fbpx
A A
A A

Istorinis Druskininkų žydų kvartalas virtualiame žemėlapyje

2021.03.04

Druskininkų vardą pasaulyje garsina iš čia kilusio žydų tautybės skulptoriaus Žako Lipšico darbai, tačiau mieste XIX a.-XX a. pr. Žakas Lipšicas tebuvo vienas iš daugelio berniukų, svajojančių apie plataus pasaulio galimybes.

Tuo tarpu jo tėvas – Abraomas Šaevičius Lipšicas – buvo puikiai žinomas visiems druskininkiečiams ir miesto svečiams, kadangi 1909 m. jis Druskininkuose įkūrė viešbutį „Central“, kurį galime pamatyti mieste ir šiandien – Šv. Jokūbo g. 22 su išsaugota autentiška architektūra ir išorės dekoru lankytojus vilioja XX a. pradžią menantis viešbutis.

Daugiau apie Druskininkų žydų paveldą, Ž. Lipšico memorialinį muziejų, Ž. Lipšico Druskininkų skulptūrų parką sužinokite virtualiame Lietuvos žydų paveldo žemėlapyje.

Best Baltic Central Hotel viešbutis

Žydų paveldą padės pažinti virtualus žemėlapis

Kol keliavimas užsienyje apsunkintas, atsiveria puiki galimybė geriau pažinti savo kraštą ir mažai ištyrinėtas jo vietoves. Žydų kultūros paveldo kelio asociacija siūlo pasekti žydų kultūros pėdsakais Lietuvoje. Žydų paveldo žemėlapis padės rasti įdomiausias ir istoriškai reikšmingiausias žydų sinagogas, kvartalus memorialus ir kitus statinius.

Naudodamiesi juo galėsite lengvai susikurti prasmingą ir praturtinantį kelionės maršrutą arba sužinoti, kokie žydų paveldo objektai yra netoli jūsų gyvenamos ar lankomos vietos. Žemėlapis yra sukurtas įgyvendinant ES dalinai finansuojamą projektą “Žydų kultūros paveldo prioritetiniuose turizmo regionuose Lietuvoje e-rinkodara”. Projektą vykdančios Žydų kultūros paveldo kelio asociacijos pirmininkas Artūras Taicas skatina daugiau keliauti Lietuvoje ir kartu atrasti Lietuvos žydų paveldo objektus.

„Lietuvos žydų istorija – turtinga ir įdomi, tačiau vis dar menkai pažįstama. Net gyvendami visai arti žydų paveldo objektų kartais nežinome, kokias istorijas jie slepia. Verta prisiminti ir tai, jog Lietuvos žydų istorija yra ir kiekvieno lietuvio istorija. Ja pasidomėję, daug galime suprasti ir apie savo tautą“,  – sako A. Taicas.

Naujai sukurtas žemėlapis padės greitai rasti vertas aplankyti vietas bei suteiks papildomos informacijos apie žydų paveldą: kvartalus, medines ir mūrines sinagogas, pastatus, sietinus su žymiais žydų tautos žmonėmis. Taip pat galėsite rasti istorinės informacijos apie kiekvieną objektą, nuvykimo maršrutą ir aplink esančias lankytinas vietas. Tematiniai žemėlapiai skirti specialiai medinėms sinagogoms ir žydų paveldo objektams didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Neturite galimybės pakeliauti? Žydų paveldą geriau pažinti padės trumpi video pasakojimai. Belieka rasti šiek tiek laiko ir leistis į kelionę įdomiausias Lietuvos žydų istorijos keliais.

Žydų kultūros paveldo kelio asociacija yra Lietuvos savivaldybes ir kitas organizacijas vienijanti asociacija, kurios tikslas ‒ aktualizuoti ir pristatyti žydų kultūros paveldą Lietuvoje, siekiant paskatinti tiek vietinį, tiek atvykstamąjį turizmą.

Visit Druskininkai