fbpx

Netikėta gamtos dovana Druskininkams – pernakt sužydėjo narcizų jūra (nuotraukos)

2021.04.01

Ši naujiena buvo balandžio 1-osios pokštas. Tikimės, kad narcizai iš tiesų sužydės jau greitai 😉

Gamta įteikė dovaną: prieš pat Velykas Druskininkuose sužydėjo narcizai

Atšilę orai ir pavasario saulė padovanojo druskininkiečiams netikėtą dovaną – prieš pat Velykų šventę kurortą papuošė sužydėjusi narcizų jūra. Pernakt išsiskleidę narcizai jau dabar traukia norinčius nusifotografuoti, žmonės įspėjami laikytis atstumo ir saugumo reikalavimų.

Kol kas šiuo fenomenaliu reginiu dėl uždaryto judėjimo tarp savivaldybių gali pasidžiaugti tik druskininkiečiai. Prie narcizų fotografavęsi vietiniai gyventojai vylėsi, kad įspūdingą narcizų jūrą dar spės pamatyti į kurortą užsukę svečiai ir sakė neatsimenantys, kad narcizai kada nors būtų sužydėję taip anksti. „Tikriausiai tai tikra gamtos dovana pandemijos ir karantino išvargintiems miesto gyventojams,“ – sakė jie.

Gamtos tyrimų centro Botanikos instituto atstovas Vytautas Lazdelis, paklaustas apie anksti pražydusius narcizus teigė, kad nevertėtų stebėtis tokiu ankstyvu gamtos pabudimu. „Tai vis globalinio atšilimo pasekmės. Žinoma, reginys įspūdingas, tačiau tokių anomalijų ir kraštutinumų dėl žalingos žmogaus veiklos kasmet didėja. Turėjome neįprastai šaltą žiemą, nenustebčiau jei vasarą turėtume diametraliai priešingą situaciją – tai yra, alinančiai karštas temperatūras. Iš kitos pusės, Druskininkai, kaip vienas ekologiškiausių Lietuvos miestų, tikrai nusipelnė tokios gamtos dovanos.“

Artėjančios Velykų šventės „Įsupk Velykas Druskininkuose“ programa

Narcizų jūra Druskininkuose

Narcizai Druskininkuose

Nuotraukos – @ilovedruskininkai

Visit Druskininkai