fbpx
A A
A A

Druskininkai: TOP 5 idėjos savaitgaliui

2021.04.08

Ką veikti savaitgalį? Turime atsakymą!

Atlaisvinus judėjimą tarp savivaldybių, jau galite atvykti į Druskininkus – jūsų dėmesiui 5 idėjos savaitgaliui, kurias siūlome išbandyti kurorte.

Ieškote kur apsistoti Druskininkuose? – Jau veikiančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių įstaigų sąrašas.
Išalkote? – Jei norėsite pasistiprinti pasivaikščiojimo po kurortą metu, žvilgtelėkite čia,

Perskyrimas

Druskininkų muzikinis fontanas jau veikia!

Muzikinis fontanas Druskininkuose

Gražiausias Lietuvoje muzikinis fontanas jau veikia ir pasirengęs užburti muzikos, čiurlenimo ir šviesų šou. Pačiame Druskininkų centre, Gydyklų parke jau nuo 2011 metų veikiantis muzikinis fontanas yra viena mėgstamiausių vietinių ir miesto svečių vietų bei bene populiariausia lankytina vieta Druskininkuose. Ir taip, 2019 metais jis pelnė gražiausio Lietuvos fontano titulą.

Tai populiari pasimatymų vieta, o kiekvienas norintis trumpąja SMS žinute gali užsakyti savo mėgstamą melodiją, pasirinkdamas ją iš ilgo suprogramuotų fontano melodijų sąrašo.

Beje, ar matei, kaip įspūdingai transformavosi muzikinis fontanas per Velykas?

Su visa šeima – į A. Česnulio skulptūrų ir poilsio parką!

Antano Česnulio skulptūrų ir poilsio parkas

Vos už kelių kilometrų už Druskininkų esančiame Naujasodės kaime, vaizdingoje vietoje ant Ratnyčėlės upelio kranto įsikūrusi skulptoriaus Antano Česnulio sodyba. Tai vienas garsiausių Dzūkijos skulptorių, kuris per beveik 40 savo kūrybos metų sukūrė daugybę kūrinių iš medžio.

Parko kūrėjas kviečia pasivaikščioti tarp įspūdingų medžio skulptūrų, kurias autorius sukūrė savo rankomis. Čia pamatysite ir malūną, ir Rūpintojėlių sieną, ir tautosakos personažus. Parką puošia vaizdingi Ratnyčėlės upelio vingiai. Sodyba nuolat papildoma naujais skulptoriaus darbais, todėl kiekvieną kartą atvykę atrasite naujas, dar nematytas skulptūras.

Visi Antano Česnulio darbai yra unikalūs, skirtingi, gyvybingi. Jo skulptūros, stogastulpiai, koplytstulpiai stovi įvairiose Lietuvos vietose bei užsienyje, o kūriniai eksponuoti daugelyje pasaulio šalių. Apsilankymas Antano Česnulio skulptūrų parke – puiki pramoga visai šeimai.

Daugiau informacijos – cesnuliusodyba.lt

Adresas: Naujasodės g. 16, Naujasodės km., Druskininkai

Telefonas: 8 687 93694

Perskyrimas

Dviračiais po Druskininkus ir jų apylinkes

Su dviračiais po Druskininkus

 

Druskininkuose įrengta daugiau kaip 60 km dviračių takų – jais keliaudami galėsite grožėtis nuostabia kurorto gamta bei aplankyti lankomiausias kurorto vietas.  

Druskininkai pasižymi ypač palankiomis rekreacinėmis sąlygomis. Aplink nėra pramonės ir kitų taršos šaltinių, o miestą supantys didžiuliai pušynai išvalo orą ir prisotina jį eteriniais aliejais. Trumpai tariant, oras čia irgi gydo!

Dviračiais galima apvažiuoti miesto centrą, Nemuno pakrantę, Vijūnėlės parką, Vilniaus alėją, užsukti į atnaujintą Karolio Dineikos sveikatingumo parką. Norintys tęsti kelionę po Druskininkų apylinkes gali rinktis „Žvaigždžių orbitos“, „Žilvino tako“, „Nemuno tako“, „Saulės tako“ dviračių maršrutus, šiaurietiškojo pasivaikščiojimo takus. Meilės salos panorama, unikalus Švendubrės gatvinis kaimas su Velnio akmeniu, legendomis apipintas ir M. K. Čiurlionio pamėgtas Raigardo slėnis… Naujai išasfaltuotomis takų atkarpomis galite važiuoti net sutemus, nes šalia tako įrengti šviestuvai.

