fbpx
A A
A A

Narcizų žydėjimas Druskininkuose: lyg žemėn nusileidęs žvaigždėtas dangus

2021.04.20

Ar žinote, kad balandis, antrasis pavasario mėnuo, mūsų tautosakoje vadintas ypatingai gražiu vardu – Žiedų mėnesiu? Pagal romėnų kalendorių šis mėnuo yra globojamas Veneros – meilės ir grožio deivės. Paskutinį balandžio savaitgalį narcizų žydėjimas Druskininkuose visa tai sujungs į vieną ir sukurs neįprastą ir tikrai išskirtinį reginį.

Pražydę žvaigždynai

„Pusė milijono narcizų žydės jau dešimtą pavasarį, o pirmą kartą įspūdingais gėlių laukais bus galima grožėtis ir naktį, – sako Druskininkų meras Ričardas Malinauskas. – Sutemus įsijungs specialiai tam pritaikytas apšvietimas, kuris  žydinčius gėlynus pavers dar įspūdingesniu vaizdiniu. Atrodys, lyg dangus nusileido žemėn. Taip Druskininkai pasitiks gražiausią metų laiką.“

Šiomis dienomis nuostabusis Druskininkų parkas tarp Druskonio ir Vijūnėlės ežero nusidažys sodriu pražydusių narcizų geltoniu. Oras prisipildys saldaus žiedų aromato, kuris svaigins, atpalaiduos, kvies mylėti ir svajoti. O kur dar rausvų sakurų žiedlapių lietus, primenantis, koks trumpas mūsų buvimo laikas, tad juo džiaugtis reikia čia ir dabar. Ir visa širdimi.

Sako, balandį danguje sušvinta įmantrūs žvaigždžių raštai. Jei trokštate stiprių įspūdžių, aplankykite Druskininkų parką naktį: sodriai kvepiančiame narcizų lauke atsivers tikri nakties lobynai. Tamsoje žydinčią erdvę nuklos efektingas šviesų ir spalvų žaismas, kuris sukurs įspūdį tarsi danguje mirgantys žvaigždynai … nusileido ant žemės. Nutūpę dangaus šviesuliai paskleis deimantinį žėrėjimą, o pasklidę žvaigždžių ūkai seks paslaptingą švytinčios nakties pasaką.

Narcizų žydėjimas Druskininkuose

Melodingas pavasario polėkis

Vėjyje švelniai siūbuojat narcizų karūnoms, jutiminius įspūdžius sustiprins iš įvairių vietų sklindantys muzikos garsai. Savaitgaliui druskininkiečiai parengė platų muzikinį meniu visiems skoniams.

Penktadienio vakarą kažkur iš balkono suskambėję specialiai šiai progai parinkti Lietuvoje muzikos gerbėjams gerai pažįstamų druskininkiečių Roe Deers, Gustavo, Midis ir Padegimo muzikiniai takeliai išvalys mintis nuo rūpesčių ir kvies šokti, kartu dainuoti ar tiesiog mojuoti parskridusiems paukščiams .

Šeštadienio ir sekmadienio popietę įsikūrę gamtai draugiškame Muzikuojančiame autobusiuke atlikėjai Anatolijus, Karolina Rastenytė, Rūta Kotryna ir Ronata suras jus bet kurioje parko vietoje ir pakvies į romantišką pasimatymą ar aistringam šokiui. Saksofonistai Rokas Barzdžius ir Tomas Čiukauskas juslingai kalbins instrumentus, o Indraya paskleis švelnių melodijų spiečių.

Įkvėpti žydėjimo

Narcizų žydėjimo Druskininkuose įspūdį sustiprins netikėtomis formomis pristatyta Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos moksleivių dailės kūrinių paroda „Spalvų takais“. Parodoje bus eksponuojama per 40 kūrybinių darbų, kuriuos įvairiomis tapybos technikomis sukūrė mokyklos mokiniai nuo 6 iki 16 metų. Tai kompozicijos, natiurmortai, peizažai.

„Pasivaikščiokite tais takais, kuriais mokinius kasdien veda jų mokytojai, – kviečia Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos direktorė Onutė Olšauskienė. – Pasidžiaukite nuoširdumu, kūrybingumu ir išradingumu besiskleidžiančiais vaikų kūrybos darbais.“

„Pameditavę narcizų laukuose, būtinai užsukite į tas Druskininkų kultūros erdves, kurios siūlo šiandien taip mums reikalingas meno terapijos paslaugas, – ragina Druskininkų savivaldybės Turizmo, komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja Vaiva Žagunienė. – Duris jau atvėrė Druskininkų miesto muziejus ir galerija, lankytojus į parodų erdvę kviečia Druskininkų amatų centras „Menų kalvė“. Anot jos, pažadinti savo kūrybinį smalsumą lankytojai galės parodose ir jų pristatymuose, kurie planuojami specialiai šiam ypatingam pavasario savaitgaliui Druskininkuose. Beje, lankytojų patogumui balandžio 23 d. ir 24 d. Druskininkų miesto muziejus ir Galerija dirbs nuo 10 val. iki 23 val.

