fbpx
A A
A A

Druskininkai: TOP 5 idėjos savaitgaliui

2021.03.18

Ką veikti savaitgalį? Turime atsakymą!

Atlaisvinus judėjimą tarp savivaldybių, kviečiame atvykti į Druskininkus – jūsų dėmesiui 5 idėjos savaitgaliui, kurias siūlome išbandyti kurorte.

Perskyrimas

Nerk į Druskininkų istorijos lobynus miesto muziejuje

Muziejus Druskininkuose

Nuo kovo 15 d. Druskininkų miesto muziejus ir galerija jau laukia lankytojų, todėl kviečiame pamatyti pilną kurorto istorijos ekspoziciją gyvai. Rekomenduojame įsigyti e.bilietą Druskininkų miesto muziejaus svetainėje bilietai.druskininkumuziejus.lt. Taip pat kviečiame pasižvalgyti po muziejaus lobynus ir išgirsti įdomių faktų apie kurorto praeitį Druskininkų virtualiuose turuose – druskininkai.lt/360

Druskininkų miesto muziejus įrengtas reprezentaciniame pastate, Valstybės saugojamame kultūros objekte – viloje „Linksma“.

Mūrinis moderno ir neoklasicistinio stiliaus vasarnamis stovi Druskonio ežero šiaurės rytiniame krante, šalia bažnyčios, pačiame miesto centre. Vilos ir aplinkos dermė žavi gyventojus bei kurorto svečius, dėl to ši vieta yra dažniausiai fotografuojama Druskininkuose. Miesto muziejaus pastatą, vilą „Linksma“, galima drąsiai vadinti Druskininkų kurorto vizitine kortele.

Ar žinojote, kad Druskininkai – stiklo paveikslų miestas? Nepraleiskite progos aplankyti 2015-2020 m. vitražų simpoziumo „Čiurlionio atspindžiai“ projektų parodą Druskininkų miesto muziejaus galerijoje, M.K.Čiurlionio g. 37. Druskininkų miesto muziejaus galerijos pastatas yra įsikūręs pagrindinėje miesto gatvėje, unikalioje vietoje – šalia M. K. Čiurlionio memorialinio muziejaus ir V. K. Jonyno galerijos.

Druskininkų miesto muziejaus ir galerijos darbo laikas – I-VI – 10.00–18.00 val.

Perskyrimas

 

Dviračiais po Druskininkus – su visa šeima!

Dviračiai Druskininkuose

Druskininkuose įrengta daugiau kaip 60 km dviračių takų – jais keliaudami galėsite grožėtis nuostabia kurorto gamta bei aplankyti lankomiausias kurorto vietas.  

Druskininkai pasižymi ypač palankiomis rekreacinėmis sąlygomis. Aplink nėra pramonės ir kitų taršos šaltinių, o miestą supantys didžiuliai pušynai išvalo orą ir prisotina jį eteriniais aliejais. Trumpai tariant, oras čia irgi gydo!

Dviračiais galima apvažiuoti miesto centrą, Nemuno pakrantę, Vijūnėlės parką, Vilniaus alėją, užsukti į atnaujintą Karolio Dineikos sveikatingumo parką. Norintys tęsti kelionę po Druskininkų apylinkes gali rinktis „Žvaigždžių orbitos“, „Žilvino tako“, „Nemuno tako“, „Saulės tako“ dviračių maršrutus, šiaurietiškojo pasivaikščiojimo takus. Meilės salos panorama, unikalus Švendubrės gatvinis kaimas su Velnio akmeniu, legendomis apipintas ir M. K. Čiurlionio pamėgtas Raigardo slėnis… Naujai išasfaltuotomis takų atkarpomis galite važiuoti net sutemus, nes šalia tako įrengti šviestuvai.

Dviračius galima išsinuomoti: 

„Dviratinė‟ – Vilniaus al. 8, Druskininkai

Tel. 861479501, el. paštas – dviratine@gmail.com

Iš anksto užsakant: 

UAB „Mirasta‟  – Šv. Jokūbo g. 3

Tel. 868210953, el. paštas – zstankevic@gmail.com

Perskyrimas

 

Pasisemk įkvėpimo „Menų kalvėje“

Menų kalvė

Amatų centras „Menų kalvė‟ – universali kūrybinė erdvė, kurioje po vienu stogu atvirose dirbtuvėse susibūrė ir profesionalūs dailininkai, ir tautodailininkai, o visi norintieji iš arti gali pamatyti jų veiklą. Amatų centre nuolat eksponuojamos menininkų kūrybos darbų parodos, vyksta kūrybinės stovyklos, meninės akcijos, plenerai, taip pat čia galima įsigyti rankų darbo gaminių bei autorinių meno kūrinių. 

