fbpx
A A
A A

Prasideda „55 Fortepijoninės muzikos vasaros Druskininkuose sezonas”

2020.06.15

Birželio 27 dieną M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje Druskininkuose prasideda penkiasdešimt penktasis fortepijoninės muzikos vasaros koncertų ciklas. Šis ciklas pradėtas rengti vos įkūrus M. K. Čiurlionio memorialinį muziejų Druskininkuose. Koncertai, rengiami istorinių namų, kuriuose gyveno Čiurlionių šeima, sode, atkūrė tradiciją, gyvavusią dvidešimtojo amžiaus pradžioje, kada kompozitorius ir dailininkas Mikalojus Konstantinas Čiurlionis vasaromis grįždavo namo iš Varšuvos. Tada sode susirinkę šeiminykščiai ir bičiuliai vakarais klausydavosi pro atvertą langą skambančių paties kompozitoriaus atliekamų improvizacijų, o nuo 1966 metų pianistai čia pradėjo garsinti kompozitoriaus muziką į kurortą gausiai suvažiuojantiems poilsiautojams. Keitėsi santvarka, keitėsi klausytojų kartos, tačiau ši unikali koncertinė sodo erdvė, kada muzika skleidžiasi gamtos ir kultūros santarvėje, liko aktuali ir klausytojų mėgiama iki šių dienų. Kaip ir pirmaisiais koncertų rengimo metais, į kiekvieną koncertinę programą yra įtraukiami M. K. Čiurlionio muzikiniai opusai.

Tradiciškai čia savo kūrybines programas pristato M. K. Čiurlionio pianistų konkursų laureatai, o taip pat ir talentingiausi jaunieji Lietuvos pianistai. Šią vasarą tarp koncertuosiančių pianistų taip pat netruks naujų veidų: Gabrielė Sutkutė ir Neringa Valuntonytė yra pernai vykusio VIII tarptautinio M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso laureatės, Jonas Šopa ir Medeina Mickevičiūtė yra Klaipėda Piano Masters laureatai, o Simonas Poška – geriausias šiemetinis nacionalinės M. K. Čiurlionio menų gimnazijos pianistas-absolventas.

Šiemet, pažymint 30-ąsias Lietuvos nepriklausomybės atgavimo metines, pianistai į savo programas buvo kviečiami įtraukti taip pat ir kitų XX-XXI amžių Lietuvos kompozitorių kūrinių, todėl klausytojai galės išgirsti labai plačią lietuviškosios kompozicinės mokyklos paletę. Vasaros koncertuose skambės Broniaus Kutavičiaus, Tomo Juzeliūno, Juliaus Juzeliūno, Vidmanto Bartulio, Loretos Narvilaitės, Ievos Parnarauskaitės, Dainoros Aleksaitės, Anatolijaus Šenderovo, Algimanto Bražinsko, Stasio Vainiūno, Vytauto Bacevičiaus, Balio Dvariono ir Vytauto Barkausko kūriniai.

Pastaruosius penkiolika metų ciklą organizuoja viešoji įstaiga „Impetus musicus“ drauge su M. K. Čiurlionio memorialiniu muziejumi. Ciklo koncertai prasidės birželio 27 dieną ir vyks kiekvieną trečiadienį dvidešimtą valandą ir šeštadienį šešioliktą valandą iki rugpjūčio 22 dienos.

VšĮ „Impetus musicus“ info

06.27 d. 16:00 val. Rokas Zubovas: Čiurlionis, Bartulis, Chopin
07.01 d. 20:00 val. Jurgis Karnavičius: Čiurlionis, V. Barkauskas, Debussy, Fauré, Bartulis,
07.04 d. 16:00  val. Rokas Valuntonis: Čiurlionis, Grieg, C.P.E. Bach, D. Scarlatti, R. Schumann, Chopin
07.08 d. 20:00 val. Živilė Karkauskaitė: Čiurlionis, Glass, Field
07.11 d. 16:00 val. Neringa Valuntonytė: Čiurlionis, Debussy,  Ravel, Bacevičius, Bacewicz, Beethoven
07.15 d. 20:00 val. Birutė Vainiūnaitė: Čiurlionis, Vainiūnas, Grieg
07.18 d. 16:00 val. Guoda Gedvilaitė: Čiurlionis, Beethoven, Narvilaitė, Dvarionas, Respighi, Ginastera
07.22 d. 20:00 val. Aleksandra Žvirblytė: Čiurlionis, Scriabin, Grieg, Chopin, Ravel
07.25 d. 16:00 val. Halina Radvilaitė: Čiurlionis, Bražinskas, Beethoven, Albeniz, Piazzolla
07.29 d. 20:00 val. Simonas Poška: Čiurlionis, J. S. Bach, Beethoven, B. Kutavičius, Rachmaninov
08.01 d. 16:00 val. Julija Demidova: Čiurlionis, Pärt, Glass, J. Demidova
08.05 d. 20:00 val. Gintaras Januševičius: Čiurlionis, Poulenc, Mozart, Bach-Godowsky, R. Schumann, Gershwin-Wild, Šenderovas, Rachmaninov, Beethoven
08.08 d. 16:00 val. (KPM laureatų koncertas) Jonas Šopa ir Medeinė Mickevičiūtė: Čiurlionis, Rachmaninov, Shostakovich, Prokofiev, Parnarauskaitė, Aleksaitė, Liszt, Gershwin-Say
08.12 d. 20:00 val. Motiejus Bazaras: Čiurlionis, Beethoven, Ravel, Scriabin
08.15 d. 16:00 val. Gabrielė Sutkutė: Čiurlionis, Bartulis, R. Schumann, Rachmaninov
08.19 d. 20:00 val. Andrius Vasiliauskas: Čiurlionis, T. Juzeliūnas, J. Juzeliūnas
08.22 d. 16:00 val. Rimantas Vingras: Čiurlionis, Schubert, B. Kutavičius, Adams, Gershwin

 

 

 

Visit Druskininkai