fbpx
A A
A A

Pirmų kartų vasara Druskininkuose: kurortas nustebino naujomis patirtimis

2021.08.13

Sakoma, kad tikrasis gyvenimas susideda iš pirmų kartų – kol jų dar turime, tol esame jauni. Druskininkų kurortas pandemijos išvargintus žmones šią vasarą pakvietė pirmuosius kartus išgyventi dar kartą, atrasti dar nepažintus pojūčius bei nuspalvinti savo kasdienybę tikrais, gamtos ir šimtamečių sveikatingumo tradicijų įkvėptais potyriais. Druskininkai tapo tikrąja vasaros sostine – pasiilgta, išlaukta, suteikiančia galimybę pakilti virš kasdienių rūpesčių ir nubraukti dulkes nuo primirštų gyvenimo malonumų. Įkvepiančia naujam jėgų antplūdžiui ir leidžiančia suvokti, kad gyvenimas tęsiasi… ir kad jis yra nuostabus.

Kurortas, kuris moka nustebinti

Druskininkai gali tapti pabėgimu nuo didmiesčio triukšmo – čia atrandama taip reikalinga ramybė ir gamtos prieglobstis. Tačiau tai yra ir miestas, kuris moka nustebinti – nesvarbu, kuriam laikui čia apsistosi, įvairių pirmų kartų patirtys tiesiog neišvengiamos.

Skambus žodis laisvei ir naujai išgyventiems pirmiems kartams buvo ištartas dar paskutinį pavasario savaitgalį, kuomet Druskininkai pakvietė Lietuvą kartu pasitikti vasarą ir pagaliau atidaryti kurortą svečiams. Kurortas tapo viena didele miesto-festivalio KURORT IN scena, o Druskonio ežeras nušvito rekordinio lazerių skaičiaus projekcijų spektakliu. Stebėdami šį reginį nuo ežero kranto, ar romantiškai plūduriuodami apšviestame ežere laiveliuose tapo liudininkais, kaip vasaros sostinė vėl ima pulsuoti gyvybe.

Iš tiesų, auksinė taisyklė, galiojanti kurorte jau daugiau nei 200 metų, skelbia: teigiamos emocijos – geros savijautos pagrindas.

Tą patvirtina gražiausiu Lietuvoje pripažintas muzikinis fontanas, Druskininkų svečius užburiantis muzikos, čiurlenimo ir šviesų šou. Pačiame Druskininkų centre, Gydyklų parke jau nuo 2011 metų veikiantis muzikinis fontanas yra viena mėgstamiausių vietinių ir miesto svečių vietų bei bene populiariausia lankytina vieta Druskininkuose.

Miesto atidarymo šventė davė pradžią sugrįžusiems reginiams – po jos Druskininkuose muzikos ir menų festivaliai bei kiti išskirtiniai renginiai seka vienas po kito. Festivaliai „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“, „Fortepijoninės muzikos vasara Druskininkuose“ kiekvienais metais suteikia nepamirštamų įspūdžių meno ir kultūros mylėtojams. Druskininkai skatina nebijoti būti kitokiu – tai miestas, įkvepiantis kurti. Kūryba išlaisvina fantaziją, o kiekvienas mūsų kūrinys – mažas stebuklas ir naujai išgyventas pirmas kartas.

Rugpjūčio pirmą savaitgalį miestą užplūsta šunų mylėtojai, susirenkantys į tarptautinę šunų parodą, o pirmųjų kartų vasara rugpjūčio 20-22 d. bus vainikuojama švente „Vasaros aidai“, kuri pasiūlys įdomią ir intriguojančią programą visų amžių grupių lankytojams.

Druskininkai – tai gurmaniškasis Lietuvos kurortas, kalbant ne vien apie meną, muziką ir kultūrą. Čia gali atrasti ir pirmą kartą išbandyti dar nepažintus skonius – kurorte galima suskaičiuoti daugiau nei dvi dešimtis restoranų, viliojančių įdomiais, skaniais ir sveikais patiekalais. Karantino metu jie intensyviai ruošėsi – šią vasarą miesto svečiai ir gyventojai yra tiesiog pamaloninti skonių įvairove. Kurorto gurmaniškasis skonio meniu pasipildė ir naujais siurprizais – atidarytas japoniškos virtuvės restoranas „Tomoko“. Restoranas įsikūręs prie pat šiais metais duris atvėrusios „Tech Spa“ – ši unikali „co-working“ ir „co-living“ erdvė tapo viena laukiamiausių turizmo naujienų. Druskininkai jau seniai yra įgavę kurorto ir tobulos vietos poilsiui statusą, tačiau dabar į Druskininkus galima perkelti ir savo darbo vietą.

Pirmųjų kartų atradimo džiaugsmas

Druskininkai pilni atradimų ir nesibaigiančių pirmųjų kartų potyrių – tuo dar kartą įsitikino į išsiilgtą kurortą vėl sugrįžę turistai.

