fbpx

Stebuklingi šaltiniai

2019.03.05

Kada visa tai prasidėjo?

XVII a. Druskininkuose buvo atrasti mineraliniai vandenys. Vietovės gyventojai jais gydė sąnarių ir stuburo skausmus, žaizdas. Legenda sako, kad pirmas stebuklingai pasveiko šlubuojantis arklys, išleistas braidžioti po mineralinio vandens pelkę. Taip gyventojai sužinojo apie druskingų vandenų poveikį. Taip pat ir Druskininkų miesto vardas kildinamas nuo žodžio „druska“, o „druskininkas“ – žmogus, užsiimantis su druska susijusia veikla.

mineral BATH

Nuotraukoje: povandeninis masažas mineralinio vandens vonioje, apie 1980. Nuotrauka: Druskininkų gydykla.

Iki šiol Druskininkų mineraliniai vandenys turi didžiausią vandenų mineralizacijos diapazoną Europoje: nuo kelių gramų litre, iki 58-65 g/l. Garsūs Belgijos, Vokietijos, Bulgarijos, Italijos, Vengrijos kurortai turi tik mažos ir vidutinės mineralizacijos vandenis, naudojamus gėrimui, o gydomosioms vonioms dažnai naudoja gėlą vandenį. Čekijos kurortuose randamas aukštos, iki 35 g/l mineralizacijos vanduo, tačiau nėra sūrymų, kuriais didžiuojasi mūsų miestas.

 

Sąnariai, stuburas, plaučiai…

Jau 225 metus Druskininkų gydyklose oficialiai gydomi judėjimo-atramos, virškinimo ir kvėpavimo sistemų susirgimai. Terapijos kursą kartojant du kartus per metus, gydymo efektyvumas išauga iki 97 procentų. Centrinėje miesto gydykloje sezono metu kasdien atliekama iki 1000 gydomųjų procedūrų.

 

Kalcio-natrio-chlorido mineralinis vanduo

Druskininkuose yra apie 30 skirtingos mineralizacijos vandens šaltinių. Silpnai mineralizuotas vanduo (3000 – 7000 mg/l) tinka gerti, aukštos – naudojamas vonioms. „Grožio“ šaltinio vanduo turi aukščiausią koncentraciją: net 65 g mineralų viename litre vandens!

 

Švarus oras, sveikas klimatas

Kuo ypatingas Druskininkų klimatas? Kurortologijos specialistai sako, kad Druskininkai pasižymi ypač palankiomis rekreacinėmis sąlygomis. Čia nėra didesnių temperatūros ir atmosferos slėgio svyravimų (vidutinė metinė oro temperatūra sudaro apie +7,5°C, vasaros oro temperatūra siekia + 22°C). Aplink Druskininkus nėra pramonės ir kitų taršos šaltinių; miestą supantys didžiuliai pušynai išvalo orą ir prisotina jį eteriniais aliejais. Trumpai tariant, oras čia irgi gydo!

 

Subalansuotas organizmas

Druskininkuose kuriamos terapijos, kurios padeda sustiprinti imunitetą, atkurti fiziologinę medžiagų apykaitą, atsipalaiduoti nuo streso, išvalyti organizmą nuo toksinų. Terapijoms yra naudojamas gydomasis purvas, gintaras, deguonis, druska, muzika, medus, ekstremalus šaltis, dėlės, prancūziška levanda, lietuviškų pušų ekstraktas, šokoladas, akmenys, molis, grikių kruopos, rožių aliejus, saulė ir oras… Viskas, kas padės jums vėl pajusti harmoniją su gamta ir savimi.

Tiesiog pamirškite rūpesčius ir mėgaukitės gyvenimu, o Druskininkai sudarys tam idealias sąlygas!

Visit Druskininkai