fbpx
A A
A A

Dzūkijos turizmo atstovai vienija pajėgas: tai deramai nepažintas Lietuvos perlas

2023.01.20

Didžiausias šalies miškų masyvas, aukščiausia kalva, srauniausia upė, didžiausias raistas, seniausias kurortas… Tai tik dalis įspūdingų išskirtinumų, kuriais garsi Dzūkija. Pajėgas sutelkę net keturi regiono miestai kviečia pažinti legendomis apipintą Lietuvos kraštą – į nepatirtų atradimų kelionę leistis padės nauja interneto svetainė pazinkdzukija.lt

Simboliška, jog ši Druskininkų, Alytaus, Lazdijų ir Varėnos turizmo informacijos centrų iniciatyva sutapo su reikšminga data. Šiemet sukanka 770 metų, kai Dainavos vardas buvo pirmąkart paminėtas karaliaus Mindaugo donaciniame akte Livonijos kryžiuočiams. Nuo XX a. pr. Dzūkijos kraštas siejamas su Dainavos žeme, o etnografinio regiono pavadinimas „Dzūkija (Dainava)“ įtvirtintas įstatymu.

Vis dėlto, kaip pripažino Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Rimantas Palionis, idėja stiprinti Dzūkijos regiono turizmo pozicijas sklandė jau ne vienus metus, o tai, jog ji galiausiai tapo kūnu – ne tik susivienijusių šios srities specialistų, bet ir miestų savivaldos atstovų nuopelnas.

„Nors turbūt jau istoriškai susiklostė, kad turistine prasme Dzūkijoje kaip seniausias šalies kurortas labiau dominuoja Druskininkai, tačiau tokia simbiozė svarbi mums visiems. Su savo turizmo produktų įvairove tiek mes, tiek Alytus, Varėna, Lazdijai, galime vieni kitus papildyti ir praturinti, – sako R. Palionis. – Tad ši platforma – pirmasis svarbus žingsnis siekiant suaktyvinti viso krašto turizmo verslą. Dzūkija – vis dar neatrastas Lietuvos perlas, kiekvienoje savivaldybėje galima aptikti tokių įdomių laisvalaikio praleidimo formų, kurios nustebins ne vieną.“

Įstabiais, urbanizacijos nepaliestais gamtovaizdžiais, gausiais sveikatinimo šaltiniais, istoriniu, kultūriniu paveldu turtingas ir iki šiolei savitas autentiškas tradicijas puoselėjantis kraštas pazinkdzukija.lt svetainėje atskleidžiamas per įvairius maršrutus, į kuriuos įpinti ne tik lankytini Dzūkijos objektai, bet ir įvairios veiklos.

Naujoje turistams skirtoje platformoje lankytojai taip pat ras vertingos bei nuolat atnaujinamos informacijos apie apgyvendinimo, maitinimo paslaugas, keliavimo galimybes, pramogas, renginius ir kita.

„Dzūkijos kraštas su išskirtine savo gamta bei lankytinais objektais patrauklus visiems – tiek tiek jauniems, tiek šeimoms, tiek vyresniems. Todėl ir mes siekiame pateikti keliautojams aktualią informaciją pagal įvairiausius jų poreikius – vienam prioritetas galbūt bus kultūra, kitam – pramogos, trečiam – aktyvus laisvalaikis ar kita. Savo ruožtu tikimės, kad matydami naudingą, patikimą informaciją ir realią naudą, turistai į šią svetainę aktyviai jungsis“, – kalbėjo Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro vadovas  R. Palionis.

Projektas skirtas tiek Lietuvos, tiek užsienio turistams – svetainė bus išversta ir į kitų šalių kalbas.

Visit Druskininkai