velykinių dekoracijų parkas

Jei tik pakvieti kurti, Druskininkų įstaigos, bendruomenės, verslo atstovai iškart atsiliepia, įjungia fantaziją, pasiraitoja rankoves ir sukuria neįtikėtinus kūrinius! Šalia muzikinio fontano įsikūrusi pramogų erdvė su sūpynėmis, margučių ridenimo loveliais bus išpuošta bendruomenių sukurtomis velykinėmis dekoracijomis. Čia kuriama ir gyva pavasario puokštė – druskininkiečių margučiais išdabintas pradedantis sprogti krūmas. Pakabinti savo margutį čia galės kiekvienas norintis.

Tad pavalgius pusryčius ir išrinkus stipriausią kiaušinį, laikas traukti pasivaikščioti! Neskubanti vaikštinėti po besiskleidžiantį kurorto parką, mėgautis, lepintis, poilsiauti, klausytis muzikos ir atrasti smagias, spalvingas, žaismingas bendruomenių sukurtas dekoracijas. Kartu su šeima galėsite išlaisvinti kūrybines galias, paversti dekoracijas pasakos personažais ir sukurti nepaprastą Druskininkų Velykų istoriją.

Virtualios Velykų pamokos ir pramogos

Tiems, kurie į kurortą negalės atvykti, Druskininkų amatų centras „Menų kalvė“ pasiūlys virtualias pramogas: floristė Rasa Dambrauskaitė iš Leipalingio pamokys surišti Velykų verbą, kuria papuošite savo namus, paganyti akis sertifikuotos amatininkės Laimos Saviščevienės (Merkinė) sukurtų verbų parodoje, su floriste Rūta Kazakevičiene (Druskininkai) pasigaminti velykinį vainiką ir kitas dekoracijas. Kadangi per Velykas visi margina kiaušinius ir sukuria tikrai spalvingų ir netikėtų šedevrų, kviečiame fotografuoti margučius ir dalyvauti konkurse „Gražiausias velykinis margutis”.

Taigi, įsupkime Velykas Druskininkuose, patirkime emocijų pliūpsnį ir ištieskime rankas pavasariui – kad kitą kartą visų lauktų plačiai atvertos kurorto durys!

Druskininkų kultūros centro informacija 

 

Visit Druskininkai