fbpx
A A
A A

Druskininkai kviečia atsisveikinti su vasara ir patirti atradimus DAR KARTĄ!

2021.08.19

Druskininkų kurortas, nuo ankstyvo pavasario, kvietęs visus atrasti pamirštus potyrius ir nerti į pirmus kartus, artėjantį savaitgalį kviečia vasaros atradimus Druskininkuose patirti DAR KARTĄ. Tris dienas įvairiose miesto erdvėse vyks atsisveikinimo su vasara šventė „Vasaros aidaï” su visa palete pramogų, reginių ir veiklų. Šventė klegės meniškoje Vilniaus alėjoje, žaliame ir gaiva alsuojančiame Gydyklų parke, vėsioje Nemuno pakrantėje ir , žinoma, muzikalioje Pramogų aikštėje.

Pramogų paletė: nuo klasikos iki ugnies šou

Šiais metais šventės programa skirta labai plačiam žiūrovų ratui. Sau tinkančią veiklą, koncertą ar reginį atras ir klasikinės muzikos bei meno gerbėjai, ir aktyvias veiklas mėgstantys žmonės, ir tiesiog DAR KARTĄ pašėlti trokštantys jaunuoliai. Visas tris dienas Vilniaus alėjoje pirkėjų lauks amatininkų dirbinių ir kulinarijos mugė.

Druskininkų amatų centro “Menų kalvė” parodų salėje verta apžiūrėti dvi parodas: keramikės Rūtos Indrašiūtės nepaprasto grožio darbų parodą “Iš molio ir dainų” ir tautodailininkės Laimos Saviščevienės šiaudinių sodų parodą “Ant paukščio sparnų”. Čia vyks susitikimas su autorėmis, o vėliau bus galima patiems išbandyti sodo rišimo paslaptis specialioje pamokėlėje.

Klasikinės muzikos gerbėjų lauks tikras siurprizas: Druskininkų miesto muziejuje išskirtinį koncertą savo gimtajame mieste rengia viena ryškiausių pianisčių Guoda Gedvilaitė- Göhle. Guoda prisipažįsta kiekvieną kartą skambinanti taip, kad muziką klausytojas dar ilgai atsimintų, i melodija įkvėptų ar nuramintų, pakylėtų darbams.

Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje išskirtinė proga pamatyti kartu muzikuojančias dvi atlikėjas – vargonininkę  Kristiną Kuzmickaitę ir solistę Dianą Tiškovaitę. Viena iš Vokietijos, kita iš Belgijos grįžusios į Lietuvą, jos rengia bendrą koncertą, o žiūrovų laukia dainos „Ateik, naktie“ pagal V. Mačernio žodžius premjera.

Temstant Druskonio ežero pakrantėje atmosferą užkaitins ugnies, kaitros, šokio ir šviesos GRAND ŠOU. Tai išties magiškiausias vakaro akcentas, šventės dalyvius paliksiantis be žado.

Nematytos varžytuvės: kas iškeps skaniausią babką?

Pagrindinis šių metų šventės akcentas – kulinarinis festivalis „Grikio kelias: vakar ir šiandien“. Praėjusiais metais startavęs ir sulaukęs didžiulio susidomėjimo dėl savo unikalaus turinio, šįmet festivalis plečia savo ribas ir siekia sugriauti mitą, kad grikiai auginami ir mėgstami tik Dzūkijoje.

Anot Druskininkų kultūros centro etnografės Linos Balčiūnienės, toks Dzūkijos krašto kultūrinis identitetas turi būti išsaugotas kaip nematerialaus kultūros paveldas, tačiau nepaprastai įdomiu ir patirtys iš kitų kraštų.

Renata Ničajienė, sezoninio maisto ambasadorė, maisto tinklaraštininkė bei kulinarinių knygų autorė, kilusi iš Druskininkų, teigia, kad patiekalai su grikiais yra populiarūs net Prancūzijoje! Specialiai festivaliui parengtoje programoje ji kvies išmokti kepti bei ragauti Bretanėje populiarius grikių miltų blynus „Galettes”, žiūrovus vaišins ypatingu jos pačios keptu prancūzišku grikių miltų šokoladiniu pyragu.

Beje, savaitgalį kurorto kavinėse ir restoranuose vyks virtuvės šefų improvizacijos grikių tema. Neseniai Druskininkuose įsikūręs Japonijos įkvėptas restoranas „Tomoko” siūlys paragauti japoniškų grikių miltų makaronų (Soba) ir daržovių salotų. Bet tai tik vienas pasiūlymas, o jų bus galima rasti beveik visose kavinėse ir restoranuose.

Kulinarinio festivalio vinis – grikinių babkų kepimo varžytuvės. Pagal savo vienetinius, iš mamų ir močiučių perimtus receptus grikines babkas keps kepėjos iš įvairių Dzūkijos vietovių. Kepėjos žiūrovų akyse maišys tešlą, spirgins spirgučius, gal net ir dainuos, kad tešla geriau iškiltų. Babkos bus kepamos unikalioje restorano „Velvetti” malkomis kūrenamoje lauko krosnyje. Varžytuvių metu žiūrovai galės paragauti šiltutėlių, ką tik iškeptų babkų ir patys išrinkti pačią gardžiausią ir labiausiai patikusią. Recepto autentiškumą, ruošimo būdą ir skonį vertins komisija, kuri taip pat išrinks nugalėtojas.

Muzikinės šventės erdvės ir kiti malonumai sielai

 

 

 

 

 

 

 

 

Dineikos sveikatingumo parke šeštadienio rytą atsipalaiduoti ir pasiekti sielos, minčių ir kūno darnos kvies gongų meistras Raimondas Binkauskas.

Tie, kurie ilgisi romantiško ir jaukaus vakaro, turėtų užsukti į garlaivio prieplauką. Garlaivyje įsikūrusioje scenoje Gebrasy – nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos atradimas – žiūrovams tikrai sudainuos ne tik daugiau nei milijoną perklausų muzikinėse platformose surinkusią dainą “Where’d You Wanna Go?”, bet ir daugelį kitų savo kūrybos dainų.

Be dėmesio neliks norintys DAR KARTĄ pašėlti ar tiesiog pašokti: scenos žvaigždės Povilas Meškėla ir Vladas Kovaliovas į intriguojančią dvikovą pakvies dvi jaunas, daug žadančias atlikėjas Miglę Pivoriūnaitę ir Valdą Ridikaitę. Muzikines dvikovas keis duetai ir atvirkščiai, skambės puikiai žinomi ir dar negirdėti kūriniai. Žodžiu, dviejų kartų kūrybos susijungimas žada įspūdingą patirtį žiūrovui.

Muzikinį vakarą užbaigs Iglė ir Tadas – du puikūs balsai ir charizmatiškos asmenybės, sukūrusios linksmą ir energingą koncertinę programą, kurioje skambės garsiausi jų pačių kūriniai, bendros dainos ir žinomų užsienio kūrinių versijos.

Kūrybos ir linksmybių pakrantė

„Vasaros aidų“ sekmadienis skirtas jaunoms šeimoms su vaikučiais, kurie galės ne tik lavinti savo kūrybinius gebėjimus įvairiose edukacinėse pamokėlėse, bet ir DAR KARTĄ išsimaudyti jūroje, tik šįkart – purioje baltų putų jūroje. Vaikai galės smagiai pakrykštauti kartu su klounu Lulu, kuris moka žongliruoti, daugybę žaidimų ir pokštų.

Druskininkai kviečia DAR KARTĄ gerai praleisti laiką ir nusiteikti rudens smagumams!

Visit Druskininkai