fbpx
A A
A A

Nauja paroda M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje

2021.07.09

Audronė Zupkienė
SIUVINĖTAS ČIURLIONIS

Audronė Zupkienė gimė (1973) ir augo Panevėžyje. Dar vaikystėje susidomėjo siuvinėjimo subtilybėmis, jų nepaleido ir paauglystėje, tačiau, pradėjus studijuoti medicinos mokslus, hobis buvo užmirštas. 1995 m. pasuko į Kauną atlikti akušerinės praktikos, ten ir liko.

Jau 25-erius metus A. Zupkienė dirba Kauno klinikose akušere ir užtikrintai gali pasakyti, kad savo darbą labai mėgsta. Anot sesers Miglės, Audronė – tikra patriotė, o jos vertybių skalės viršuje – šeima bei jos darna.

Prieš dvi dešimtis metų ėmė kirbėti mintis, kad kažko gyvenime trūksta. „Ėmiau vis dažniau nerasti sau vietos, atrodė, kad gyvenime ne viską darau taip, kaip turėčiau. Šis pojūtis persekiojo maždaug penketą metų, kol galiausiai vėl atradau siuvinėjimo džiaugsmą. Išsiuvinėjus kelis paveikslus, vis dažniau sapne iškildavo Mykalojaus Konstantino Čiurlionio pavardė“, – prisimena A. Zupkienė.

Dar didesnį įkvėpimą autorė pajuto kartu su vyru apsilankiusi Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje ir išvydusi paveikslą „Žinia“. Žvelgiant į jį, kūrėjos širdyje įsivyravo ramybė, o, pabandžius šį paveikslą išsiuvinėti kryželiu, keisti sapnai liovėsi.

Įminusi sapnų pavidalu atneštą mįslę ir baigdama siuvinėti paveikslą „Žinia“, netrukus vaikščiodama pajūriu rado kitą užuominą – akmenį, kuris buvo labai panašus į M. K. Čiurlionio paveikslą „Ramybė“. Taip gimė mintis, koks buvo siuvinėjamas kitas paveikslas. Po kurio laiko atsirado dar keli paveikslai: „Pasaka (Karalių pasaka)“, „Karalaičio kelionė“ II paveikslas iš triptiko, „Bičiulystė“, „Praeitis“ ir toli gražu dar ne pabaiga…

Pasak pačios autorės, išsiuvinėti vieną paveikslą užtrunka nuo vienerių iki pusantrų metų. Autorė šiai savo aistrai laiko negaili, o siuvinėjimo reikmenis visur vežasi kartu – kad būtų pasirengusi užklupus įkvėpimui. Autorė pabrėžia niekada nesėdanti dirbti lydima negatyvių emocijų. „Noriu nuoširdžiai padėkoti savo vyrui Vidmantui ir dukrai Ugnei už tai, kad visuomet palaiko ir skatina. Esu dėkinga ir paveikslų rėmintojams iš Panevėžio Andriui Tulabai ir Kęstučiui Švėgždai „Rėmų parduotuvė“ už nepaprastai kruopštų ir profesionalų darbą.

Ilgametis pomėgis siuvinėti – ne vienintelis A. Zupkienės hobis. Autorė yra ir aktyvaus gyvenimo būdo šalininkė – itin mėgsta važinėtis dviračiu, plaukti baidarėmis Lietuvos upėmis ir daug vaikščioti miško takeliais. Taip pat domisi ekologija, gamtos tausojimu, tvariu vartojimu.

Paroda eksponuojama: liepos 10 d. – rugsėjo 5 d.
Parodos atidarymas: liepos 10 d. 15 val. M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje (M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkai).

Visit Druskininkai