Šiuo metu „Menų kalvė‟ kviečia susipažinti su nauja paroda – Palangos kūrybinės grupės „Mostas“ narių kūryba. Daugiau kaip dvidešimt kūrybinės veiklos metų skaičiuojanti profesionalių dailininkų grupė pristato akvarelę, tapybą, miniatiūras. 

Daugiau informacijos – acmenukalve.lt

Tel. 867176108, el. paštas – amatai@druskininkukulturoscentras.lt

Darbo laikas: II-VI – 10.00–18.00 val.

Perskyrimas

 

Pasivaikščiojimas kino gurmanams – prisėsk šalia Donato Banionio

Donatas Banionis Druskininkuose

Karantino laikotarpiu ne vienam tikru išsigelbėjimu tapo kinas – peržiūrėtas ne vienas filmas ir TV serialas, prisiminti patys geriausi kino šedevrai. Druskininkuose galite pasijusti kaip kine – šie 5 faktai kino gurmanams pridės papildomų prieskonių pasivaikščiojimui po kurortą. Nepamirškite įsigyti sušildysiančios  kavos (maistą išsinešti teikiančių kavinių sąrašas) ir pirmyn į kinematografinį pasivaikščiojimą!

Kodėl vaikštinėjant po Druskininkus verta niūniuoti Ennio Morricone „spageti“ vesternų melodijas?  Kokiame kaimelyje prie Druskininkų riešutų duona kvepia skaniausiai? Ar žinojote, kad legendiniame Andrejaus Tarkovskio filme „Stalkeris“ deklamuojamas eilėraštis įkvėptas Druskininkų? Kas sieja Tarkovskį, Banionį ir Čiurlionį? Susipažinkite su įdomiais faktais bei vietomis, nepraleiskite galimybės pasėdėti ant suoliuko šalia Lietuvos kino grando Donato Banionio – pasivaikščiojimas po Druskininkus bus kupinas gurmaniško kino dvasios!

Perskyrimas

 

Išliek susikaupusią energiją „Vilkės“ golfo aikštyne!

Vilkės golfas Druskininkuose

Tarptautinius standartus atitinkančiame golfo aikštyne „Vilkė“ Jūs ne tik atsipalaiduosite ir mėgausitės savo pamiltu žaidimu, tačiau ir būsite apsupti neįtikėtino grožio gamtos.  Pagal architekto, švedo, Johan Benestam ir amerikiečių dizainerio Robert Pedigo sumanymą, aikštyno projektas išlaiko natūralų Dzūkijos kraštovaizdį: viena aikštyno dalis yra apsupta pušyno, kita – atvira, o per vidurį teka „Vilkės“ upelis, kurio vardu ir pavadintas aikštynas. Tuo tarpu, pats aikštynas ribojasi su „Vilko“ ežero gamtos draustiniu. Aikštynas yra įsikūręs patogioje poilsiautojams vietoje,  Kamorūnų kaime prie Leipalingio, 19 kilometrų nuo Druskininkų.

Šiuo metu aikštyne žaidimas vyks 9-iose duobutėse ant laikinųjų green’ų. Treniruočių zona kol kas neveikia, o fizinis žaidėjų aptarnavimas nebus vykdomas, todėl planuojančius atvykti reikėtų informuoti skambinant klubo telefonu 861145 333.

Daugiau informacijos – dzukijosgolfas.lt

Tel. 8 611 45333, el. paštas – info@dzukijosgolfas.lt

Perskyrimas

Daugiau turizmo informacijos galite sužinoti telefonu +370 31351 777, el. paštu information@druskininkai.lt bei apsilankę jau lankytojus aptarnaujančiame turizmo informacijos centre M. K. Čiurlionio g. 65, Druskininkai.

Pasiilgome jūsų!

Lankydamiesi Druskininkuose, laikykitės saugumo reikalavimų ir karantino metu galiojančių rekomendacijų! Svarbiausia – sveikata.

Parengė Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centras

www.druskininkai.lt

Visit Druskininkai