fbpx
A A
A A

K. Dineikos sveikatingumo parkas – tarp geriausiai „Keliauk Lietuvoje“ įvertintų turistinių objektų

2021.01.27

Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ pristatė Lietuvos turistinių vietovių ir traukos objektų infrastruktūros bei paslaugų patrauklumo vertinimo metodologiją. Bandomojo tyrimo rezultatai parodė, jog Druskininkų miesto K. Dineikos sveikatingumo parkas pasižymėjo kaip aukščiausiai įvertintas objektas parkų kategorijoje ir buvo įvertintas net 3,45 balais iš 4 galimų. Taip pat parkas atsidūrė tarp Lietuvos turizmo praktikos gerųjų pavyzdžių.

Dineikos parkas

 

Pagrindiniai vertinimo kriterijai buvo objekto būklė, tvarka, orientavimasis bei susisiekimas, taip pat buvo vertinami ir pritaikomieji vertinimo kriterijai, tokie kaip teikiamos paslaugos, poilsis, draugiškumas šeimoms su vaikais ir kiti. Be to, 2020 m. buvo užbaigtas paskutinysis K. Dineikos sveikatingumo parko atnaujinimo etapas. Jo metu sutvarkytas pėsčiųjų tiltelis per Ratnyčios upę, įrengta vasaros lauko scena-amfiteatras, sutvarkyti takai, Ratnyčios upės šlaitas, gėlynai ir želdiniai, atnaujinta informacinė sistema. Šių metų antroje pusėje „Keliauk Lietuvoje“  vykdys pirmąjį realų tyrimą, kurio rezultatus skelbs viešai, tačiau bandomojo tyrimo rezultatais Druskininkai džiaugiasi jau dabar.

Dineikos sveikatingumo parkas didžiuojasi turininga istorija – gydomąją ir fizinę kultūrą derindami su gamtiniais veiksniais, parko specialistai sulaukė plataus pripažinimo. Dar 1924 m. įkurtas sveikatingumo parkas buvo ir antrasis nudistų parkas Europoje. Čia žmonės mankštinosi be drabužių, kad taptų sveikesni judėdami saulėje ir grūdintųsi vėjyje. Pasakojama, kad kasdien jame apsilankydavo po tris tūkstančius žmonių.

Pavasarį K. Dineikos sveikatingumo parkas pasipuoš gėlynų jūra ir lauks sugrįžtančių lankytojų, norinčių pasimėgauti unikaliu gamtos prieglobsčiu.  Iš šimtamečių tradicijų kylanti saulės, oro, vandens procedūrų ir mankštos harmonija po ilgo karantino laikotarpio atneš teigiamas emocijas – atgaivins ir kūnus, ir sielas.

 

Visit Druskininkai