fbpx
A A

Druskininkų turizmo dienos 2021 – kurortas stebins audiovizualine miesto transformacija, drąsiais eksperimentais ir nemokamais koncertais

2021.09.21

Rugsėjo 24-26 dienomis Druskininkai pasiners į nepamirštamų potyrių, vaizdų ir mistinių garsų kelionę – kurorto svečius ir gyventojus vėl stebins „Druskininkų turizmo dienos“. Turizmo savaitgalio svečių laukia virtinė gurmaniškų patirčių – nuo audiovizualinio meno nuspalvintų Druskininkų iki įspūdingų koncertų.

Audiovizualinė kurorto interpretacija – vieningu ritmu plakanti alėjos arterija

Praėjusiais metais prasidėjusi stichijų kelionė atneš dar daugiau paslaptingai nuspalvintų Druskininkų magijos. Svarbiausiu akcentu išlieka miesto širdies, Vilniaus alėjos, transformacija į skaitmeninio meno – garso, šviesų ir vaizdo arteriją, apjungiančia svarbiausius miesto objektus. Drąsios audiovizualinės interpretacijos privers vieningu muzikiniu ritmu plakti šią miesto širdį. Turizmo dienų dalyviai ne tik taps įspūdingo reginio liudininkais – kelionė po rudeniškus kurorto vakarus pavirs į kartu su miestu išgyventą patirtį. Atgyjančios legendos, subtilus balansavimas tarp ramybės ir intensyvumo, muzikinės nakties simfonijos – tai yra vienintelė proga metuose, kai galima prakalbinti pačias slapčiausias Druskininkų gelmės kerteles.

Turizmo dienų dalyvių laukia virtinė gurmaniškų patirčių

Šviesų ir garsų kelionė apgaubs miestą paslaptimi, tačiau Druskininkų turizmo dienos ne tik užmins paslaptis, bet ir pasiūlys jas atskleisti pačiais netikėčiausiais būdais. Išskirtinėje miesto erdvėje, alsuojančioje kūrėjo dvasia – prie paminklo M. K. Čiurlioniui vyks naktiniai Čiurlionio kūrybos skaitymai. Žygiai ir teatralizuotos ekskursijos leis atrasti legendomis apipintas kurorto vietas. Rudens piknikas gamtos apsuptyje sužadins gurmaniškus pojūčius. Orientaciniai pasivaikščiojimai suteiks galimybę pažinti miestą žaidimo forma.

Pažadinti savyje kūrėją, išlaisvinti vaizduotę ir fantaziją bus galima atvirų durų dienoje amatų centro „Menų kalvė“ dirbtuvėse, Druskininkų muziejuose ir edukacinėse programose, bei turizmo dienų metu veiksiančiose parodose.

Čiurlioniško zodiako paieškos ir „Fluxus“ atspindžiai kurorte

Druskininkų turizmo dienos yra unikalios – jos atskleidžia įvairialypę kurorto turizmo produktų gausą ir rinktines patirtis. Be to, kūrėjų mieste nebijoma eksperimentuoti, ieškoti galimybių sujungti įvairias menines technikas ir disciplinas, leisti miesto svečiams ir gyventojams pažvelgti į miestą iš nepažintų perspektyvų.

Neatsitiktinai šeštadienį turizmo gurmanus džiugins fortepijono meistrų brolių Bazarų programa „Zodiakas“, kurios metu atlikėjai interpretuoja kompozitoriaus tekstus nūdienos muzikos kalbos standartais – naudodami džiazo, roko, elektroninės muzikos elementus jie perkomponuoja M. K. Čiurlionio kūrinius fortepijonui unikaliu būdu. Siedami muziką su tapyba, kiekvienam savo kūriniui broliai suteikia pavadinimą iš M. K. Čiurlionio paveikslų ciklo „Zodiakas“.

Improvizacijos tęsis miestą užliesiančiu dinamišku ir gyvu elektroninės muzikos spektru – nuo modernios klasikos ir ambient kelionių iki etno inspiracijų ir gaivių eksperimentų. Ieškojimus įprasmins nemokama Jono Meko kino filmo „Prisiminimai iš Kelionės į Lietuvą“ peržiūra M. K. Čiurlionio muziejuje.

„Snow Arenos“ gimtadienis, nemokamas SEL koncertas ir kiti pasiūlymai

Šių metų turizmo dienos sutampa su vieno svarbiausių Druskininkų turizmo objektų –  Snow Arenos 10-ies metų jubiliejumi. Išskirtinė dovana Druskininkų miesto gyventojams ir svečiams – grandiozinis ir nemokamas SEL koncertas šalia Snow Arenos.

Druskininkų verslininkai turizmo dienų proga paruošė išskirtinių pasiūlymų – kurorto svečiai kviečiami nepraleisti progos jais pasinaudoti ir po „Turizmo dienų“ savaitgalio pasilikti kurorte ilgiau.

 

„Druskininkų turizmo dienų 2021“ programą, specialius pasiūlymus, virtualų žemėlapį ir visą reikiamą informaciją surasite www.druskininkai.lt/turizmo-dienos

Visit Druskininkai