fbpx
A A
A A

„Kino kelialapio“ TOP10 – riešutų duona skaniausiai kvepia kaimelyje prie Druskininkų

2021.02.09

„Kino kelialapyje“ – riešutų duona kvepiantis kaimelis šalia Druskininkų

Nacionalinė turizmo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ pristatė „Kino kelialapį“ – 10 idėjų popandeminėms kelionėms po Lietuvą, susijusių su jausmingų lietuviškų filmų lokacijomis.

Tarp 10 lokacijų – ir legendinė „Riešutų duona“, filmuota visai šalia Druskininkų, Žiogelių kaime.

Nors kino turizmas Lietuvoje žengia tik pirmuosius žingsnius, siūloma per likusį karantiną panirti namuose į lietuviško kino pasaulį, o prasidėjus turistiniam sezonui – atrasti nufilmuotas vietas realybėje. Juk sakoma, kad kino juostoje užfiksuotose vietovėse lieka dalis kino pasaulio magijos.

Riešutų duona

Išlikusi „Riešutų duonos“ filmavimo vieta – autentiška dzūkiška sodyba

„Tai buvo seniai. Štai čia, tarp rugių ir bulvių laukų, plačiai išsidriekusiam Lietuvos miestely, kuris vaikystėje man atrodė pačiu didžiausiu ir svarbiausiu pasaulyje miestu. Ką ten Paryžius, Londonas ar Rio de Žaneiras! Mūsų vienintelėje gatvėje už sukrypusių tvorų, už baltai dažytų langinių, tryško nepaprastas gyvenimas ir niekur niekur neregėtos aistros“.

Taip prasideda Arūno Žebriūno režisuota pirmoji lietuviška tragikomedija „Riešutų duona“ (1977 m.) apie kaimynų Šatų ir Kaminskų nesantaiką, tarp jų perbėgusį karvės šešėlį ir pirmąją Andriaus Šato (aktorius Algirdas Latėnas) bei Liukos Kaminskaitės (aktorė Elvyra Piškinaitė) meilę, kvepiančią riešutų duona.

Beveik visas filmas susuktas Žiogelių kaime, Druskininkuose.  Tai – senas, miškų apsuptyje įsikūręs etnografinis panemunių dzūkų kaimas.  Leidžiantis į pasivaikščiojimą po tikrą dzūkišką mišką, prie upės atsiveria gražus vaizdas į kitame Nemuno krante esančius Liškiavos bažnyčią ir vienuolyną. Kaime išlikusi autentiška dviejų galų dzūkiška sodyba, kuri juostoje buvo Šatų šeimos namais. Kaminskų sodyba su nuo jų aistrų griūvančiomis medinėmis kolonomis buvo sukurta filmo dailininko.

Žiogeliai - riešutų duonos sodyba

Filme užfiksuoti ir Alantos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios bokštai (Molėtų r.), o choro su kirpėjos Irenos Meškutės solo pasirodymas buvo nufilmuotas ant Užutrakio rūmų laiptų (Trakų r.).

Pasibaigus pandemijai – atgaiva Dzūkiškos gamtos apsuptyje

Pasaulio turizmo organizacija skelbė per pastaruosius metus fiksuojanti vis augančius turistų srautus, kurių kelionės krypties pasirinkimą lemia motyvacija aplankyti žymių filmų lokacijas.

Ieškodami naujų kelionių patirčių, Žiogeliuose turėsite galimybę pamiršti miesto triukšmą ir dulkes. Galėsite ne tik tik pajusti kino magiją, pamatyti legendinę filmavime naudotą sodybą, bet ir išbandyti visus kaimiško gyvenimo malonumus ir pramogas. Daugiau informacijos apie kaimo turizmą Žiogeliuose rasite čia.

Dar daugiau su jausmingu kinu susijusių lokacijų rasite „Kino kelialapyje“.

Parengta pagal „Keliauk Lietuvoje“ ir Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro informaciją.

Visit Druskininkai