fbpx
A A
A A

TOP5 baisiai naudingos procedūros sanatorijoje

2022.11.03

Yra daugybė egzotiškų procedūrų, kurios vienu metu gąsdina ir žavi. Vien ko vertas masažas su gyvatėmis ar vadinamosios vampyro injekcijos. Tačiau net ir nepuolant į kraštutinumus, daugumos sanatorijų procedūrų sąraše yra tokių, kurios klientams sukelia abejonių, neryžtingus atodūsius ir net tam tikras baimes.

Tiesą sakant, visos šios procedūros nėra baisios, bet siaubingai naudingos. Mes išsklaidysime populiariausių sanatorinio gydymo procedūrų abejones:

1. Dujų injekcijos

Dujų injekcijos – skamba vis dar neįprastai, nors procedūra atsirado toli gražu ne vakar. Galbūt skaitant pavadinimą prieš akis jau iškilo vaizdelis iš Tarantino filmų, tačiau iš tikrųjų, nėra ko baimintis. Patyręs gydytojas specialiu aparatu po oda suleidžia išvalytą CO2, o jau tada – viskas paprasta.  Kraujo tekėjimas įjungia teisingus gynybinius mechanizmus – ir sudie, skausme, sveikas, gydyme ir sergančių sąnarių bei raumenų reabilitacija! Žinoma, tai labai supaprastintas procedūros aprašymas. Tiesą sakant, viskas yra daug sudėtingiau, su protingomis biocheminėmis formulėmis ir sudėtingais medicininiais terminais, o ligų, kurias galima išgydyti, sąrašas užima visą puslapį.

Eglės sanatorijos procedūra dujų injekcija

Dujų injekcijos

2. Žarnyno dušas

Mes žinome, ką jūs pasakysite. Nors ir nebaisu, tačiau savanoriškai darytis klizmos niekas nenori. Pirma, žarnyno dušas ir klizma nėra vienas ir tas pats. Ir antra, vieną kartą išbandę šią unikalią procedūrą, klientai vėliau ją tikrai pakartos. Taip, galbūt tai nėra pati maloniausia procedūra, tačiau lengvumo jausmo ir apsivalymo po jos palyginti negalima su niekuo. Jei klientė ar klientas tiesiogine prasme plazda sanatorijos koridoriais su paslaptinga šypsena veide, didelė tikimybė, kad tai yra žarnyno dušo nuopelnas. Žarnyno dušas su mineraliniu vandeniu tiesiogine to žodžio prasme daro stebuklus: ne veltui jis vadinamas giluminiu organizmo valymu. Ši procedūra stimuliuoja virškinimo organus, imuninę sistemą, refleksines zonas, šalina toksinus, malšina uždegimus ir atstato normalų žarnyno dydį (o tokiu būdu atsikratysite atsiradusio pilvuko). Svarbiausia atsiminti, kad visas procedūras turi atlikti kvalifikuotas specialistas.

3. Gilus užšaldymas

Žinote, kaip kas trečiame veiksmo filme herojai būna uždaromi į šaldiklį, su siaubu stebime, kaip pagrindinės herojės nosis pasidengia šerkšnu, o lūpos pamėlynuoja. Dabar pagalvokite apie procedūrą, kurios metu turite įeiti į kambarį, kurio temperatūra yra maždaug nuo -100°C iki -140°C. Baugu? Ne, tai labai naudinga, o skystos azoto dujos neleidžia sušalti itin žemoje temperatūroje. Ši procedūra vadinasi krioterapija, kuri greitai numalšina ūmius ir lėtinius skausmus, uždegimus, suaktyvina kraujotaką, sustiprina imunitetą, pagerina nuotaiką ir miegą. Išėję iš krio kambario būsite laimingi ne mažiau nei tie patys sėkmingiausi herojai, kurie buvo išgelbėti nuo nušalimo.

krioterapija eglės sanatorija

Krioterapija

4. Gydymas elektra

Tiesą sakant, kineziterapija, paremta gydymu elektros srove, turi gražesnius pavadinimus. Sutikite: elektrostimuliacija skamba ne taip grėsmingai, kaip gydymas elektra. Būtent gydymas elektra mums iškart sukelia baisius romanuose skaitytus vaizdinius, kuriuose pacientai buvo sodinami į kėdę, o srovė laidais buvo leidžiama tikrai ne gydymo tikslais. Laimei, elektroterapija šiuolaikinėse sanatorijose atrodo visiškai kitaip − jaukiose patalpose įrengti geriausių mokslininkų ir medikų sukurti moderniausi prietaisai. Šios procedūros yra visiškai saugios ir neįtikėtinai malonios. Moduliuota srovė stimuliuoja paviršinius ir giliuosius raumenis, malšina skausmą ir skatina atsipalaidavimą.

Elektrostimuliacija, masažas ir termoterapija viename su „Stima Well“ aparatu

5. Gydymas purvu

Nepatikėsite, bet purvo terapija kai kuriems žmonėms vis dar sukelia abejonių ar baimių. Gydymo purvu naudą įrodė ilgametė jo naudojimo gydomuosiuose kurortuose patirtis. Tačiau ir dabar perspektyva lipti į vonią pripildytą durpių purvu kai kuriems kelia daug klausimų.

Viskas priklauso nuo jūsų nusiteikimo: ką matote atsistoję prieš durpiniu purvu pripildytą vonią? Mes matome naudingą procedūrą ir galimybę panirti į šiltą masę, kuri labiau primena ištirpusį šokoladą nei žemės purvą. O kol galvojate apie karštą šokoladą, durpių purvas termiškai, biologiškai ir chemiškai veikia jūsų receptorius.

Gydomąjį durpių purvo poveikį sunku apibūdinti trumpai. Durpių purvo vonia gerina audinių ir organų kraujotaką bei limfos apytaką, didina deguonies pasisavinimą, skatina medžiagų apykaitą, mažina uždegimą, malšina skausmą, veikia antibakteriškai, mažina kraujo krešėjimą, gerina odos ląstelių regeneraciją, plečia poras ir šalina iš organizmo toksinus, aktyvina endokrininių liaukų veiklą, stiprina imuninę sistemą, teigiamai veikia centrinės nervų sistemos veiklą. Be to, purvo procedūra – nepamirštama patirtis, teigiamų emocijų užtaisas, o pageidaujant – tiesiog geriausias turinys socialiniams tinklams.

Eglės sanatorija purvo procedūra

Durpinio purvo mineralinė vonia

Baisiai naudingų procedūrų sanatorijose daug daugiau nei šiame sąraše. Dabar gydomuosiuose kurortuose gydoma ne tik mineraliniu vandeniu ir purvo aplikacijomis. Be įprastų procedūrų, šiuolaikinių SPA procedūrų asortimente yra lazerio terapija, ultragarsas, elektroterapija, krioterapija, ozono, deguonies, anglies dioksido terapija, magnetoterapija, šviesos, spalvų terapijos ir aromatiniai aliejai.

Todėl kitą kartą, kai konkreti procedūra iš pirmo žvilgsnio atrodys šiek tiek šiurpi, būtinai dar kartą pažvelkite į ją nauju kampu – ir tikrai pamatysite daug naudingų argumentų „už“.

„Eglės sanatorija“ – ir gyvenimas vėl mielas!

Daugiau informacijos telefonu: +370 313 60220 arba sanatorija.lt 

Visit Druskininkai