fbpx
A A
A A

Nauja kalėdinio bėgimo tradicija atkeliauja į Druskininkus

2022.11.11

Įvairūs bėgimo renginiai, nemokamos treniruotės Druskininkuose atgaivino bėgimo kultūrą ir suteikė impulsą naujai tradicijai – „Druskininkų kalėdiniam bėgimui“.

Antrąją Šv. Kalėdų dieną, gruodžio 26-ąją, Druskininkai pakvies visus aktyvius žmones sudalyvauti šventiniame sporto renginyje. Taip bus pratęstas visus metus trunkantis bėgimo renginių ciklas.

„Į Druskininkus šventiniu laikotarpiu atvyksta daug žmonių, todėl norime jiems suteikti papildomą šventę, kurios iki šiol čia nebuvo. Kad visi jaustų tikrą šventinę dvasią, šis bėgimas yra organizuojamas per pačias Kalėdas“, – sakė renginio organizatorius, asociacijos „Sporto renginiai“ vadovas Evaldas Martinka.

Jam pritarė ir Druskininkų mero patarėjas Simonas Kazakevičius. Jo teigimu, Druskininkai garsėja savo sveikatingumo paslaugomis, todėl sportas prie to puikiai dera.

„Druskininkai kaip sveikatos šaltinių kurortas didelį dėmesį skiria sveikatinimui. Druskininkų kalėdinis bėgimas puikiai atspinti pačio miesto viziją ir prioritetus. Kalėdiniu laikotarpiu Druskininkuose nusimato labai daug pramogų, bus daug nuostabių papuošimų, todėl visi bėgimo dalyviai tikrai turės kur pasižvalgyti. Galime pažadėti tikrą kalėdinę nuotaiką“, – kalbėjo S. Kazakevičius.

Ištvermingiausi bėgikai Druskininkų kalėdiniame bėgime galės įveikti „Sportland“ pusmaratonio distanciją. Taip pat bus galima rinktis 10,5 km ir 5,2 km bėgimus, o vaikams bus paruošta simbolinė 500 m trasa. Taip pat vyks estafetinis bėgimas 2×5 km, pratęsiantis „Bėk drauge su draugu Druskininkuose” projekto ciklą.

Bėgimas vyks sertifikuotoje trasoje palei Vijūnėlės tvenkinį bei per gražius ir sutvarkytus kurorto dviračių bei pėsčiųjų takus. Trasa bus analogiška kiekvieną pavasarį vykstančiam kitam populiariam pusmaratoniui „RASA Druskininkai Run“.

Dar vienas svarbus „Druskininkų kalėdinio bėgimo“ išskirtinumas – dalyvauti kviečiami ne tik bėgiojantys žmonės, bet ir paprasti žygeiviai. Galima registruotis į 10,5 km šiaurietiško ėjimo rungtį, o joje sudalyvavę žmonės taip pat gaus šio renginio kalėdinį medalį.

Bėgimai žiemą yra visada savotiška atrakcija. Neretai tenka bėgti per sniegą arba šlapią dangą. E. Martinka pastebi, kad tikra žiema į Lietuvą pastaraisiais metais ateina nuo naujųjų metų, bet oras bet kokiu atveju bus vėsesnis nei, pavyzdžiui, vasarą. Todėl bėgikams reikia pasirūpinti tinkama apranga bei avalyne. Na, o organizatoriai pasistengs, kad bėgimo trasa būtų nuvalyta ir sutvarkyta, todėl visi dalyviai jausis komfortabiliai.

Kadangi bėgimas – kalėdinis, tai organizatoriai kviečia visus pasipuošti Kalėdų seneliais, Snieguolėmis ar kitais personažais. Originaliausių kostiumų savininkai bus apdovanoti specialiais prizais.

Dar vienas siurprizas laukia pusmaratonio dalyvių. Visiems „Sportland“ pusės maratono rungties dalyviams atiteks specialaus dizaino šventiniai marškinėliai.

Visi bėgimo dalyviai galės atsigaivinti itin tyriu natūraliu mineraliniu vandeniu „RASA LIGHT Active Life“.

„Druskininkų kalėdinis bėgimas“ yra „Bėk drauge su draugu Druskininkuose” projekto dalis, kurį bendrai finansuojama Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) Sporto rėmimo fondo lėšomis, skirtomis įgyvendinti sporto projektus, susijusius su sporto renginių organizavimu, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.

REGISTRACIJA.

Visit Druskininkai