fbpx
A A
A A

TOP5 lankytinos vietos Druskininkuose

2024.06.26

Druskininkai, seniausias ir didžiausias Lietuvos kurortas, kviečia lankytojus atrasti jo unikalumą ir grožį per penkias išskirtines, tik šiam miestui būdingas vietas. Šios vietos atskleidžia Druskininkų kerus, slypinčius tiek istoriniuose objektuose, tiek moderniose pramogose, kurios sužavi kiekvieną lankytoją.

Lynų kelias

Į paukščio skrydį kviečiantis vienintelis toks Lietuvoje „Lynų kelias“ jungia du populiariausius kurorto taškus: vandens parką, kuriame nuolatos džiugina tropinis klimatas, ir pramogų kompleksą „Snow Arena“, kurioje visada karaliauja žiema. Skrydis 45 m aukštyje iš vieno upės kranto į kitą aukščiau medžių viršūnių trunka apie 7,5 min. ir kviečia grožėtis kvapą gniaužiančiais vaizdais: spalvinga miesto panorama, bekraščiais kurorto miškais ir romantišku Nemuno vingiu. Patirkite nuostabią kelionę vieninteliu tokiu Lietuvoje veikiančiu lynų keltuvu!

M. K. Čiurlionio namai  – muziejus

Čiurlionių šeimos namai, 1963-aisiais tapę M. K. Čiurlionio memorialiniu muziejumi, kviečia lankytojus apsilankyti ir susipažinti su garsiausio mūsų tautos dailininko ir kompozitoriaus tėvų namais. Ekspoziciją sudaro keturi pastatai: dveji autentiški Čiurlionių nameliai, galerija ir kasa. Muziejaus teritoriją juosia nuostabus obelų sodas, kuriame galite sutikti įvairių paukščių, išgirsti jų giedamas dainas ir pajusti tikrą ryšį su gamta – tokį, kokį jautė ir Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Kiekvieną vasarą muziejuje vyksta „Fortepijoninės muzikos vasara“ festivalis, dovanojantis galybę muzikinių atradimų ir unikalią atmosferą.

Gydyklų parkas

Gydyklų parkas – senasis miesto sodas istorinėje Druskininkų širdyje. XIX a. čia sukosi visas atvykėlių gyvenimas: gydymasis, pramogos, bičiuliavimasis. Parko viduryje išvysite biuvetę, kurios langai puošti dailininko Kazio Morkūno sukurtais vitražais pagal „Eglė – žalčių karalienė“ motyvus. Biuvetės viduje galima atsigerti mineralinio vandens, prisėdus grožėtis pro vitražus krintančia spalvota šviesa bei įrengtu fontanėliu. Nusileidę į pakrantę pateksite prie žymiojo „Grožio šaltinio“ – tai sūriausias ir giliausias Druskininkų šaltinis, turintis odą valančių ir jauninančių savybių. Jo vanduo naudojamas ir „Druskininkų gydykloje“. Šiuo vandeniu galima praustis, skalauti skaudamą gerklę, jis veikia kaip efektyvi priešuždegiminė priemonė, tačiau negalima gerti – jis tiesiog per sūrus! Grožio šaltinio versmę simboliškai saugo laumių arka (K.Pūdymo skulptūra „Laumės”). Istorinė Gydyklų parko įžymybė – 1881 m. upės vandens lygio matuoklis.

Muzikinis fontanas

Gražiausias Lietuvoje muzikinis fontanas – ypač populiari susibūrimo vieta ir viena gražiausių bei lankomiausių kurorto vietų. Šiltuoju metų laiku fontanas džiugina trykštančiomis spalvingomis vandens srovėmis, šviesų, dūmų ir muzikos šou, šokančiu pagal įvairius muzikinius kūrinius. Mėgstamą melodiją galite užsakyti išsiuntę kodą trumpąja žinute, tačiau net keturiolika kartų per dieną fontano pasirodymais galima pasigrožėti nemokamai: atsitiktinė melodija grojama kas valandą, nuo fontano įjungimo 10.00 val. iki 23.00 val. Rekomenduojame ateiti prie fontano sutemus: šviesos, muzikos ir vandens šokis atrodys ypač įspūdingas ir ryškus.

Medinės vilos

Klaidžiojant kurorto gatvelėmis tikrai pastebėsite ne vieną nuostabaus grožio medinę vilą. Lenkų valdžion patekusių Druskininkų XX amžiaus pirmojoje pusėje neaplenkė šveicariško stiliaus įtaka, o dar vėliau medinių namų statytojai perėmė Zakopanės architektūros stilių. Šiandien dauguma šių vilų yra restauruotos ir toliau sėkmingai puošia kurortą bei džiugina praeivių akį. Tačiau dar smagiau yra tai, kad kai kurios jų veikia kaip viešbučiai ir apartamentai nuomai, tad jose galite apsigyventi ir nusikelti į to laikmečio gyvenimą.


Daugiau turizmo informacijos galite sužinoti telefonu +370 313 51 777, el. paštu information@druskininkai.lt bei apsilankę turizmo informacijos centre adresu M. K. Čiurlionio g. 65, Druskininkai.

Parengė Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centras

www.druskininkai.lt

Visit Druskininkai