fbpx
A A
A A

„Turizmo dienos Druskininkuose“: vaizduotę žadinantys naktinės kelionės vaizdai ir išskirtinė įvairovė turizmo gurmanams

2022.09.21

Rugsėjo 23-25 dienomis seniausias kurortas Lietuvoje – Druskininkai – tradiciškai kviečia visus turizmo gurmanus į nepamirštamų potyrių ir staigmenų kupiną savaitgalį.

Kurorto svečių ir gyventojų laukia įspūdingas Turizmo dienų reginys – penktadienio ir šeštadienio vakarą bei naktį žymiausios Druskininkų vietos ir objektai pasikeis neatpažįstamai.

„Turizmo dienos Druskininkams – ypatingos svarbos šventė, – teigia Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas. – Kiekvienais metais, minėdami Tarptautinę turizmo dieną, dedame dideles pastangas, kad sukurti kuo įdomesnę, įsimintinesnę šventę, kurioje kiekvienas rastų ką „paskanauti“, ir ne tik maisto gurmanai, bet ir muzikos bei šiuolaikiškų meno išraiškos formų mylėtojai. Džiugu, kad kurorto verslo atstovai bei Druskininkų savivaldybės įstaigos aktyviai prisidėjo prie Turizmo dienų organizavimo – nestokojo puikių idėjų ir iniciatyvų.“

Naktinė kelionė plečiasi: nauji legendomis apipinti takai

Specialiai Turizmo dienoms Druskininkuose profesionalų sukurtos šviesos instaliacijos, skambant muzikai, apgaubs paslaptimi bei netikėtai transformuos Druskininkų miesto muziejų, Druskininkų bažnyčią, Vilniaus alėjos atkarpą (nuo Apversto namo iki viešbučio „Pušynas“), atnaujintą muzikinį fontaną, buvusią daktaro Bujakovskio vilą (dabartinis Druskininkų savivaldybės administracijos pastatas), M. K. Čiurlionio skulptūrą ir paminklą Lietuvai, istorinį Gydyklų parką ir jame esančią mineralinio vandens biuvetę bei Nemuno pakrantę.
Šiemet audiovizualinio meno kupina kelionė pasipildo dar vienu maršrutu – netikėtomis spalvomis sušvis naujai renovuotas Lenktas tiltelis Ratnyčėlės ir Nemuno santakoje.
Šviesų ir garso prisotinta kelionė leis pamatyti kitomis spalvomis ne tik žymiausias kurorto vietas, tačiau bus proga prisiliesti ir prie atgyjančių Druskininkų legendų. Atnaujintas muzikinis fontanas dovanos visiems turizmo gurmanams vandens, šviesos ir lazerių šokį, specialiai sukurtą Turizmo dienų šventei pagal M. K. Čiurlionio simfonines poemas. Lazerinė projekcija papuoš žymiausio Druskininkų kūrėjo – kompozitoriaus ir dailininko M. K. Čiurlionio paminklą bei paminklą Lietuvai.
Talentingų audiovizualinio meno kūrėjų dėka Turizmo dienų metu Druskininkai ne tik stebins, užburs, privers ne kartą aiktelti, tačiau suteiks galimybę pamedituoti, atsipalaiduoti, pasvajoti.

„Turizmo dienų“ įvairovė: bus ką veikti muzikos, maisto ir aktyvių pramogų gurmanams

Turizmo dienų metu Druskininkuose kurorto svečių laukia turininga, įvairioms auditorijoms ir skoniams pritaikyta programa. Be įspūdingos audiovizualinės žymių Druskininkų vietų interpretacijos, kurorto paslaptis atskleis teminės gidų ekskursijos, lauks didelio populiarumo susilaukiančios orientacinės varžybos, leisiančios pažinti miestą iš netikėtų perspektyvų.
Aktyvių pramogų ir sportinių veiklų mėgėjų lauks streetrace lenktynės „Race Day Druskininkai“, šokių pamokos, žygis pėsčiomis, sportinių žaidimų turnyrai. Muzikos gurmanams taip pat paruoštas išskirtinis meniu – nuo subtilių elektroninės muzikos ritmų iki vargonų muzikos koncerto.
Maisto gurmanų lauks ne tik nauji skoniai ir atradimai Druskininkų restoranuose, kavinėse ir baruose, bet ir jau 5-asis plovo virimo čempionatas, kuriame varžysis ir mėgėjai, ir profesionalūs plovo virimo meistrai iš Lietuvos ir užsienio.
Druskininkai turizmo gurmanus džiugins ne tik naktį. Dieną kurorte šurmuliuos tautodailininkų mugė, o 100 metų sukaktį švenčiančiuose Lietuvos prabavimo rūmuose vyks edukaciniai pristatymai ir paskaitos.

Atvirų durų dienos ir išskirtiniai pasiūlymai

Druskininkuose Turizmo dienų metu bus galimybė arčiau susipažinti su miesto įstaigomis – vyks atradimų kupinos atvirų durų dienos. Kurorto svečiai ir gyventojai turės galimybę pamatyti iš arti meninį procesą dalyvaudami kūrybinėse „Druskos studijos“ ir „Menų kalvės“ edukacijose, nemokamai lankytis muziejuose. Viešbučiai ir sveikatos įstaigos ne tik kvies į ekskursijas ir pažintis su jų siūlomomis paslaugomis, bet ir pasiūlys įvairiausias staigmenas – nuo arbatos degustacijos iki seniausios kurorto pramogos – mineralinio vandens ragavimo. Bendradarbystės erdvė „Tech Spa“ pasiūlys aplankyti slėptuvę, įsikūrusią buvusio banko patalpose.

„Druskininkų turizmo dienų 2022“ programą, specialius pasiūlymus, atvirų durų dienų informaciją, virtualų žemėlapį ir visą reikiamą informaciją surasite: www.druskininkai.lt/turizmo-dienos.

Visit Druskininkai