Glostantis plaukus vėjas lekiant dviračių takais, nusidriekusiais 60 km per pušynus iš miesto centro. Po kojomis atsiverianti Druskininkų panorama iš skrydžio Lynų keliu. Pirmą kartą išgirstos Druskininkų legendos. Pirma kartą nuo delno nusklendžianti boružė vaiko delne. Visa tai tikra ir autentiška. Visa tai – tikroji Druskininkų, kaip vasaros sostinės esmė.

Ieškodami naujų patirčių kartais nesusimąstome, kad autentiški dalykai ir dar nepatirti pirmi kartai slypi mūsų turtingoje istorijoje, protėvių amatuose ir papročiuose. Ne visi vaikai yra matę, kaip atsiranda medus, kaip kūrenama krosnis, ne visi girdėjo tikrą dzūkų tarmę. Druskininkų apylinkėse tikruose dzūkiškuose ūkiuose gali pamatyti, kaip vietos gyventojai gamina sūrius, išgauna medų, šoka tautinius šokius ir žaidžia senovinius žaidimus.

Edukacines programas ir vakarones Druskininkų apylinkėse organizuoja „Sūrūs vėjai“. Tautinius amatus – žvakių liejimą, kiaušinių marginimą vašku, šiaudinių sodų ar paukštelių rišimą – galite išbandyti menininkų dirbtuvėse „Menų kalvė“. Pirmą kartą liesite savo rankomis pagamintus suvenyrus „Sūrios pamokos“ metu. Tradicinį šakotį išsikepsite edukaciniame užsiėmime „Romnesoje“.

Dar vienas neatrastas deimantas slypi vos už 5 km nuo Druskininkų, kur įsikūręs Antano Česnulio skulptūrų ir poilsio parkas. Pasivaikščioti tarp įspūdingų medžio skulptūrų kviečia parko įkūrėjas – vienas geriausių Dzūkijos skulptorių Antanas Česnulis. Kieme stovi paties šeimininko suręstas vėjo malūnas, o už malūno – per dešimtmetį įkurtas parkas, savo grožiu stebinantis ne vieną lankytoją. Kupinas kūrybinės energijos menininkas nė dienos neleidžia laiko veltui. Sodyboje esančios skulptūros išraiškingos charakteriais, nuotaikomis, judesiais. Drožėjo rankos medį stebuklingai prakalbina, jam perteikia žmogaus kūrybinę mintį, naują formą ir naują gyvybę.

Šiais metais Druskininkai taip pat pasirūpino, kad vaikai ir jaunimas vasarą praleistų itin turiningai ir įdomiai – Druskininkuose vyksta daugiau kaip 30 įvairių stovyklų. Vaikai iš visos Lietuvos patiria naujus atradimus meno, sporto, gamtos pažinimo ir kitos veiklose.

Gamtos oazės kampelis

Druskininkai – gausiai gamtos apdovanotas ir miškingiausias Lietuvos kurortas. Kurorto ir jo apylinkių gamta padeda atsipalaiduoti, sumažinti stresą ir įtampą. Miesto centre žaliuoja medžiai, kurortą supa šimtamečiai pušynai. Ramiam atokvėpiui kviečia gamtos oazės kampeliai – parkai ir lauko muziejai.

Karolio Dineikos sveikatingumo parkas didžiuojasi turininga istorija – gydomąją ir fizinę kultūrą derindami su gamtiniais veiksniais, parko specialistai sulaukė plataus pripažinimo. Dar 1924 m. įkurtas sveikatingumo parkas buvo ir antrasis nudistų parkas Europoje. Čia žmonės mankštinosi be drabužių, kad taptų sveikesni judėdami saulėje ir grūdintųsi vėjyje. Pasakojama, kad kasdien jame apsilankydavo po tris tūkstančius žmonių.

Tai gamtos oazės kampelis, kur galima ramiai pavėsinėje paskaityti knygą, pasigrožėti gėlynais, atsipalaiduoti pirtyje, atsigaivinti kaskadinėse maudyklėse ir pasimėgauti saulės voniomis, atsigerti žolelių arbatos aerojonoterapijos paviljone, pasportuoti ant lauko treniruoklių ar tiesiog pasivaikščioti parko takais.

Iš šimtamečių tradicijų kylanti saulės, oro, vandens procedūrų ir mankštos harmonija po ilgo karantino laikotarpio šią vasarą vėl atnešė teigiamas emocijas – atgaivino ir kūnus, ir sielas.

Druskininkų kurortas gyvena harmonijoje su gamta: čia puikios sąlygos sportuoti, pramogauti, leisti laisvalaikį su draugais ar šeima… ir patirti džiugius gyvenimo pirmuosius kartus iš naujo.

