fbpx
A A
A A

Nauja paroda M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje

2021.06.28

Adelberto Nedzelskio kūrybos paroda

A. Nedzelskis – menotyrininkas, dailininkas, pedagogas, muziejininkas – buvęs ilgametis M. K. Čiurlionio memorialinio muziejaus vadovas ir Druskininkų miesto muziejaus direktorius; daugelio straipsnių apie Druskininkų kultūrinį gyvenimą, parodų katalogų, įvairių leidinių apie M. K. Čiurlionį autorius, respublikinių grupinių ir autorinių parodų dalyvis Lietuvoje ir užsienio šalyse; jo darbų yra įsigiję Lietuvos muziejai, įvairių šalių privatūs asmenys.

A. Nedzelskis gimė Rietave 1933 metais, ten augo , baigė vidurinę mokyklą. 1948-1958 m. tremtyje Buriatijoje dirbo, kaip miško darbininkas. Grįžęs į Lietuvą mokėsi Telšių taikomosios dailės mokykloje, medžio skyriuje. Baigęs, pagal paskyrimą atvažiavo į Druskininkus, dirbo vidurinėje mokykloje darbų mokytoju.

Kultūros metraštininkas ir meninio gyvenimo Druskininkuose kūrėjas A. Nedzelskis daugiau nei tris savo gyvenimo dešimtmečius paskyrė nuosekliam, kruopščiam darbui M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje, nuoširdžiai skleisdamas žinią apie genialaus menininko kūrybinį palikimą. A. Nedzelskiui vadovaujant M. K. Čiurlionio memorialiniam muziejui (nuo 1964-ųjų iki 1997-ųjų), garsas apie M. K. Čiurlionio namus-muziejų Druskininkuose pasklido toli už Lietuvos ribų. Nuo 1980 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. 1997-aisiais A. Nedzelskis apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino I laipsnio medaliu.

Savo kūrybos parodoje A. Nedzelskis pristato pastelės, akrilo bei medžio mozaika kurtus darbus. Kūriniuose vyrauja gamtos tema. Paklaustas ar yra kūrinių ar technikos, kuriuos norėtų išskirti šioje kūrybos parodoje, A. Nedzelskis kukliai teigia, kad „patys geriausi darbai tie, kurie dar nesukurti“.

Paroda eksponuojama 2021.06.29 – 2021.09.26 M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje (M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkai).

 

Visit Druskininkai