fbpx
A A
A A

Druskininkų savaitgalio TOP5 (08.21-08.23) + video

2020.08.21

Atrasti Druskininkus naujai jums padės rugpjūčio 21–rugpjūčio 23 d. savaitgalio gidas #TOP5Druskininkai.

EKSTREMALAUS SPORTO FESTIVALIS „HOLY PINE“

TARPTAUTINIS PLENERAS „EGLĖS SANATORIJOJE“

MEILĖS SALA

VASAROS AIDAI

VASAROS NAKTIS MIŠKE

Kitas

EKSTREMALAUS SPORTO FESTIVALIS „HOLY PINE“

Ekstremalaus sporto renginys „Holy Pine“ jau 5 kartą Druskininkuose! Šiais metais Druskininkų jaunimo užimtumo centre (Veisiejų g. 17) žiūrovų laukia net penkios skirtingos ekstremalaus sporto varžybos: SCOOTER (paspirtukai), BMX dviračiai, BLADE (riedučiai), SKATE (riedlentės) ir FREERUN (laisvasis bėgimas).

Nepraleisk pamatyti geriausių Lietuvos ekstremalaus sporto atstovų triukų ant įkaitusio Druskininkų asfalto! „Holy Pine“ – jau šeštadienį.

 

Kitas

TARPTAUTINIS PLENERAS „EGLĖS SANATORIJOJE“

Gražia tradicija tapęs jubiliejinis (jau 10-asis!) Tarptautinis tapytojų pleneras šių metų rugpjūčio 10–21 dieną sugrįžo į „Eglės sanatoriją“ Druskininkuose.

Unikalus menininkų požiūris į save ir pasaulį, naujos idėjos, įkvėptos „Eglės sanatorijos“ aplinkos – gamtos, procedūrų, žmonių – ir profesionalumas kasmet vykstantį tapytojų plenerą nuspalvina įvairiausiomis stebuklingųjų teptukų spalvomis ir stebina išskirtinais rezultatais – tikrais meno šedevrais.

Rugpjūčio 21 dieną „Eglės sanatorijos“ stiklinėje galerijoje vyks tapytojų plenero uždarymo paroda, naujos šiųmetės parodos atidarymas numatomas tą pačią dieną 11 val.

Pasinerkite į meno pasaulį!

 

Kitas

MEILĖS SALA

Meilės sala – Nemuno upės viduryje esanti sala, kurioje dar XX a. pradžioje Druskininkų jaunimas rinkdavosi pasilinksminti, šokti ir dainuoti.  Kairioji Meilės salos dalis tuo metu priklausė Lietuvai, o dešinioji – Lenkijai, dėl to salos viduryje stūksojo spygliuotos vielos tvora, dalijusi salą pusiau. Tarpukariu Meilės saloje buvo labai populiarus paplūdimys, kurį su Druskininkų krantu jungė kasmet vasaromis pastatomas pėsčiųjų tiltas, su pakeliama dalimi garlaiviams praplaukti. Įėjimas į paplūdimį buvo mokamas. Dabar Meilės sala – Druskininkų botaninis draustinis, kurį iš arti galima apžiūrėti keliaujant laivu Nemunu.

Puiki savaitgalio idėja – sėskitės ant dviračio ir leiskitės į kelionę puikiu dviračio maršrutu – skriejant Nemuno pakrante atsivers Meilės salos panorama, o kelionę galėsite tęsti iki pat unikalaus Švendubrės gatvinio kaimo su legendomis apipintais Raigardo slėniu ir Velnio akmeniu.

 

Kitas

VASAROS AIDAI

Vėjavaikė vasara baigiasi ir perduoda estafetę rudeniui? Tad atsisveikinkim su ja linksmai ir pasinerkime į paskutines smagias šėliones: maudykimės putų jūroje, išpūskime patį spalvingiausią vasaros atsiminimų muilo burbulą, skambant muzikai ir dainoms pamojuokime išplaukiantiems laivams, raskime malonią veiklą kūrybos ir meditacijos pakrantėje, atsipalaiduokime skambant gongams,  pašėlkime su kultinėmis „The Beatles“ dainomis.

Rugpjūčio 22 d., šeštadienį, Druskininkai kviečia visus į tradicinę atsisveikinimo su vasara šventę „Vasaros aidai“, kuri skambės ir klegės pačioje kurorto širdyje: meniškoje Vilniaus alėjoje, žaliame ir gaiva alsuojančiame Gydyklų parke, vėsioje Nemuno pakrantėje ir, žinoma, muzikalioje Pramogų aikštėje.

Kitas

VASAROS NAKTIS MIŠKE

Penktadienį, nuo 20 val. nepraleiskite unikalaus renginio Karolio Dineikos sveikatingumo parke. „Vasaros naktyje miške“ – dvi simfoninės poemos – M. K. Čiurlionio “Miške“ ir Ottorino Respighi „Romos pušys“ bus atliekamos ypatingu būdu – fortepijonu keturiomis rankomis. Kūrinius atliks du talentingi, ryškiomis muzikinėmis idėjomis ir neįprastais, efektingais muzikiniais eksperimentais bei unikaliu jų atlikimu garsėjantys Lietuvos pianistai – pianistė Guoda Gedvilaitė-Göhle ir akademinės bei džiazo muzikos virtuozas Motiejus Bazaras su broliais Mykolu ir Benediktu. M. K. Čiurlionio muzika skambės miške, lydima vėjyje linguojančių pušų ritmo, mėnesienos šešėlių kalbos, šviečiant Zodiako žvaigždynams – aplinkoje, kurią taip mylėjo menininkas.

Tradiciniai kūriniai konverguos su šiuolaikinėmis technologijomis, netradicinės erdvės pasirinkimu bei išskirtiniu apipavidalinimu: atskiras koncerto dalis sujungs vaidybiniai etiudai, atspindintys Čiurlionio vaikystę, smėlio piešinių improvizacijos, šiuolaikinio šokio choreografinės kompozicijos, o šviesos ir vaizdo režisierių kūryba sustiprins įspūdį, panardindama į neaprėpiamo menininko vaizduotės pasaulio pajautas.

Visas koncertas bus atliekamas neįprasta akustinių bei elektroninių instrumentų sudėtimi, o sudėtingos klasikinės muzikos bei nuotaikingo Antonio Vivaldi ciklo smuikui bei kameriniam orkestrui “Metų laikai” džiazo aranžuotės, atliekamos Guodos Gedvilaitės ir Bazarų Trio, suskambės ypatingai ir nepamirštamai.

 

Tai tik dalis to, ką siūlo Druskininkų kurortas. Savaitgalį atrask Druskininkus naujai. Papasakok apie savo #Top5Druskininkai, rašyk information@druskininkai.lt ar Facebook‘e.

EKSTREMALAUS SPORTO FESTIVALIS „HOLY PINE“

TARPTAUTINIS PLENERAS „EGLĖS SANATORIJOJE“

MEILĖS SALA

VASAROS AIDAI

VASAROS NAKTIS MIŠKE

Visit Druskininkai