  • Druskininkų vitražo simpoziumo „Čiurlionio atspindžiai” 2015–2020 m. sukurtų vitražų projektų paroda Druskininkų miesto muziejaus galerijoje. Paroda veiks iki balandžio 21 d.
  • Arvydo Kumpio Japonijos fotografijų parodos „Pavasario portretai” pristatymas Druskininkų miesto muziejaus terasoje balandžio 23 d. (penktadienį) 16 val. Parodą apžiūrėti bus galima iki gegužės 23 d. Druskininkų miesto muziejaus galerijoje.
  • Šventinės ikonų parodos „Sugrįžusios” iš Andrej Balyko kolekcijos atidarymas Druskininkų miesto muziejuje balandžio 24 d. (šeštadienį) 12 val. Paroda veiks iki birželio 24 d.

Amatų centras „Menų kalvė“ kviečia į parodą  „ŽEMAITIJOS DVASIA“. Tai profesionalių dailininkų, Palangos kūrybinės grupės „Mostas“ narių Ievos Litvaitytės, Redos Rimkutės  Ščerbakovienės, Romo Pauliko, Rasos Užpelkytės, Gražinos Oškinytės, Gražinos Eimanavičiūtės, Dovilės Oškinytės, Eglės Lipinskaitės kūryba: akvarelė, tapyba, miniatiūros. Autoriai dalinasi savo kūrybiniais įkvėpimais, žemaitiška energija, prabyla sodria meno kalba. Parodą galima aplankyti antradieniais–šeštadieniais nuo 10 iki 18 val.

Savo ekspozicijas lankytojams jau atveria ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio namai-muziejus ir V. K. Jonyno galerija, kur pristatomos trys parodos. Šeštadienį lankytojų patogumui darbo laikas pratęsiamas iki 20 valandos, o sekmadienį čia bus galima apsilankyti nemokamai.

Narcizų žydėjimas Druskininkuose

Kelionių viražai tarp dangaus ir žemės

Išradingieji organizatoriai druskininkiečiams ir kurorto svečiams rengia visą paketą veiklų, kviečiančių laisvalaikį Druskininkuose leisti aktyviai, pamankštinti kojas, protą ir pasikrauti geromis emocijomis.

„Druskininkuose įrengta daugiau kaip 60 km dviračių takų, ir jie driekiasi ne vien po miestą, – sako Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro vadovas Rimantas Palionis. – Jais keliaudami galite grožėtis nuostabia kurorto gamta bei aplankyti lankomiausias kurorto vietas. O jei dviračio neturite, nuomos paslaugą mieste atrasite nesunkiai.“

Artėjantį savaitgalį Druskininkuose laukia ne tik pavasariški narcizų žvaigždynai, bet ir nuotykiai kurorto žvaigždžių orbitoje. Populiarumo viršūnėje atsidūrusios šeimoms skirtos orientacinės intriguojančiu pavadinimu „Žvaigždžių orbita“  šįkart vyks … dviračiais! Taigi, čiupkite į komandą savo namų ūkio narius, išsirinkite tinkamą laiką ir registruokitės žaidimui. Jūsų laukia nepaprasta kelionė po Druskininkus ir atnaujintus kurorto dviračių takus, pačios įvairiausios misijos ir užduotys. Vienur reikės kažką surasti, kitur nusifotografuoti su visa komanda kartu prie tam tikro objekto, išspręsti užduotį ir pan. Unikalus žaidimo formatas (komandos startuoja skirtingu metu, išvengiama susibūrimų ir fizinio kontakto, žaidimo metu kontaktuojama virtualiai) užtikrins dalyvių saugumą.

Druskininkuose visada atrasi, pamatysi ir sužinosi ką nors vertinga. Smalsių svečių labai išsiilgę kurorto gidai pasirengę pasakoti daug įdomių istorijų ir atskleisti dar negirdėtų paslapčių. Galite rinktis  keliones po senuosius Druskininkus: istoriją nuo Druskininkų atsidarymo, kurortą lenkiškojo ar carinės Rusijos laikotarpiu, praeiti žydų istorijos mieste keliais, o gal norėtumėte sužinoti, kas buvo ir vyko iki kurorto atsiradimo? Jei istoriją jau žinote, tuomet tikrai verta pasirinkti vieną iš gido Antano gamtos istorijų – apie Dzūkijos nacionalinį parką, įstabųjį Raigardo slėnį ar kitus saugomų teritorijų slėpinius. Tereikia iš anksto užsiregistruoti ir pasirinkti norimą kelionę.

Orientacinės dviračiais Druskininkuose

Saugumas ir supratingumas = gera nuotaika

„Rengiamės ypatingam kurorto įvykiui – narcizų žydėjimui Druskininkuose, – sako Druskininkų kultūros centro direktorė Rimutė Viniarskaitė. – Šis laikas visuomet į kurortą pritraukia daugybę žmonių, tad stengsimės jiems sukurti gerą atmosferą, maksimaliai laikydamiesi saugumo priemonių.“

Anot direktorės, saugumui bus skirtas didelis dėmesys, todėl lankytojų prašoma stebėti erdvių ženklinimą. Parke patruliuos policijos pareigūnai, kurie geranoriškai primins saugumo rekomendacijas.

„Tačiau didžiausio supratingumo tikimės iš pačių svečių, atvykusių pasigėrėti įstabiu reginiu, – sako R. Viniarskaitė. – Tikimės, kad sąmoningumas ir  pačių noras saugoti save ir kitus nesukurs neigiamo precedento ir nesugadins nuotaikos.“

Daugiau informacijos apie reginį – druskininkai.lt/narcizai

Nuotraukos – Justas Šeibokas, ilovedruskininkai

Parengė – Druskininkų kultūros centras.

Visit Druskininkai