fbpx
A A
A A

Druskininkai tapo kalėdine dovana – sužinok, kas lauks ją išpakavus

2021.12.21

Kalėdinis laikotarpis Druskininkuose pasitiktas šūkiu „Išpakuok Kalėdas Druskininkuose“ – visą gruodžio mėnesį, belaukiant gražiausių metų švenčių, miesto gyventojų ir svečių laukia švytinčios staigmenos, dovanos ir jaudinantys kalėdinio laukimo atradimai.

Miestas-dovana: kalėdinių eglučių parkas, naujos erdvės ir nuostabos jausmą dovanojančios staigmenos

Jau išpakuojant pirmąją Druskininkų dovaną – įžiebiant kalėdinę miesto eglę, vietinių dar praminta karaliene, tapo akivaizdu, kad kurortas vėl bus išskirtinai ryškus, spalvingas ir stebinantis. Daugiau nei 20 metrų eglę puošia auksine spalva šviečianti karūna, o jos šerkšnu padengtose šakose nepaliaujamai žaidžia spalvingos lazerio projekcijos. Kiekvieną kartą pasivaikščiojimo Druskininkų kalėdinio miestelio metu aplankius Druskininkų karalienę, ji pasitinka pasidengusi vis kitokiu raibuliuojančiu rūbu.

Šiandien jau tapo priimta, kad Kalėdinis laikotarpis neįsivaizduojamas be blizgančių dekoracijų ir perdėtai brangių dovanų , tačiau Druskininkuose kuriamas šventinio dovanojimo jausmas yra kitoks – subtilus ir skoningas. Primenantis, kad didžiausia dovana yra buvimas kartu.

Išsiilgto bendrumo jausmas pasitinka jau prie Druskininkų bažnyčios, kur šiais metais persikėlė prakartėlė ir įsikūrė jauki erdvė su vietiniais prekiautojais – čia galėsite įsigyti rankų darbo dovanų, susišildyti karštu gėrimu. Kalėdinių dainų skambesys, žaismingos kalėdinės šviesos, sūpynės, kuriose nepraleidžia progos pasisupti kiekvienas vaikas, o dažnai ir suaugęs – akivaizdu, kad kurortui pavyko sukurti išskirtinai jaukią kalėdinio miestelio atmosferą. Ją dar labiau sustiprina iš bažnyčios sklindančios kariliono melodijos – akimirką neapleidžia įspūdis, kad atsidūrei nedideliame XVII a. Europos miestelyje. Kol mintyse įsivaizduoji, kaip kur nors bažnyčios rūsyje varpų derėjimo niuansus aptarinėja garsūs to meto kariljoninkai, iš fantazijų pažadina skambus vyriškio balsas. Pasirodo, netrukus prasidės lietuviškų tradicinių žaidimų demonstracija ir prie kojūkų, pasagų, vežimo ratų ir kitų įdomybių tuoj pat sulekia būrys vaikų.

Jaukus kalėdinis šurmulys – be to šventės neįsivaizduojamos.

Patikėti tuo, kas neįmanoma – kurorto Kalėdų pasaka

Kalėdinių eglučių parkus šiandien jau galime išvysti dažname mieste ir miestelyje. Druskininkų kurorte užsimezgusi tradicija skaičiuoja dešimtus metus ir šiemet eglučių parkas kaip niekad įspūdingas – jame galima pasiklysti tarp 65 vietinių kūrėjų, bendruomenių ir įmonių sukurtų eglučių gausos. Jos žaismingos, pilnos paslapčių ir netikėtumų – nuo pagrindinės Druskininkų arterijos Vilniaus alėjos įžengę pro pulsuojančius skaičiais „2022“ pažymėtus vartus lankytojai atsiduria tikroje Kalėdinėje pasakoje. Muzikinio fontano vietoje išdygusi instaliacija kviečia į magišką veidrodžių karalystę. Išvydus ją, mintyse iš karto iškyla epizodas iš „Alisos veidrodžių karalystėje“:

Alisa nusijuokė.

– Neverta nė mėginti, – tarė ji. – Neįmanomais dalykais negalima patikėti.

– Matyt, neturi daug patirties, – pareiškė Karalienė. – Kai buvau tavo metų, kasdien po pusvalandį pratindavausi. Ir ką gi, kartais iki pusryčių būdavau patikėjusi net kokiais šešiais neįmanomais dalykais.

Dar neseniai atrodė, kad šventės persikėlė į virtualias erdves, o jų jaukumas liko kažkur už mobiliųjų telefonų ekranų. Druskininkuose išpakuojamos dovanos ir sukurtos saugios kalėdinės erdvės priverčia patikėti, tuo, kas neseniai atrodė neįmanoma.

Švenčių jaukumas vėl sugrįžo.

Dovana draugui ir žaismingos Kalėdų patirtys

Stebuklų laukimo jausmą dar labiau sustiprina vakarais Kalėdiniame miestelyje sekamos pasakos, o pasigrožėję kūrybiškomis kurorto bendruomenės eglutėmis, atsidursite Pramogų aikštės kalėdiniame miestelyje. Čia lauks ne tik miesto eglė-karalienė, bet ir Kalėdų senelio rezidencija, kalėdinis paštas, edukacijos ir dirbtuvės, Kalėdų kino teatras ir koncertai. Be abejonės, Kalėdų senelio rezidencijoje susitikimų su vaikais lauks ir pats Senelis Kalėda. Visą „Išpakuok Kalėdas Druskininkuose“ programą ir kurorte išpakavimo laukiančias dovanas rasite www.kaledoskurorte.lt

Atvykę į Druskininkus, nepamirškite nudžiuginti artimus žmones – kaledoskurorte.lt platformoje padovanokite jiems nemokamą kavos puodelį. Jį atsiimti bus galima „Caffeine“ kavinėje (Šv. Jokūbo g. 12, Druskininkai) ir taip sušildyti savo kelionę po kalėdinę kurorto pasaką.

Dalinkitės nuotraukomis šventiniuose Druskininkuose ir žymėkite jas #kaledoskurorte arba #išpakuokkalėdiniusdruskininkus. Gražiausios ir nuotaikingiausios nuotraukos autorius gaus dovanų iš Senelio Kalėdos!

Praleiskite jaukiausias metų šventes sveikatos šaltinių apsuptyje – Druskininkuose. Kurortas taps miestu-dovana, kurią išpakuojant bus atrastos naujos patirtys ir pasitiks Kalėdinis bendrumo jausmas.

Pačia didžiausia dovana išpakuojant kalėdinius Druskininkus taps kartu praleistas stebuklingas laikas.

Visit Druskininkai