fbpx
A A
A A

TOP5 veiklos Dzūkijoje birželio 10-12 dienomis

2022.06.22

Nesugalvojate, ką veikti šį savaitgalį? Turime atsakymą! Leiskitės į kelionę po Dzūkiją! Jūsų dėmesiui – 5 idėjos, kurias galite išbandyti Dzūkijos regione birželio 10-12 dienomis.

Tarptautinė bonsai ir medžio drožinių paroda Alytuje

2022 metų tarptautinis bonsai renginys Alytuje bus organizuojamas jau 20-ąjį kartą. Alytui tapus Lietuvos kultūros sostine, norisi prisidėti tai pažymint ypatingu būdu, atskleidžiančiu kultūrų bendrystę. Renginys puikiai įsikomponuos šiųmetinėje Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės, sujungiančios žmones, šalis ir kultūras, programoje. Ne pirmus metus sutraukiant meistrus iš įvairių pasaulio šalių, demonstruojame Lietuvos kultūros žmonių vadybos gebėjimus organizuoti aukšto meninio lygio renginius, tuo prisidėdami prie teigiamo miesto ir šalies įvaizdžio kūrimo, kultūros prieinamumo ir žmonių kūrybiškumo bei kultūrinės savimonės didinimo.

Renginio data: 2022 m. birželio 10 – 12 d.

Parodos lankymas: 10 – 19 val.

Vieta: Alytaus vizualiųjų menų centras – buvusi žydų sinagoga, Kauno g. 9, Alytus

Daugiau informacijos: alytusinfo.lt/renginiai

Perskyrimas

Merkinės piliakalnis ir pietūs „Pasaulio puoduose“

Merkinė – neabejotinai vienas gražiausių ir įdomiausių Lietuvos miestelių. XIV a. ji  veikiausiai buvo svarbesnis miestas nei Vilnius – Jogaila nesivargino vykti į Vilnių, kad suteiktų jam Magdeburgo teisę, tą padarė būdamas Merkinėje. Jos pilį, kaip vieną stipriausių Rytų Europoje, mena užsienio valstybių šaltiniai. Vladislavo Vazos metais Merkinėje klestėte klestėjo amatai ir prekyba.

Didžiausia Merkinės vertybė – archeologinis paveldas ir XV a. menantis miesto planas. Merkinės muziejuje supažindinama su Merkinės istorija, dzūkų buitimi, merkiniškių verslais, juodąja keramika, žydų gyvenimu Merkinėje. Nuostabi ir Merkinės Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia – savo dabartinį barokišką vaizdą jį įgavo po rekonstrukcijos 1648 m. Manoma, kad pirmoji bažnyčia pastatyta iš čia stovėjusios tvirtovės dar iki 1387 m. Lietuvos valdovai, pradedant Kazimieru Jogailaičiu, bažnyčią nuolat materialiai aprūpindavo, nes patys čia dažnai lankydavosi. Manoma, jog Merkinė kadaise galėjo tapti Lietuvos sostine, o bažnyčia virsti arkikatedra. Merkinės Lankytojų centro ekspozicija – šiuolaikinė moderni ekspozicija, pristatanti upių, upelių, šaltinių kraštą su Merkinės apylinkių gyvenimo būdu, tradicijomis, istorine raida. Būtina aplankyti ir piliakalnį – čia XIV–XV a. stovėjo viena stipriausių lietuvių medinių pilių. Dabar keliautojus čia vilioja ne tik istorinės vertybės, bet ir nuo piliakalnio atsiverianti viena gražiausių panoramų Lietuvoje – Merkio ir Nemuno santaka. Nuo 26 metrų aukščio apžvalgos bokšto atsiveria Nemuno slėnis ir santaka su Strauja, piliakalnis, Merkio ir Nemuno salos, Merkinės miestelio panorama. Dėl šių vaizdų tikrai verta įveikti laiptelius iki apžvalgos aikštelės bokšto viršuje.

Po pažinties su Merkinės miesteliu nepraleiskite galimybės patirti gurmaniškų nuotykių – Merkinės dvarvietėje veikia keliautojo, žurnalisto, televizijos ir radijo laidų vedėjo bei kulinarinių knygų autoriaus Vytaro Radzevičiaus restoranas „Pasaulio puodai“. Kavinės darbo laikas: šeštadieniais 12.00 – 20.00 val., sekmadieniais 12.00 – 18.00 val. Adresas: Gardino g. 28, Merkinė.

