fbpx

Top 10 priežasčių atvykti į Druskininkus

2021.10.14

Jeigu reiktų įvardinti vieną Lietuvos kurortą, kurio populiarumas aukštumoje yra ištisus metus, tai, be abejonės, būtų Druskininkai. Tiek šiltuoju laikotarpiu, tiek atvėsus orams čia pilna veiklos ir pavieniui, ir šeimoje. Savo džiaugsmą čia atras ir jaunesni, ir vyresni, nes laiką Druskininkuose galima leisti ir aktyviai, ir visiškai ramiai. Kaip įrodymą, pristatome 10 svarbiausių priežasčių atvykti į Druskininkus.

Unikalus sveikatingumo parkas

Dineikos parkas

Druskininkai jau daugiau nei 225 metus yra žinomi kaip Lietuvos sveikatingumo sostinė. Čia atstatyti savo sveikatą vykstama visais metų laikais, nepriklausomai nuo sezono ar oro. Nuo 1930 m. veikiantis ir naujai atkurtas K. Dineikos sveikatingumo parkas yra vienas iš traukos centrų. Tyras pušyno oras, vaikščiojimo ir dviračių takai, kaskadinės maudyklės, sporto ir gimnastikos aikštelės, meditacijos ir jogos terasos – tik dalis šio parko privalumų. Čia veikia ir pirtis su pusę tonos sveriančią akmenų krosnimi, ir jonizacijos paviljonas. Kas tai? Skaitykite toliau.

Tyras oras, o kai kur – net švaresnis nei kalnuose

Nors Druskininkai išpopuliarėjo dėl čia vinguriuojančių gydomųjų versmių, kurorto oras irgi yra ypatingas. Aplink nėra pramonės ir kitų taršos šaltinių, todėl miestą supantys pušynai gerai išvalo orą ir prisotina jį eteriniais aliejais. Norint dar geresnių sąlygų kvėpavimui, vertėtų aplankyti jau minėtąjį K. Dineikos parką ir jame esantį jonizacijos paviljoną. Pastarasis ypatingas tuo, kad ten kvėpuojama dar švaresniu, neigiamais jonais prisotintu oru, kurių koncentracija šiame paviljone yra kone 100 kartų didesnė nei kalnuose.

Druskininkų gydyklos, sanatorijos ir SPA centrai

Šimtus metų žmonės į Druskininkus traukė dėl sveikatinimosi procedūrų. Čia iš kartos į kartą savo meistrystę perduodantys specialistai įsisavina vis daugiau naujų terapijų. Nuo purvo vonių iki gintaro terapijų, nuo pirties ritualų iki gydymo muzika, nuo didžiulio masažų pasirinkimo iki šalčio kameros ir dar daug kitų žmogui naudingų patirčių galima rasti viename mieste. Procedūroms atlikti yra pasitelkiamos pačios įvairiausios gamtos teikiamos gėrybės: druska, medus, pušų ekstraktai, akmenys, molis, aliejai, deguonis… Iš viso per metus čia yra atliekama virš 400 rūšių įvairiausių procedūrų, naudojama naujausia diagnostinė aparatūra, taikomos retos arba visiškai unikalios terapijos. Kūno ir sielos gydymu čia užsiima toli gražu ne vien istorinės Druskininkų gydyklos, taip pat kurorte veikia ir daugybė sanatorijų bei SPA centrų.

Vilos, į kurias gali ne tik pažiūrėti, bet ir apsigyventi

Klaidžiojant kurorto gatvelėmis kartas nuo karto išnyra kokia nors nuostabaus grožio medinė vila. Lenkų valdžion patekusių Druskininkų XX amžiaus pirmojoje pusėje neaplenkė šveicariško stiliaus įtaka, o dar vėliau medinių namų statytojai perėmė Zakopanės architektūros stilių. Šiandien dauguma šių vilų yra restauruotos ir toliau sėkmingai puošia kurortą bei džiugina praeivių akį. Tačiau dar smagiau yra tai, kad kai kurios jų veikia kaip viešbučiai ar privatūs apartamentai nuomai.

Poilsiauti karštyje – ištisus metus

Net jei šio regiono klimatas nėra tropinis, tai dar nereiškia, kad Druskininkuose nėra galimybės ištisus metus gulėti po palme. Didžiausia Baltijos šalyse vandens pramogų oazė „Aqua“ ir vandens parkas įtiks ir mažam, ir dideliam. Vaikų pamėgta atrakcionų erdvė yra atskirta nuo suaugusiųjų SPA ir pirčių zonos. O kol tėveliai ilsisi, vaikams galima užsakyti priežiūros paslaugą. Tai yra viena, bet toli gražu ne vienintelė priežastis, kodėl Druskininkų kurortą yra pamėgusios šeimos. Juk pilnavertiškai pailsėti yra nusipelnęs kiekvienas šeimos narys!

