fbpx
A A

Druskininkų gydyklos istorija

2019.03.06

Ar žinojote, kad pirmoji gydykla Druskininkuose buvo pastatyta… Ratnyčioje?

Šiandien nedidelė Ratnyčios gyvenvietė įeina į Druskininkų miesto ribas, tačiau XIX amžiaus viduryje tai buvo klestintis administracinis centras. 1838 metais dvarininkas Sivickas nusprendė įkurti Ratnyčioje atskirą kurortą ir pastatė ten gydyklą, į kurią sūrus Druskininkų vanduo buvo vežiojamas statinėse. Verslas būtų klestėjęs, tačiau jau po trijų metų Ratnyčioje įvyko nepaprastas potvynis, kuris nugriovė 18 kaimo namų ir naują gydyklą.

Druskininkuose  iš pradžių statytos medinės gydyklos, tačiau jos degė arba buvo naikinamos potvynių. Pagaliau 1896 metais prie Nemuno buvo pastatyti mūriniai kurorto gydyklų rūmai, kuriuos galima pamatyti iki šiol: elegantiškas istorinio laikotarpio pastatas, kuriam įtakos turėjo Peterburgo architektūrinės mados. Naujoje gydykloje buvo net 150 vonių – tai darė ją viena didžiausių gydyklų ne tik Druskininkuose, bet ir visoje Europoje.

Iki 1970 m. šiose gydyklose veikė druskų, purvo, angliarūgštės, elektros ir saulės bei oro vonios, buvo atliekamas masažas ir ortopedinė gydomoji gimnastika. Po paskutinio kapitalinio remonto pastatas pritaikytas naujai paskirčiai – keturių žvaigždučių viešbučiui, kuris pavadintas „Europa Royale Druskininkai“.

Dabartinė Druskininkų gydykla pastatyta 1960 metais. Pradžioje ji buvo skirta tik gydomojo purvo procedūroms ir turėjo 72 kabinas. Po rekonstrukcijos 2003 metais gydykloje atliekamos tiek purvo, tiek mineralinių vonių procedūros, veikia mineralinio vandens baseinas, garinė pirtis, poilsio kambariai, mineralinio vandens biuvetė.

2019 metais Druskininkų gydyklos sveikatinimo skyrius renovuotas ir išplėstas. Svečius pasitinka šviesi, pagal šiuolaikines interjero tendencijas bei technologijas įrengta mineralinio vandens baseino, gydomojo purvo ir mineralinių vonių bei pirčių erdvė. Renovacija įgyvendinta atsižvelgiant į gerąją Baden Badeno miesto Vokietijoje, garsėjančio terminiais vandenims, praktiką.

Druskininkų gydyklos

 

Visit Druskininkai