fbpx
A A
A A

Narcizų simfonija Druskininkuose: milijonas žiedų, kerinti muzikos ir vaizdų dermė

2023.04.20

Sušilus orams ir saulei vis labiau lepinant žemę, Druskininkuose prasideda gėlėtas ir žalias kurorto gyvenimo etapas. Parke tarp Druskonio ežero iki pat Vijūnėlės tvenkinio jau visu grožiu skleidžiasi garsieji narcizų laukai. Pirmosios pavasario gėlės užima beveik visą laisvą parko plotą (14,4 ha) ir jų žydi beveik milijonas. Gelsvų atspalvių jūrą įspūdingai papildo japoniškų sakurų alėja abipus pėsčiųjų tako nuo ežero link tvenkinio. Savaitgalį vyksiančioje Narcizų žydėjimo šventėje laukiama daugybės svečių iš visos Lietuvos kampelių ir užsienio, tad praleisti progą pasigrožėti šiuo kvapą gniaužiančiu reginiu tiesiog nedovanotina.

„Druskininkų kurortas gyvas ištisus metus, tačiau ta milijoninė žydinčių narcizų jūra kasmet pritraukia tiek žmonių, kad tiesiog širdis džiaugiasi, – šypsosi Druskininkų meras Ričardas Malinauskas. – Prieš dvylika metų gimusi idėja pasiteisino šimtu procentu, o pandemijos metu kilus minčiai pratęsti galimybę grožėtis žiedais tamsiu paros metu, buvo pasitelktos skaitmeninio meno galimybės, lazeriai, šviesos efektai, muzikinis fonas. Tai leido sukurti tiesiog fantastiškus vaizdus. Tad nuoširdžiai kviečiu visus šį savaitgalį apsilankyti kurorte ir savo akimis pamatyti tą grožį.“

Muzikiniai meilės akordai

Narcizų žydėjimo šventės pradžią jau penktadienį Pramogų aikštės scenoje paskelbs vyrų vokalinis ansamblis „Quorum“. Ansamblis unikalus savo skambesiu, nes a capella dainuojantys atlikėjai,  atlikdami originalias aranžuotes, dažnai improvizuoja, taip suteikdami kūriniui kiekvieną kartą vis kitokį atspalvį, įterpdami muzikos instrumentų garsus, išgaunamus tik balsu.

Vėjyje švelniai siūbuojat narcizų karūnoms, parkas taps tikra ramybės ir harmonijos oaze. Jutiminius įspūdžius sustiprins sklindančios gyvos muzikos melodijos. Dienos metu skambės švelnūs gitarų garsai, romantiškos saksofono improvizacijos, o druskininkietė atlikėja Indraya savo dainomis ir pulsuojama gera energija neleis nuo jos atitraukti akių. Svajinga, jauki, šilta ir kvepianti atmosfera kvies sukti ratus takais ir tiesiog  grožėtis vaizdais.

Spindintys karaliai, puošnūs ponai ir spalvoti burbulai

Romantišką atmosferą kurs parko takeliais lėtai ir oriai vaikštinėjantys puošniais rūbais apsirėdę 19 a. kurorto ponai, kuriuos įkūnys Druskininkų gidų grupė „Artelė“. Savaitgaliui žavingos gidės parengė net tris ekskursijas, kurių metu prikels iš praeities spalvingas ir nepamirštamas  kurorto istorijas, kūrybiškai prakalbins miestą ir jo detales, supažindins su dabarties talentingais meno kūrėjais ir jų darbais.

Prie Vijūnėlės tvenkinio Burbulų dėdė vaikams sukurs tikrą muilo burbulų fiestą. Vidurdienį parke linksmas akimirkas dovanos po parką vaikščiojantys saulėje spindintys veidrodiniai personažai – orūs karaliai ir vaikų numylėti vienaragiai. Tiek jie, tiek aukštaūgiai kojūkininkai mielai pozuoja, tad nuotraukos bus puikios.

Įspūdinga dovana šventės svečiams

„Beje, kalbant apie pastaruoju metu itin populiarias fotosesijas, – šventės metu mėgstančių fotografuotis ir filmuotis laukia ypatinga Druskininkų staigmena-dovana, – sako Druskininkų savivaldybės Turizmo, komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja Vaiva Žagunienė. – Specialiai parke lankytojams pastatyta vaizdo asmenukių kamera gražiausius šventės vaizdus leis įamžinti išskirtiniu būdu ir jais pasidalinti.“

Šia kamera bus galima sukurti įsimintiniausias besisukančias vaizdo asmenukes – po vieną, poromis ar su būreliu draugų. Kamerai aplink jus apsisukus 360° kampu, per minutę bus pagamintas kokybiškas 15 s vaizdo įrašas, visiškai paruoštas dalinimuisi įvairiuose socialiniuose tinkluose. Fone bus žydinčių narcizų laukai, o kad vaizdas būtų tobulas, bus labai svarbu kuo daugiau judėti, šokti, suktis ir šypsotis!  Paslauga bus teikiama parke šeštadienį nuo 15 iki 22 valandos.

Žydėjimo paslaptis išsiskleis naktį

Didžiausias siurprizas  ir stulbinantis reginys  žydinčiuose laukuose lankytojų lauks sutemus.  Vakare, nuo 21 valandos, žydinčią erdvę užlies efektingas šviesų ir spalvų žaismas, kuris sukurs neįtikėtiną vaizdinį. Ne be reikalo renginys šįkart pavadintas „Narcizų simfonija“ – tai milijonai žiedų akims ir užburianti muzikos simfonija ausims.

Gėlynams specialiai parinktos meninės šviesų ir lazerių instaliacijos visą parką nuo Druskonio ežero iki pat Vijūnėlės tvenkinio, baltąjį tiltelį ir mišką sujungs į vientisą vizualią erdvę. Tai sukurs kerinčius vaizdinius. Efektingas šviesų ir spalvų žaismas žieduose naktį bei įsiliejanti užburianti muzika tarsi nukels į kitą dimensiją. Išsiskleis žydėjimo paslaptis. Atsiskleis iiliuzija ir realybė.

Kurorto pramogos – ir kūnui, ir sielai

Šventės metu duris plačiai atvers ir visos Druskininkų kultūros erdvės, siūlančios įvairias meno terapijos paslaugas. Išskirtinį pasiūlymą svečiams parengė Leipalingio dvaras, kviečiantis į teatralizuotą programą „Keturios provincijos dvaro seserys“.

Kaip visada, kurorte laukia visas paketas veiklų, kviečiančių laisvalaikį leisti aktyviai, pamankštinti kojas, protą ir pasikrauti geromis emocijomis: dviračių takai, kuriais keliaujant galima grožėtis nuostabia kurorto gamta, lauko treniruokliai, SPA paslaugos kūno atgaivai, gurmaniški patiekalai ir desertai išrankiausiems skoniams.

Vilniaus alėjoje nusidriekusioje mugėje dėmesį trauks stirtos šviežutėlių pyragų, šimtalapių, šalta gira, šviežiai rūkyta žuvis, ūkininko lašinukai, kiti skanumynai. Tautodailininkai, amatininkai ir kiti auksarankiai pasirūpins, kad norintys čia rastų kuo apsirengti, pasidabinti, papuošti namus ir sodybas.

Įkvėpti žydėjimo, pažadinkite polėkį ir praplėskite kultūrinę patirtį. Druskininkuose prasideda pavasario simfonija, tad nedelsdami planuokite kelionę!

ŠVENTĖS PROGRAMA

Visit Druskininkai