Sniegą galima raižyti irgi ištisus metus

Tai, kad kurortas turi vietą, kurioje 365 dienas per metus žaliuoja palmės ir vyrauja 30 laipsnių šiluma, turbūt stebina mažiau nei tai, kad čia yra vieta, kurioje ištisus metus tvyro šaltis. „Snow Arena“ vis dar yra unikalus projektas Baltijos šalyse. Tai – žiemos pramogų sostinė, kurioje gali ateiti taip, kaip stovi, ir netrukus patirti žiemos kalnų kurorto privalumus. Be to, kad čia veikia kelios trasos – uždaros kalnų slidinėjimo ir atviros lauko – yra ir trasa vaikams, restoranas, baras, slidinėjimo įrangos ir aprangos nuomos punktai bei kitos pramogos. Nustebsite atvykę.

Pasižvalgyti iš paukščio skrydžio

Lynų kelias

Vienintelis toks Lietuvoje – Lynų kelias – jungia du populiariausius Druskininkų taškus: vandens parką, kuriame ištisus metus vyrauja tropinis klimatas, ir žiemos pramogų kompleksą – „Snow Areną“ –, kurioje visuomet žiema. Iš vieno upės kranto į kitą virš medžių (45 metrų auštyje) skrendama apie 7,5 minutės. Per tą laiką spėsite pasigrožėti įspūdingais vaizdais: miesto panorama, kurorto miškais ir Nemuno vingiu.

Galimybė pakeliauti laiku į praeitį

Atrodo, kuo dar galėtų nustebinti šis kurortas. Pasirodo, prie visų pramogų sąrašo reiktų pridėti ir kelionę laiku. Šalia miestelio yra įsikūręs vienintelis tokio pobūdžio teminis parkas Lietuvoje, kuriame po atviru dangumi eksponuojama begalė sovietinės okupacijos simbolių. Nors šis laikotarpis Lietuvai buvo išties sudėtingas, tačiau kai kuriems ekskursija Grūto parke tampa nostalgijos antplūdžiu. O kur dar kavinė, kurioje galima paragauti „sovietinių“ patiekalų ir gėrimų… Beje, vaikus, kuriems sovietmetis nė motais, džiugina čia pat esantis zoologijos sodas.

Renginių gausa poilsiautojus įtraukia visais metų laikais

Narcizų jūra Druskininkuose

Metus Druskininkuose pradeda LTeam olimpinis žiemos festivalis, kuriame rungiamasi įvairiausiose rungtyse: nuo alpinizmo iki kerlingo. Pavasarį čia pasitinka narcizų žydėjimo šventė, kai miestą užkloja gėlių jūra. Gegužės mėnesį vyksta dviračių maratonas. Vasaros sezoną atidaro miesto šventė – visame kurorte vyksta koncertai, parodos, o Druskonio ežero pakrantėje žaižaruoja lazerių, fejerverkų ir ugnies šou. Čia pat visą vasarą vyksta ir koncertai – šiemet juos galima buvo stebėti netgi iš arti, plaukiojant valtimi ežere. Rugpjūtį Druskininkuose susitinka šunų augintojai ir mylėtojai, nes čia vyksta tarptautinė šunų paroda. Per Žolines čia vyksta gurmaniškas Sūrių festivalis, o rugsėjo pabaigoje skelbiamos Turizmo dienos. Nuo pavasario iki rudens kurorto centre esančioje Pramogų aikštėje veikia lauko kino teatras. O didžiausių metų švenčių metu Gydyklų parką papuošia Kalėdinių eglučių ekspozicija.

Galiausiai, kokios gi atostogos be gastronominių patirčių!

Dalis įspūdžių, kurie lieka grįžus iš kelionių, prisimenami skoniais. Kažkur ragauta viena, o kažkur – kita. Druskininkuose irgi galima patirti unikalių gastronominių nuotykių. Pirmiausia, viešint šiame kurorte būtina paragauti patiekalų iš grybų ir uogų – tai yra pagrindiniai šio regiono nacionalinių patiekalų ingredientai ir daliai vietinių gyventojų – netgi pragyvenimo šaltinis. Taip pat čia galima aplankyti žymųjį sūrių ūkį ir pačiam prisidėti prie jo gamybos. Tas pats galioja ir vieninteliame pasaulyje šakočių muziejuje – galima pačiam išsikepti šio burnoje tirpstančio deserto. O kur dar begalė įdomių valgymo vietų – nuo vieno geriausių šalies restoranų „Velvetti“ iki kelionių skoniais populiaraus „Toli Toli“.

Visit Druskininkai