Perskyrimas

Turizmo ir amatų diena Dzūkijos nacionaliniame parke

Birželio 11 d. – Turizmo ir amatų diena Dzūkijos nacionaliniame parke! Programoje – ekskursijos ir gamtos pažinimo išvykos, amatų mokymai ir kulinarinio paveldo degustavimas, o renginį vainikuos Dzūkijos regiono tradicinio muzikavimo atlikėjų koncertas. Renginys vyks Etnografinėje sodyboje Marcinkonyse (Miškininkų g. 6). Programos pradžia – 10:30 val. Keliaujančius iš Varėnos ar Vilniaus kviečiame į Marcinkonis atvykti traukiniu (Vilnius 08:06 – Marcinkonys 09:56; Marcinkonys 16:54 – Vilnius 18:57). Visos dienos renginių bilietas – 5 eurai. Už papildomą kainą galėsite paskanauti dzūkiškų pietų (maitina – Marcinkonių kaimo bendruomenė). Šventės metu veiks turgelis. Renginio programa: http://gamta.cepkeliai-dzukija.lt/20694/virsutinis/renginiai.html?read=34080

Dalyvius prašoma registruotis: https://forms.gle/cuF3v1VsCiQHFbia8

Daugiau informacijos telefonu 8 616 52623 ir el. paštu: muziejus@dzukijosparkas.lt

Perskyrimas

Poilsis Karolio Dineikos sveikatingumo parke Druskininkuose

Karolio Dineikos sveikatingumo parkas Druskininkuose sužavės Jus savo grožiu ir atkurtomis unikaliomis senosiomis procedūromis, kurios pasitelkia orą, vandenį ir saulę. Tai gamtos oazės kampelis, kur galima ramiai pavėsinėje paskaityti knygą, pasigrožėti gėlynais, atsipalaiduoti pirtyje, atsigaivinti kaskadinėse maudyklėse ir pasimėgauti saulės voniomis, geriant žolelių arbatą aerojonoterapijos paviljone, pasportuoti ant lauko treniruoklių ar tiesiog pasivaikščioti parko takais. Jauniesiems lankytojams neteks nuobodžiauti, nes parke įrengta žaidimų aikštelė, o paaugliai čia gali pažaisti tinklinį arba stalo tenisą. Adresas: Sausoji g. 1, Druskininkai.

Perskyrimas

Susipažinimas su gamta Metelių regioniniame parke

Metelių regioninis parkas – didžiųjų Pietų Lietuvos ežerų dubumos kraštovaizdžio parkas: Dusią, Metelį ir Obeliją supa smėlingos paežerių kopos ir pelkutės, iš pietų pusės juosia įspūdingos aukštų kalvų virtinės. Nuostabi šio kraštovaizdžio panorama, ežerų platybės atsiveria nuo Žagarių kalvų, nuo Prelomčiškės piliakalnio. Šiame regioniniame parke daug unikalių gamtos vertybių. Čia gyvena ypač reti, Europoje saugomi baliniai vėžliai – regioninio parko simbolis. Vieninteliame Lietuvoje Trako miške auga bekotis ąžuolas. Didieji ežerai atgyja rudeninių migracijų metu. Turiningai laiką gali praleisti tiek gamtos stebėtojai, tiek dviračių ar vandens sporto mėgėjai. Aplink Dusios ir Metelio ežerus nužymėti dviračių maršrutai, įrengti 2 pėsčiųjų pažintiniai takai. Dusios ir Metelio ežerų pakrantėse gausu privačių stovyklaviečių ir kaimo turizmo sodybų. Poilsiautojai šiuos ežerus pamėgo dėl lėtai gilėjančios priekrantės ir smėlėtų pakrančių. Dusios ežerą gausiai lanko burlenčių ir jėgos aitvarų mėgėjai. Pietinėje Dusios ežero pakrantėje įsikūręs Metelių regioninio parko lankytojų centras, kuriame veiklos ras tiek vaikai, tiek suaugusieji. Ekspozicijoje išradingai pristatomas apylinkėse gyvenančių Lietuvoje retų balinių vėžlių gyvenimas ir Metelių krašto istorija. Direkcijos specialistai pagal išankstinius užsakymus veda ekskursijas ir edukacinius užsiėmimus.

Adresas: Seirijų g. 2, Metelių k., Seirijų sen., Lazdijų r. sav.

Tel. +370 601 55716, (8-318) 43649

Darbo laikas:

II – IV   10:00 – 17:00

V           10:00 – 15:45

VI         10:00 – 17:00

Pietų pertrauka 12:00 – 12:45.

Perskyrimas

Daugiau turizmo informacijos galite sužinoti telefonu +370 313 51 777, el. paštu information@druskininkai.lt bei apsilankę turizmo informacijos centre adresu M. K. Čiurlionio g. 65, Druskininkai.

Parengė Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centras

www.druskininkai.lt

Visit Druskininkai