Brangiausi šeimos atostogų momentai Druskininkuose

Ar pamenate momentą, kai vaikas išmoko važiuoti su dviračiu? Pasididžiavimo jausmą, kai jis atsistojo ant slidžių ir pirmą kartą nučiuožė nuo kalno? Kaip apibūdintum jausmų antplūdį, pirmą kartą išgirdus tavo vaiko juoką? Tokie pirmi kartai šeimoje yra labiausiai branginamos akimirkos. Druskininkuose su šeima praleistas laikas neužmirštamas visą gyvenimą.

Druskininkų vandens parkas – tai tobula vieta visai šeimai, kur tėveliai gali pramogauti su šeima, ar užsisakyti vaikų priežiūros paslaugą ir atsipalaiduoti suaugusiems skirtoje erdvėje.

Vaikų erdvėje jaunieji lankytojai pasiners į nesibaigiančias pramogas – didelėje erdvėje kojas kutena tikras jūros smėlis, šiltas mineralinis vanduo, kurio mineralizacija kaip Baltijos jūroje (17 g/l), garinė pirtis, pritaikyta specialiai vaikams, karstynės, čiuožyklės, beždžionių tiltas, paslaptingos uolos ir ypatingą nuotaiką kuriančios džiunglių dekoracijos.

Žiemos pramogų komplekse „Snow Arena“ užsiėmimą randa ir jauniausias, ir vyriausias šeimos narys. Jauki ir komfortabili aplinka leidžia pamiršti visus dienos darbus, o laiku su pačiais mylimiausiais žmonėmis galima mėgautis be jokių rūpesčių.

Druskininkų oro linijomis „Lynų keliu“ galima nusikelti iš vieno iš šių objektų į kitą. Kitaip sakant, iš vasaros į žiemą ir atgal! Lynų keltuvas – unikali ekologiška transporto priemonė, su kuria pakeliausite virš Druskininkų pušų viršūnių ir galėsite mėgautis nuostabiu vaizdu iš viršaus. Tai – vienas labiausiai įsimenančių pirmųjų kartų potyrių Druskininkuose.

Padovanokite pirmuosius kartus savo sveikatai

Asmeninį darnos projektą Druskininkuose padeda įgyvendinti iš gamtos kylantys Druskininkų sveikatos elementai.

Druskininkų mineralinio vandens gydomosios ir stiprinamosios galios žinomos ir vertinamos ne vieną šimtmetį. Iš giliausių kurorto gręžinių mineralinis vanduo keliauja ne tik ant Jūsų stalo – jis naudojamas sveikatinimo ir grožio procedūroms visose didžiosiose kurorto sveikatinimo įstaigose.

Purvo procedūros Druskininkuose yra vienos populiariausių. Ilgametės tradicijos ir naujausios technologijos pavertė šias procedūras išskirtinėmis ir turinčiomis itin efektyvų poveikį organizmui. Jos ne tik gydo, bet ir padeda atsipalaiduoti, gerina medžiagų apykaitą, stiprina imuninę sistemą, mažina alergijas, pakelia nuotaiką. Procedūroms naudojamas specialiai paruoštas, mineralais ir mikroelementais praturtintas purvas – taigi procedūros naudingos ir Jūsų grožiui, ir sveikatai.

Miško terapija pastaraisiais metais ypač populiarėja, jos naudą yra įrodę užsienio mokslininkai. Pasivaikščiojimas miške padeda atsipalaiduoti, sumažinti stresą ir įtampą, pakelia nuotaiką. Druskininkų oras yra itin švarus – jo poveikį iš karto pajunta iš didmiesčių ar užsienio atvykę svečiai. Ypač teigiamai švarus oras veikia vaikus. Druskininkuose sudarytos puikios sąlygos būti gryname ore: sportuoti, pramogauti, leisti laisvalaikį su draugais ar šeima.

Šimtmečius puoselėtos sveikatinimo tradicijos kaip niekad svarbios dabar. Druskininkuose – idealios sąlygos padovanoti pirmuosius kartus savo sveikatai.

Įamžink pirmuosius kartus Druskininkuose

Išgyvenai nepamirštamą akimirką vasaros sostinėje Druskininkuose? Įamžink ją! Kelk nuotraukas į socialinius tinklus, žymėk grotažyme #pirmikartai, o užsukęs į Druskininkų turizmo informacijos centrą – nemokamai atsispausdink momentinėje fotografijoje. Taip pat visada gali pasinaudoti pirmus kartus gaudančiu, naktį šviečiančiu ir vietas keičiančiu foto rėmeliu.

Druskininkų pirmų kartų vasara palieka įspūdžius visam gyvenimui. Vasara dar nesibaigė – atvažiuok į Druskininkus ir atrask pamirštus potyrius iš naujo.

Daugiau informacijos – druskininkai.lt/pirmi-kartai.

Visit Druskininkai