fbpx
A A
A A

Druskininkų lėtojo turizmo kvartetas kviečia į potyrių – pojūčių kelionę

2021.08.16

Lėtasis turizmas – tai ne pažintinis takas, apžvalgos bokštas, dvaro rūmai, botanikos sodas, muziejus, viešbutis ar vandens parkas. Lėtasis turizmas – tai asmenybės, kurios keliautoją domina savo gyvenimiška patirtimi, kūryba, pasaulėjauta. Asmenybės, kurios nepataikauja masinės kultūros diktatui ir nebijo būti baltomis varnomis, kurios siūlo patirčių kolekcionieriams autentiškus, išjaustus potyrius. Tai žmonės, kurie nori dalintis savo pasauliu, kūryba ir gyvenamąja erdve su tais, kurie ieško originalumo, autentiškumo, kurie vertina tikrus, o ne sukurtus dalykus.

Lėtasis turizmas yra filosofija, užkoduota angliškame akronime „SLOW“, kur kiekviena raidė turi prasmę ir atspindi kertines Lėtojo turizmo vertybes:
S – Sustainable – darnus, tvarus;
L – Local – vietinis, autentiškas;
O – Organic – organiškas, ekologiškas, natūralus;
W – Whole – visaapimantis.

Druskininkai drauge su Alytaus regionu ir Birštono kurortu dalyvauja tarptautiniame Lėtojo turizmo projekte Slow Trips. Druskininkų kvartetas – Augų ūkis, Gera patarlė, Druskos studija ir Malūno kalvė – kviečia į potyrių – pojūčių kelionę, kurios metu:
– melšite medines karves, dairysitės po ūkį, ragausite pačius įvairiausius sūrius ir gaminsite savąjį garduolį,
– uosite Dzūkijos regione augančių augalų kvapus, sužinosite apie jų gydomąsias savybes ir išgausite spygliuočių hidrolatą,
– garinsite mineralinį vandenį, ragausite unikalią šaltinių druską, skobsite druskos luitą ir lipdysite savąjį prisiminimą apie sūrių vandenų kurortą Druskininkus,
– klausysitės priekalo garsų, akimis lydėsite kylančias žiežirbas ir nusikalsite savo laimės pasagą.
Lėtai, bet giliai įkvėpdami, plačiai atmerktomis akimis ir širdimi keliaukite pas šiuos Lėtuosius, kurie Druskininkų kraštą pristato labai savitai – per savo patirtis, sukauptas žinias ir kūrybiškumą.

Henrieta Miliauskienė
Lėtojo turizmo pradininkė Lietuvoje,
Lėtojo turizmo asociacijos prezidentė

Visit Druskininkai