Dviračius galima išsinuomoti: 

„Dviratinė‟ – Vilniaus al. 8, Druskininkai

Tel. 861479501, el. paštas – dviratine@gmail.com

Iš anksto užsakant: 

UAB „Mirasta‟  – Šv. Jokūbo g. 3

Tel. 868210953, el. paštas – zstankevic@gmail.com

Perskyrimas

  Pamatyk Druskininkus M. K. Čiurlionio akimis

Druskininkų M. K. Čiurlionio memorialinismuziejus

Iš visų miestų daugiausiai įtakos M. K. Čiurlionio kūrybai turėjo Druskininkai, vieta, kur žymiausias Lietuvos menininkas augo, ieškojo įkvėpimo ir kūrė.

Druskininkuose turite unikalią galimybę apsilankyti M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje, kuris įkurtas 1963 m. dailininko ir kompozitoriaus tėvų namuose. Juose menininkas dažnai apsistodavo 1890–1911 m. Muziejuje atkurta autentiška to laikotarpio gyvenamoji aplinka. 

Šiuo metu M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje eksponuojama Andriaus Grigalaičio personalinė fotografijų parodą „Migla. Kiti pasauliai”.

Nepraleiskite pasivaikščioti Čiurlionio pramintais takais Druskininkuose – galbūt įkvėpimas aplankys ir jus?

  • Adresas: M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkai 
  • Telefonas: +370 313 51131
  • El. paštas: ciurlioniomemorialinis@ciurlionis.lt

Darbo laikas:

II-VI 11.00–18.00

VII 11.00–16.00

Perskyrimas

Kūrybinis Vytauto Kazimiero Jonyno palikimas

Jonyno galerija

Meno žinovai tikrai yra girdėję V. K. Jonyno vardą. Tačiau net jeigu nesate meno žinovas, kviečiame apsilankyti šio garsaus lietuvių dailininko galerijoje, kurioje pamatysite  V. K. Jonyno piešinių, grafikos, tapybos, skulptūrų ir vitražo projektus. Nuotraukose vaizduojami vertingiausi dailininko sukurti bažnyčių interjerai ir monumentaliosios architektūros kūriniai supažindina su dailininko darbais, o rodoma filmuota medžiaga perteikia kūrinių emocijas.

Lietuvos grafikas, tapytojas, skulptorius, vitražų kūrėjas, vienas iškiliausių XX a. lietuvių menininkų Vytautas Kazimieras Jonynas ilgą laiką gyveno ir kūrė Druskininkuose bei parsivežė čia daugumą savo darbų, sukurtų užsienio šalyse. Bene didžiausią jų dalį rasite būtent V. K. Jonyno galerijoje-namuose, esančiuose Druskonio ežero ir M. K. Čiurlionio memorialinio muziejaus pašonėje.

Galerijoje nuolat rengiamos parodos ir susitikimai. Kovo 24 dieną V. K. Jonyno galerijoje atidaryta Broniaus Rutkausko tapybos paroda „Paslaptis. Iliuzija ir realybė“. Eksponuojamą parodą galima pamatyti iki gegužės 4 dienos.

  • Adresas: M. K. Čiurlionio g. 41, Druskininkai 
  • Telefonas: +370 313 55553
  • El. paštas: jonynogalerija@ciurlionis.lt

 

Darbo laikas:

II-VI 11:00 – 18:00 val.

VII 11:00 – 16:00 val.

Perskyrimas

Čia gali rasti dar daugiau idėjų savaitgaliui Druskininkuose – pasiilgome jūsų!

Lankydamiesi Druskininkuose, laikykitės saugumo reikalavimų ir karantino metu galiojančių rekomendacijų! Svarbiausia – sveikata.

Parengė Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centras

www.druskininkai.lt

Visit Druskininkai