fbpx
A A
A A

Nauji reikalavimai renginių žiūrovams ir dalyviams

2020.09.14

Vyriausybės sprendimu nuo rugsėjo 1 d. kultūros, pramogų bei kitų renginių ir susibūrimų žiūrovai (dalyviai), norintys dalyvauti renginiuose, turės iš anksto pranešti renginio organizatoriui elektroniniu būdu.

Kultūros ministras, vadovaudamasis rugpjūčio 26 d. valstybės lygio nepaprastos padėties (ekstremaliosios situacijos) valstybės operacijų vadovo sprendimu, įsakymu patvirtino patarimus renginių organizatoriams dėl žiūrovų (dalyvių) surašymo elektroniniu būdu.

Renginių rengėjai turi surinkti šiuos asmens, planuojančio dalyvauti renginyje, duomenis: vardą, pavardę, telefono ryšio numerį, gyvenamosios vietos duomenis (gatvės pavadinimą, namo ir buto numerį, miestą, savivaldybę, šalį). Šie duomenys renkami tiesiogiai iš žmonių ir tvarkomi tik COVID-19 ligos (koronaviruso užkrato) užkardymo priemonių įgyvendinimo tikslais. Duomenys bus saugomi ne ilgiau kaip 21 dieną po įvykusio reginio ir po to iš karto sunaikinti. Gavus Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prašymą, epidemiologinės diagnostikos tikslais šie duomenys centrui turės būti pateikti ne vėliau kaip per dvi darbo dienas.

Registravimas elektroniniu būdu gali būti vykdomas naudojant mobiliąją aplikaciją, išankstinį užsirašymą renginio rengėjo nurodytu elektroniniu paštu, išankstinį užsirašymą internetu renginio rengėjo nurodytoje interneto svetainėje ar kitoje elektroninės prieigos vietoje, užsirašymą elektroniniu būdu prieš patenkant į renginį (renginio vietoje), užsirašymą renginio rengėjui pasitelkiant pagalbinius asmenis renginyje, kurie renginio žiūrovų ir (ar) dalyvių duomenis surenka elektroniniu būdu, taip pat ir kitais panašiais būdais.

Vyriausybės sprendimas dėl renginių žiūrovų (dalyvių) elektroninio surašymo nuo rugsėjo 1 d. leis neberiboti atvirose ir uždarose erdvėse rengiamų renginių žiūrovų (dalyvių) skaičiaus, tačiau kartu padės rūpintis koronaviruso valdymu. Jei rengėjai surašyti asmenų negali, renginyje leidžiama dalyvauti ne daugiau nei 300 žiūrovų.

Visit Druskininkai